Jump to content

Yellow Elephant (2013)


Recommended Posts

spacer.png

 

Yellow Elephant (2013)

Страна: Япония

Също така известен като: Kiiroi Zou

По новелата на: Kanako Nishi - "Kiroi Jou"

Година на излъчване: 2 февруари 2013

Времетраене: 131 мин.

Жанр: Драма, Романс

Режисьор: Ryuichi Hiroki

Субтитри: Английски

IMDB

                 

 Участват:

Aoi Miyazaki - Aiko Tsumari

Osamu Mukai - Ayumu Muko

Tatsuomi Hamada - Daichi

Himeka Asami - Yoko

Miyu Honda - Aiko Tsumari (child)

Tamaki Ogawa - Midori

Lily Franky - Natsume

Chieko Matsubara - Seika

Akira Emoto - Arechi

Ren Osugi - Sotetsu (voice)

Tasuku Emoto - Goat Kosoku (voice)

Sakura Ando - Homeless dog Kanyu (voice)

Kengo Kora - spider,flower, rain (voice)

 

 Резюме: Семейната двойка Aiko Tsumari (Aoi Miyazaki) и Ayumu Muko (Osamu Mukai) живеят щастлив и спокоен живот. Aiko е добра и наивна личност, докато Ayumu отдаден на жена си мъж, работещ като не толкова популярен писател. Но един ден Ayumu получава писмо, което коренно ще промени живота и брака им...

 

Trailer

 

Торент

 

Свали с руски субтитри

 

Онлайн с английски субтитри

 

Онлайн с руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странен, но същевременно много приятен филм. 8/10 - оценка, която в средата на филма никога не бих помислила, че мога да сложа. :)

В последните дни гледам три филма с това момче. Много е талантливо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна фантазия, различна от предходните творби на режисьора. На пръв поглед, една безгрижна история, която крие много истини за живота и общуването между хората. 

Абсолютно точна оценка! Не само по отношение на филма, но във връзка с последните изяви на Мукаи. Миналата година определено е била много силна за него. Гледах му два филма, и двата бяха прекрасни. Носеха невероятно топло усещане. А този добавя някаква странна мистерия, подплътена от анимираните кадри, която направи продукцията незабравима.

Не знам, дали бих могла да кажа още нещо за Аои, което да не сме споменавали преди. Тя е феномен, без аналог, неземен ангел, който в този случай умее да говори с животните и цветята.

Акира Емото отново с невероятно представяне. Но сякаш най-много ме плениха детските роли, и особено тази на Тацуоми Хамада, чието изпълнение ме грабна още в Кайбуцу-кун, но в Home ме спечели категорично.

Допълнителна тайнственост внесоха "външните, добавени" персонажи (ако мога така да ги нарека), които изиграха много специална роля в цялата история и бяха свързани с миналото на главния герой. Споменавам ги, понеже сред тях беше една очарователна актриса, която доказва, че много й отиват подобни превъплъщения - Тамаки Огава. И тя е страшно интересна, и като излъчване, и като игра.

Гласовете на животните бяха още едно симпатично допълнение. Кенго Кора, Рен Осуги, Таску Емото и Андо Сакура в образите на кози, дървета и тревички. Природните картини бяха фантастични! Райските гледки от провинцията - незаменими.

a6cdae132374ac5a.jpg

2d16ab85fb82e205.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жълтия слон дойде и си тръгна ,а в мен остана приятното чувство ,че изгледах този хубав филм. Залепвам цветното перце от птицата и пожелавам приятно гледане на всеки един,който е решил да гледа този филм.

Прекрасни Аои и Мукаи

Хлапето ме разби с това признание към Цумари (Аои)  :D

 

0f1fe920a47c6049.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...