Jump to content

Recommended Posts

132139.jpg

Arata Kangatari

アラタカンガタリ ~革神語~

Държава: Япония

Година: 23.03.2013 до ?

Епизоди: ??

AniDB

Студио: JM Animation, Satelight

Плот: На всеки 30 години е избирана нова принцеса от клана Химе за да служи на Хагаями. Настъпва времето това да се случи отново, но за последните години нито едно момиче не е родено с изключение на 15 годишната Арата. Единственият проблем е че Арата е всъщност момче! Принуден да се дегизира като момиче и да заеме мястото на кандидатка за принцеса докато не бъде намерена официална той отива на фестивала само за да стане свидетел на това как сегашната принцеса Кокури-химе е убита и собственият му живот е застрашен от ръцете на личната охрана на принцесата, 12-те Шиншоу. Докато бяга за живота си, Канаги от 12-те убеждава всички, че Арата е този, който е убил принцесата и сега всички от имперският двор са по петите му! Някак си по време на бягството си той попада в модерна Япония. Междувременно момче на име Арата Хинохара е засмукано в света на Арата и се озовава на неговото място като преследван от убийците.

Бележка: Такива фентъзита с преминаване от един свят в друг винаги са ми били от любимите в аниме жанра откакто изгледах Fushigi Yuugi преди доста време пък и по принцип. Тук историята е увъртяна понеже двете момчета си приличат и си сменят местата като доста интересни са мотивите за тея които правят coup de'tat-а срещу принцесата. Е най-интересно разбира се ще е евентуалното развитие на историята с проследяване на живота на двамата след като се разменят. Хубавото е че е правено по манга, която е доста развита като история и предполагам, че няма да има фейлове при положение, че всичко им идва на готово, но до следващите 2-3 епизода ще се види дали си заслужава или не, но поне от това, което видях в първи епизод има си потенциал..

Свали тук: http://www.nyaa.eu/?page=search&cats=0_0&filter=0&term=Arata+Kangatari title="Click Me" rel="nofollow external">click-me.gif

И втори епизод даде сериозна заявка за титулярно място в watch list-a ми, но още не е късно да овапцат нещата. Сериозно взех да се чудя дали да не почна мангата и да си спойлна работите ама засега ме мързи, но ако продължат възходящата градация и ми се засили интереса може и да я набъбна и нея. Интригата около coup deta't-a се заплита все повече и явно ученичето ще е сериозен прът в колелетата на тея предатели. Почти сигурно се очаква градация при него и да излезе от образа си на плазмодий благодарение на това, че животът му е в опасност и разбира се мистериозното оръжие, което явно в неговите ръце ще се окаже доста полезно. Малко ми се губи двойникът му какво ще прави в Япония, но не е изключено и на него да му намерят работа в съвремието. Така или иначе се очертава интересно приключенско аниме и явно не е трябвало да отписвам толкова заглавията от пролетният сезон - това и няколко други определено отсрамиха положението с лошото начало тая година.

Ако си аниме герой от тип "плазмодий", такъв си оставаш до края. Само в някои случаи има моменти на известно просветление, но те са краткотрайни и несериозни. :28558: След коментара ти мисля да го загледам, макар че за последните 2-3 дни се нагледах на безгръбначни създания от мъжки пол...

В този епизод не станаха кой знае колко интересни неща,  но следващият се очертава с повечко действие. Нашият човек спече като му зададоха мисията да отиде при принцесата ама ще не ще трябва да свърши работата и да се добере до нея по някакъв начин това също гарантира интересно развитие. Интересно ми е тая Котоха наистина ли не рабира, че този не е същият Арата или се прави на ударена ама по скоро е първото не ми изглежда много интелигентна - типичен доверчив goody-goody персонаж. Виж в тази новата мацка дето се появи има хляб дано да се присъедини към тях за каузата.