Jump to content

Twelve Men in a Year (2012)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

12 МЪЖЕ ЗА ЕДНА ГОДИНА


Страна: Южна Корея
По немската новела „Zwölf Männer hat das Jahr” на Martina Paura
Година: 2012
Жанр: Романтичен
Канал: tvN
Епизоди: 16
Режисьор: Oh Jong Rok

В главните роли:
Yoon Jin Seo като Na Mi Roo
Ohn Joo Wan като Cha Jin Oh
Go Joon Hee като Park Tan Ya
Kim Da Hyun като Hyun Woo
Kim Jin Woo като Won Bin
Julien Kang като Alex
Park Sang Myun като Dong Gun
Kwang Soo като Shi Hoo
Lee Yong Woo като Yi Joon
Kim Jung Min като директор Goo
Choi Hyun Woo като Magician
Sung Je като Gwan Woo
Park Ji Woo като Gang Soo
Park Ji Il като Chan Sung
Choi Soo Rin като Michele Jang
Bae Geu Rin като Oh Hae Ra
Yang Geum Suk като Oh Yeon Soon

Сюжет: Ми Ру е 29-годишна журналистка, която твърдо вярва, че звездите предопределят човешката съдба. Принудена от обстоятелствата да напише поредица от статии за списанието, в което работи, тя започва да описва любовния си опит с мъже от всяка една зодия... какъвто опит все още няма. Една година, дванадесет зодии, дванадесет мъже, с които задължително да преспи - дали ще се справи със задачата

и какви недоразумения ще възникнат по пътя? 

:essub:


С български субтитри: :click: :click:

Онлайн с български субтитри: :click:  :click:  :click: 

С български и английски субтитри: :click:
С руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е страхотен, много реалистичен. Изгледах го с удоволствие и даже се посмях. Заслужава вниманието на всички дами. Вероятно няма интерес към темата защото няма субтитри. Дано скоро има английски субтитри и ако ми позволите бих искала да направя превод за Eastern spirit.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавен е сериала. Аз съм все още на 10 серия, но много ми харесва. Готини сладури на килограм, а мацката макар че на моменти дразни, много ме радва(още от Fugitive Plan B си я харесвам). Пък с нейната приятелка Tanya са тандем и половина! Има тук- там грешки, но пък не правят впечатление. Иначе идеята на сериала много ми допада! Нищо че края още отсега го знаем(очевадно е с кого ще е главната), пак е интересно как се нагажда с всяка зодия. Поне и аз ще добия представа какъв да си търся занапред. biggrin.gif И аз препоръчвам сериала на женската половина. Поне ще се нагледате на мъжко. biggrin.gif

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен сериала много ми допадна! Първоначално очаквах да е нещо като "Искам романтика" и всъщност в основата си се оказа така, но тук прераказването е по-иначе :rolleyes: Има и изненади, и клишета, но като цяло напомня на всички онези "разговори за мъже", на които повечето дами са присъствали :D Тук основната идея е да се представят стереотипите според зодиите и то по-ужасно забавен начин, а и доста поразчупени. Главната е типичната корейска шматка, която обаче никога пред нищо не се предава, за да постигне своето. Обаче на мен Таня ми обра овациите - адски чаровна актриса, играеща доста нетипична за корейките роля. Е, няма да споменавам дузината сладури - те са бонусът :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз започнах сериала, началото ми харесва, но ме е яд за превода. sad.gif
Но с превод, без превод ще го изгледам!
А да попитам - от друго място могат ли да се изтеглят английските
субтитри, че от тук нещо не се получава. :thanks: предварително! smile.gif

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление и аз не успях да открия субтитри след 11, нито да изтегля качените по-горе. Обаче си го изгледах в драмакрейзи и мога да кажа, че съм много доволна! Много приятен и забавен, нетипичен за корейците сериал, страхотни персонажи, адски чаровни артисти и неочаквани развръзки :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е качен тук целият с английски субтитри. ;)

Благодаря много! Любимата ми телевизия, а и на доста хора тук. :) Има ли желаещи за превод? Аз се нареждам ако се заформи екип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярвам, че ако го започнеш, и други ще се закачат. :)

И аз си помислих същото. :) Ок, дайте ми няколко дни да го изгледам и го обявявам. :D

 

П.С.: След като го изгледах, искам да споделя, че много ми хареса. Сериалчето е динамично, без излишните "локуми". За мен, самото действие започна от последните секунди на 2-ри епизод, дотогава като че ли сценаристите се лутаха в коя посока да поемат. Магьосникът ми беше много антипатичен, можеше да е някой по-симпатичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отстоявам си мнението, че драмите на tvN са невероятни, честно до сега нямаше нито една, от тези които съм гледала да не ми хареса, а те са доста. Скоро ще стане любимата ми телевизия, щом ще излъчва драма, то тя задължително ще се гледа.

Сега за сериала. Първо драмата имаше много хубав сценарий и самият замисъл е страхотен уникален, не знам до колко фактите наистина съвпадат със зодиите на мъжете, но беше наистина забавно, интересно и доста зарибяващо smile.gif Всичките дванадесет мъже имаха какво да предложат на една жена и с какво да я наранят. Честно казано аз обмислях два варианта за финал и единия от тях доста се доближава до истинския, но истинският финал си беше страхотен.

На Ру беше защитена от колегите си и си остана с възможностите, писателят И също и показа, че има още някого на когото да държи. От всички мъже в драмата най-не симпатизирах на бащата на Ми Ру и на онзи, който беше Уон Бин smile.gif Главният- голямата любов на Ми Ру си беше шматка, не знаеше до последно, докато тя не му показа, какво иска. Но пък аз много го харесах именно затова, че я спаси от Уон Бин, спаси любовта и мечтите й. Интересен ми беше и магьосника като персонаж, но той не беше дълго представен. Хах голям сладур е везната smile.gif Страхотен плах, но когато трябва ще рискува, заслужи си накрая яката Таня smile.gif
А това, което познах за финала, беше малката част,свързана с рака. Очаквах, че ще е той, защото и Ми Ру е чалната, и писателят е чалнат, а накрая и двамата установиха, че са извънземни biggrin.gif


Оста също е добър, ще го потърся да си го дръпна smile.gif Имаше една песен, която много ми хареса и ми се върти още в ума.

Моето лично мнение: Страхотен е. Заслужава си. Гледайте го smile.gif
(има хубави момци smile.gif а и актрисите не са лоши wink.gif )

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен сериала ми хареса страшно много, оригинален сценарий, написан с чувство
за хумор. laugh.gif Двете мацки, особено Таня, са изключително забавни, а мъжете -
"за всекиго по нещо".Всеки от нас наверно може да намери в някой от 12-те мъже
познато лице и характер, когото може би е срещнал през своя живот.
tvN се превръща в една от любимите ми телевизии, всеки един сериал, излъчен
по нея, ми е ставал любим. Както и този. :yes:

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да го гледам с нагласата, че ще е нещо по-различно от обичайните драми особено пък след доста хубави коментари навсякъде. След 10 минут исках да го изключа и изтрия всичко, което съм свалила досега. Насилих се да изгледам цялата първа серия, след което изтрих и останалите, които не бях гледала. Главната девойка освен че много не ми хареса на външен вид - толкова отвратително преиграваше, че не е истина. Емоции, жестове, всичко. Седнала пред компютъра и веждите, устата и очите и ходят по цялото лице, а главата и постоянно се килва в различни посоки, все едно има нервни тикове. Ръцете и краката и си живяха някакъв си техен живот, при това явно бяха на някой с епилепсия. Ужасно неестествен смях...

 

Общо взето идеята сигурно е много свежа и готина, но реализацията адски много не ми хареса. Не можах да се накарам да изгледам 2 серия дори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за субтитрите :thanks::bow: Сериалчето беше забавно и го изгледах с удоволствие, На Ми Ру на моменти беше като корейската Кари Брадшоу :D

 

А знаех си аз, че нашето момиче ще се залюби с писателя, още в момента в който разкриха, че той е София, въпреки че добре извъртяха нещата и по едно време бях леко разколебана, дали пък точно така ще стане?! :D

 

Но определно, тази година оставам очаровна от сериалите на tvN, много свежи, на фона на всичко останало :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето идеята сигурно е много свежа и готина, но реализацията адски много не ми хареса. Не можах да се накарам да изгледам 2 серия дори.

Ами аз по-горе бях писала, че според мен сериала започва с пълна сила след последните секунди на 2-ри епизод. А и по принцип на корейски сериал, това е мое мнение, му се дава шанс до 4 епизод, дотогава се вижда ще набира ли скорост или сценаристите ще се излагат. :) А аз ще си напиша по-подробното мнение за сериала, но исках да го изгледат повече хора, за да стане дискусия. :) Доста интересни неща са засегнати в сюжета. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмичката горе долу ми хареса Главната(Yoon Jin-Seo) първоначално не я познах с тази къса коса!Леле..а като се каже каква красавица беше

във The Fugitive: Plan B..Едвам изгледах първи епизод първоначално толкова ми беше неприятна актрисата.Имах чувството че всеки момент

ще натисна Хикса на Плеъра Но след дълго мислене и натискане на палзичката Го изгледАХ..Но не мога да отрека че драмата е добре измислена

Не мога и да кажа че актьорският състав не изиграха перфектно ролите си!Ако нямате какво да правите или просто няма с какво да запълните свободното си време Това е

драмата за вас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът определено ми хареса. Беше с интересна идея. Абе супер. Персонажът на Пак Таня беше доста разкрепостен и необичаен за корейски сериал, но може би затова и ми стана любимият. До последно мислех,че На Ми Ру ще бъде с Козирога , но и финалът ми хареса. Оставам с доста положителни емоции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа, обещах по-подробно мнение за сериала и си изпълнявам обещанието.

Ето още един умен сериал от корейците! Може аз да си падам по такива, но много ми харесват сериали с интелигентни диалози, смислени разсъждения и дълбоки заключения. Сериалът, като че ли е за по-пораснали хора, защото се засягат по-екзистенциални въпроси и трябва житейски да сте дорасли за тях. Затова, ако очаквате неща като "първата любов е последна и единствена" или казано с други думи – видели се като ученици, харесали се, любов неземна, малко перипетии и накрая цветя и рози, карамел и ванилия... Тц, не е такъв, по-добре не го започвайте.

 

Не че краят е лош де. :)

 

Общо взето се разказва за живота и ежедневието на една 29 годишна жена, която попада в една доста интересна ситуация. Жена с кариера, която все още има мечти, т.е. сблъскала се е с живота, но е запазила силата на мечтите. Жена, която търси не просто любовта, а и човекът до себе си. Някои биха я нарекли непоправима романтичка, но според мен да не си изгубил мечтите си на тази възраст е сила на духа.

Най-много от всичко ми харесаха разсъжденията на Ми Ру, като много от тях могат да се определят като афоризми и крилати фрази – толкова много истина, събрана в едно изречение. Хареса ми и символиката, ето само един пример, когато показаха мислите й докато гледаше небето:

 

"Когато се ражда човек, се ражда звезда. Нашите звезди се крият някъде там. Тъжното е, че има безброй звезди, а само няколко имат имена. Само тези, които светят ярко имат имена, а останалите са анонимно родени и накрая просто умират. Това съм аз. На Ми Ру. Мечтаех да съм военен кореспондент, но ето че работя в "Дабъл Екс". Не, работех там. Обикновена работа, обикновен външен вид, обикновена банкова сметка. Моят обикновен 29 годишен живот продължава да е просто обикновен, въпреки че искам да засенчи всички останали. Това никога няма да стане, също като милионите анонимни звезди."

 

Изключително много ми харесаха "но"-тата в констатацията на зодиите, жалко че нямаше за всички. Спокойно! Ще обясня какво имам предвид. Например при Водолея, когато го представиха със зодията му беше нещо от рода: "Водолей – мъж, който кани момичето у дома си.", а когато го показаха за последно: "Водолей – добре дошла си в дома ми, но не и в сърцето ми." Има и за още няколко от зодиите такива констатации - много готино измислено.

Що се отнася до играта на Ми Ру... наистина направо ме дразнеше на моменти в началото. Приличаше ми на актьорите от немите филми – да изразиш всичко без думи. Но, не знам дали защото участвах в превода и бях запозната с нещата и характерите по-обстойно, си мисля, че всичко това беше умишлено направено. За да изпъкне повече нейната емоционалност.

Не мога да подмина и Таня – напълно съвременна жена, отърсила се от предразсъдъците на обществото, но и търсеща себе си. Образът й, според мен, е направо революция в корейските сериали въобще.

В заключение ще кажа, tvN отново ме изненадаха приятно, като поднесоха нещо различно и свежо на фона на останалите сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм едва в началото, но прочетох коментарите реших и аз да споделя първи впечатления. За разлика от други сериали, които започват ударно, грабват вниманието и зациклят към 10-ти епизод, тук нещата са действително наобратно. Труден за преглъщане първи епизод - мислех че ще е по завладяващ, защото описанието на сериала беше обещаващо, дразнещо държание на главната, още повече че не ми е особено лицеприятна, но, но, но за радост моя се оказа, че наистина сериала набира скорост в края на втория както е писала didkapan. Изгледаните серии след това начало са си истинско удоволствие! Без да съм догледала ще кажа, че сценарият е типичен чиклит, с което корейците ми се поиздигат в очите, че то тяхното вманиачаване по чок сарам и глупостите за любов от люлка до гроб вече трудно се понасят. Така поднесените реалистични истории, герои и взаимоотношения се броят на пръсти сред к-драмите, а „смелите“ телевизии, склонни да излъчват подобни май се свеждат до една(?) . В тази връзка радва ме главната героиня с нейните житейски лутания, перипетии и търсения на любов, сблъсъкът и с различни мъже и характери, опитът който трупа.….

 

Много добър и свеж сериал, ще го изгълтам доста бързо!!!

 

Специални благодарности към преводачите, които са го избрали и вложили труд и време, за да му се наслаждаваме всички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми се стори много интересна, но после се зачудих как сериалнозакостенелите корейци ще я развият без да изневерят на целомъдрения си стил. Те, разбира си, намериха начин. За тях млада необвързана жена, която е имала няколко партньора за една година, вече е развалена… :slap: Ама иначе незаконни деца има, барове с компаньонки има… Пфу, колко двулично! :no: Ако оставим това настрана, филма ми хареса. Много хитро ги представиха дванадесетте, така че

 

тя излизаше само с няколко от тях, няколко бяха от заобикалящата я среда и фактически й се “наложи” да преспи само с един от дузината и

 

всъщност излезе почти суха от водата и в очите на корейския зрител си остана “добродетелно”момиче. Нейният персонаж ми беше крайно неприятен още отначало, защото тръгна демонстрирайки невъздържаност, егоизъм, кресливост, агресия.

 

Нормално ли е, ако изпържиш часовника на гаджето си?

 

Това в други случаи лека-полека му претръпвам, тъй като обикновено актьорът се представя добре, чак започвам по някое време да го харесвам. За съжаление тук това не се случи съвсем и до края току се потрисах от главната. Изкуствена ми беше и здраво преиграваше през повечето време. И тая нейна визия… че те мъжете бяха с по-добри прически. Докато Танчето – тя ме изкефи отвсякъде, като едно сладурче българче си беше. Фигура, лице, стил, приказка и поведение – абсолютно естествена! И много красива! И определено засенчваше Ми Ру. И персонажът й беше по-интересен – самотно момиче, което крие смачканата си от родителите й душа зад хаотични афери и отрицание на любовта.

И даже глуповатичката Хе Ра беше по-хубава от главната, и главната редакторка /много изтънчена жена и истинска дама/, и майка й…

От целия зодиак много харесах водолея, овена, рака и везните. /Ама как можа така грозно да натири Алекс, ах! :inlove: / Крайно антипатичен и противен - таткото. Яд ме е на сценаристите, че не разведоха майката с него! И на Ми Ру, дето никога не я защити, за да бъдели "едно семейство". Че то няма семейство, бе!

Всякакви звукови подплънки обикновино ме разсмиват, но тука конското цвилине от ефект по-скоро беше дефект.

Музиката - бива, нищо особено.

Като цяло - добро филмче се е получило, в духа на "Джентълмените" и "Искам романтика", струва си да се гледа!

Много благодаря на екипа, работил по субтитрите, защото направиха достижимо това удоволствие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...