Jump to content

Recommended Posts

Отново хубав, забавен и неангажиращ сериал с нашата любимка Юн Ън Хъе !! Забавни ситуации, романтика и щастлив финал.

TheVineyardMan.jpgvineyard3.jpgvineyard1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Отначало Чи Йон ми изглеждаше сякаш нещо й липсваше в образа и не ми хареса много, но после нещата се промениха и успя да ме спечели. Иначе селския Тек Ки беше култув. Още в началото много се смях с него. Как само се изплю в "центъра на Сеул" :D . И говореше много смешно, явно на провинциален акцент. Онова малкото, което постоянно му се буташе също беше много интересна и сигурно нарочно са избрали такава нисичка актриса да изиграе образа й, защото ръстта й подчертава наглостта й :D . Докторчето и професорката не мога да ги запомня с нещо кой знае какво, но не бяха лоши. Дядото също беше много интересен образ и ми спечели симпатиите. Ън Йон (приятелката на Чи Йон), като дойде на лозете си казах, че нейното лигаво държане са трябвали да го дадът на главната.

В крайна сметка не бях сигурен каква оценка мога да дам на драмичката, но това беше преди последните 2 епизода. Там вече нещата бяха направени много добре. Развръзката им се получи много добре. А след като се взеха, станаха още по-готини. Само как се вдетениха и се си устройваха тайни срещи ... "грозденце" :D С риск да прозвуча като някое момиче, ще каза, че наистина бяха много сладки :) Определено много ми хареса всичко като цяло!

Забравих да спомена и това, че сигурно този сериал чупи рекорда по използване на "аигу"! Толкова много го повтаряха, че чак и аз несъзнателно започнах да го ползвам :D

 

 

Благодарско на Пешо за препоръчаните два сериала (единия от които беше този).

Гледайте го!

Редактирано от d3Mn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам по ред на номерата:

- лозето не мога да кажа, че ми е дошло в повече, защото знам колко забавно и запленяващо може да е гроздето :) Подробности не са спестили, но въпреки всичко :D:D:D Спомените от детството... са незаменими - цялата фамилия на гроздобер :) а и какво домашно винце става - ммммм ! :D

- нямам навика да разделям сериалите на първите две, пет серии... опитвам се да си изграждам цялостно впечатление :) имаше и малко скучнички моменти, но и съм се смяла от сърце ! Не търся логика кой защо как се е държал и дали това е привично за тях... нямам никаква идея ! Но от скромния ми опит знам, че те обичат показността и да парадират колко са напред с материала, колко са либерални, та в тоя ред на мисли развитието на отношенията между двамата герои може и да беше малко бавничко наистина :) докторчето очаквах да е някаква неземна отрепка ! Материалист, скръндза, използвач и всякакъв друг, но не... много ми допадна как не я пришпорваше, как се грижеше за нея, накрая и призна в какъв момент от връзката им какво е имало значение за него и т.н. раздялата им също беше изключително цивилизована и без много драма .

- и накрая - КРАЯТ ! Паднах :)))))))) страхотен, как се народиха бебетатаааа - абсолютно неочаквано и много комично го бяха измислили :) и в моята колекция от дискове отива ;) въпреки, че в нея освен 1-2-3 драми всички останали присъстват :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допадна ми сериалчето. Много ми хареса играта на главния. Много естествено (като за този тип сериали) си играеше. За сметка на него, главната си е доста изкуствена (наопъки съм на всеобщото мнение, за мен играе дървено), но е сладка. Не знам що не я харесвам тая актриса (имам предпочитания към друг тип актриси). Сериалчето обаче си струва - интересен сюжет, много забавни ситуации, без излишна драма, прекрасен финал. Искрено се забавлявах с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятно и забавно се оказа сериалчето.

Вие всичко сте обсъдили на дълго и на широко, така че няма да повтарям. Само ще кажа, че Ън Хье и Ман Сок си бяха готина двойка.

 

Много сладко признание й направи на гарата :rolleyes::wub:

 

И този Чингис хан ме съсипваше всеки път, щом го чуех :lol::xaxa:

Хайде пак:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преполових го, наистина имаше смешни сцени. Защо ми се струва, че дедото е някакъв прекалено строг, за да е истина :rolleyes:

Другото ми впечатление - този главния актьор, намирам го за страшно подходящ - леко грубовато лице, малко селско и с кърски загар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах сериала преди време и не бях писала и след като изчетох коментариите реших и аз да се включа.На мен сериала много ми хареса.Ън Хье си ми е любимка и със селянчето си изглеждаха идеално.Толкова различни по емоции и начин на живот.Много от мненията ми харесаха и за това няма да се повтарям.Смешен,човечен,романтичен всичко си има.Тук ми хареса,че и повече се работеше,нещо по реално за разлика от други сериали в които казват,че отиват на работа и след малко звъни тел."ела еди си къде да поговорим..."и героя тръгва,нищо,че е на работа.Много се забавлявах докато го гледах,пък и беше студено и направо ми разведряваше обстановката.Благодаря за превода :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен свеж, забавен, отпускащ, релаксиращ филм :). 'Натовари' ме с толкова позитивни емоции и усмивки, че нямам търпение пак да се върна 'на лозето'. Началото беше доста динамично и интересно, но после и по-спокойните епизоди ми харесаха.

Първоначално малко се издразних, че главния герой наистина приличаше на селски дръвник ;). Това е първият корейски сериал с не-особено красив главен герой, който гледам. Но после, когато му разкриха характера и аз го заобичах.

 

Най-хубавото в този филм (заедно с прекрасните природни гледки и лозето ;)) беше Юн Ън Хе. Това момиче разбива, уникална е. Сякаш наистина играе себе си, толкова е естествена. И забавна, и прекрасна.

А сцената с песента Чингиз Хан беше просто култова, умрях си от смях

 

С една дума, гледайте, хора, забавлявайте се. И, съвсем не на последно място, музиката е прекрасна, истинска наслада; много добре пасва на всичко. :yes:

 

Ох, сигурно целия следващ месец ще съм като днес: 'Чин....Чин....Чингиз Кхан.....'

:28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_sunny:  :icon_sunny:  :icon_sunny:  Не се водете от лошите коментари ! Гледайте непременно серияла ! Филма е невероятно земен, топъл, слънчев и зареждаш. И сигурно това му е идеята да ти даде много надежда и хубаво настроение. Не търсете виша степен кинематография, това е филм за обикновенните човешки  и ежедневни радости. Насладете се на чувствата които бликат тук.  Главите герои бяхя неотразими и чаровни и с много химия помежду им.  До като се разберат, че се обичат много се искат, минаха през големи перипетии. Много си е готино момчето, абсолютно попадение в изграждането на героя- момчето от корейското село " солта на земята " .  И точно защото не беше някой зализан и изтупан манекен, но пък много чалровен,  си беше точно на място. С  много топло, закрилящо и мъжко излъчване, вие какво " паркетен лъв " и арогантен фръцлю ли очаквате да бъде на село! :icon_sunny:  Но,  както той на нея каза " .. искам да бъда стабилен като земята за теб, да ти дам храна и вода, да ти дам сила, където ти да пуснеш горени в мен, да разцъфтиш и да дадеш сладки плодове... " , цитирам по памет. Едно от най- топлите и човешки обяснения в любов.  Двамата бяха невероятно допълваща се двойка. А красотата на прородата и  приказните усещания да ловиш светулки под необятното нощно небе с  много звезди  и други подобни моменти бяха много романтични. Това беше една приказка за възрастни, която мога да гледам отново и отново и винаги да ме зарежда.  Края беше съсъвсем в стил,

с много лични успехи, деца и любов, съвсем заслужено, като в приказките отново .....!!!  :icon_sunny: :icon_sunny: :icon_sunny:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавно е сериалчето, стига да не очакаш много. Само не успях да радбера как на края Главния започна да ме кефи. Иначе в началото и аз бях леко шокирана от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам и аз едно рамо.Доста отдавна го гледах,  но си беше забава и наистина позитивно и светло.Няма как да забравиш героите и да се запиташ след време- "Това пък, какво беше?"

Друго си е да гледаш нещо с актьори, още по-точно с можещи актьори, от времето, когато айдълията  не e била  на мода в сериалите и са лесно разпозаваеми, пък даже и завършващо като приказките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото като се чудех дали дърпам този сериал или не, очаквах романтична комедийка, в която да се сблъскат градът и селото, меркантилното и духовното. Главната актриса е абсолютна сладурана и смея да твърдя САМО тя беше причината да се домъкна до последния 16-и епизод. Всъщност ако трябва да сме искрени, от части заради нея го почнах като цяло. Искаше ми се коментарът ми да е позитивен и да кажа, че съм изгледал нещо страхотно, леко, приятно - с романтични моменти, макар и клиширани и сладникави... За съжаление обаче сериалът ме разочарова. Действието е толкова мудно, че наистина не ви стимулира да "искате" да гледате още един епизод. Не знам, но според мен ако видите първите 2-3 еп.  и последните 1-2 няма да сте изпуснали много, тъй като по средата наистина няма нищо запомнящо се. Като човек, който вече е поизгледал някое-друго азиатско сериалче, мога да ви кажа че всички негативни неща ги има и тук. Продукцията стои в много случаи посредствено и си личи, че е правено от аматьори. Не става дума за главните актьори, просто сюжетното действие, диалозите, дори и самата обстановка на моменти... Лъха просто на желание за нещо, без ВЪЗМОЖНОСТ да бъде реализирана. Мога да напиша доста критика за някои моменти, но не ми се слага спойлер, за това ще спестя усилия. Моята оценка за гледаното е 5/10. Сериал, който е на ръба да бъде загуба на време... Единствено прекрасната главна актриса и от части последният епизод успяват по някакъв начин да реабилитират ситуацията. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май имаме последовател на Дидо ;)

Аз пък ще кажа за сериала, че е точно нещо леко, приятно, забавно и романтично. Имаше моменти, на които съм се заливала от смях. Имаше и много сладки романтични моменти - например на бостана или при езерото със светулките. Смятам, че сериалът е доста по-стойностен от много от съвременните продукции - може да се види развитие на героите - една разглезена и плиткоумна гражданка разбра стойността на труда и на истинските човешки взаимоотношения.

Гледала съм го повече от веднъж и продължава да ми е смешен и да ми харесва.

Абсолютно си е романтична комедия, но не от американски тип. Трябва да позволите на атмосферата да проникне във вас, а не да го ядете като бърза закуска - пет минути от началото и пет от края. В това му е чара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"една разглезена и плиткоумна гражданка разбра стойността на труда и на истинските човешки взаимоотношения"

 

И как по-точно? Да не съм гледал друг сериал? :cry:

Почти не си спомням да съм я видял мръсна и накаляна. Лицето и косата й бяха като от козметичен салон. През целия сериал не разбрах с какво помогна на това лозе, освен че пречеше на момчето. Да не говорим, че ако не беше последния епизод тя щеше да се върне в Сеул и да продължи да си пие кафенцето с приятелката. Пак селянчето я догони и я върна, понеже трябваше да има хепи-енд.

Прекарал съм голяма част от детството си на село и за щастие съм видял от близо какво е селския живот. Това тук е просто пародия. Съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

            Аз съм гражданка, от тези, дето не са виждали село. Това мотика, копане, садене и други там селскостопански дейности ми звучаха безотговорно романтично. Случи се така обаче, че попаднах в семейство, което освен друга селскостопанска дейност имаше и лозе - 1 дка. Копала съм лозе, рязала съм, връзвала, брала - къртовски труд. Нямаш време да мислиш, само работиш, а тревата расте ли расте и трябва пак да се копае, да се напръска след всеки дъжд. Жестоко, но виното ставаше великолепно и през зимата като го пиеш почти забравяш за труда, който си положил. Та, думата ми беше за филма, хареса ми, лек и романтичен наистина, струва си да се гледа. Гледах го преди години, може би преди да  открия форума тук. Сега го изгледах за втори път, не защото ми е много мъчно за изнурителния ми труд преди години свързани с лозето, а защото беше оставил у мен добро чувство. Не ме подвеве и сега - усмихвам се като си спомням някои от сцените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чингу, Дидо е институция тук. :rofl:  По-скоро наблюдаваме "завръщането на панделките" :icon_sunny:

 

На мен О Ман Сук ми събра очите с изпълнението на "селския момък".

Леле, след като го гледах 63 серии като кахърен евнух, тук му се кефех на всяка усмивка.

 

Всеки сериал си има своите достойнства и недостатъци. но когато си го спомняме с топло чувство, не са важни броят на клишетата или "аматьорите" зад кадър. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Erutan, не си гледал друг сериал, просто много си пропуснал от превъртане ;)

Иначе кой очаква графични подробности от селската реалност в романтична комедия? макар че имаше и такива.

Роси, вервай ми, това е новото поколение, но има още бая кимбап да изяде преди да стигне хьонга си :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Не съм превъртал нито един епизод. :) Насилих се да изгледам всичките 16. Макар и с много паузи. Виждам, че няма смисъл да давам аргументи и доводи. "Който си знае, си знае." Няма да ми промените мнението, нито аз вашето. То е ясно. Вече съжалявам, че въобще тръгнах да защитавам позиция. Но понеже колегата Чингулинка ме изкара като "хейтър", който просто е станал на криво днес... Та реших да пиша. Имам чувството между другото, че в тези форуми има хора, които винаги всичко им харесва. Странна работа. Аз почнах да гледам сериали от скоро и да ви кажа от такива "доброжелателни" коментари, които хвалят всичко, бая време изгубих в гледане на боклуци.

 

П.С. Този - Дидо - нямам на идея кой е, но само по коментарите ви се радвам, че ме сравнявате с него. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...