Jump to content

Recommended Posts

tumblr_ncyycplI021r3hs1eo5_r1_1280.jpg

Вулканичен удар / Гимназия "Вулкан"/ Volcano High

화산고

 

Страна: Южна Корея

Премиера: 5 декември 2001 г.
Времетраене: 120 мин.

Жанр: Eкшън, фантастика

Режисьор: Kim Tae Gyun


В ролите:

Jang Hyuk - Kim Kyeong Su

Shin Min Ah - Yu Chae I

Kim Soo Ro - Jang Ryang

Kwon Sang Woo - Song Hak Rim

Kong Hyo Jin - So Yo Seon

Kim Hyeong Jong - Shim Ma

Резюме:
При цялата си зрелищност, "Вулканичен удар" е по-скоро меломански, отколкото масов филм. По същество той е източният римейк на небезизвестния "Випуск 1984" на Марк Лестър, но къде-къде по-зрелищен.

Проблемният ученик Ким Кьонг Су е преместен в последното училище, което иска да го приеме - елитното Volcano High, което известно с учениците си с невероятни умения в бойните изкуства.....

 

С български субтитри :subs: :click:

С английски субтитри :click:  

С руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Имам големи съмнения относно качеството на превода, но може и да греша...

 

 

 

 

Не грешиш, шестото ти чувство е ударило точно в десетката. :) По принцип претенциите ми за превод са много ниски, но това ме върна много години назад. Могат да се видят имена като Жан Рийон, Чай Ю (това го чух много добре че е Че И) и т.н. Math teacher го превеждат Учителя Мат... каквото е успял да преведе човека, го е превел колкото може. Останалото са свободни съчинения + няколко добри попадения. :) Може би на места точно превода ме разсмя, но като цяло не бих отказал някой нов опит.

 

 

Иначе филма е страшен, много ме израдва. Трябваше да го гледам когато е излязъл, тогава щях да съм на 17 и можеше да ми стане любим. Препоръчвам с две ръце. :yes: Чанг Хьок и Шин Мин А сигурно много си обичат тези роли. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...