Jump to content

Matsuda Shota (Мацуда Шота)

KKatrin

Recommended Posts

spacer.png

Име: 松田翔太 / Matsuda Shota
Професия: актьор
Дата на раждане: 10.09.1985 г.
Роден град: Toкио, Япония
Височина: 181cм
Килограми: 61кг
Зодия: Дева
Кръвна група: A
Семейство: Баща - актьорът Matsuda Yusaku; майка – актрисата Matsuda Miyuki; по-голям брат - актьорът Matsuda Ryuhei; леля - актрисата Kumagai Mami

Агенция: Ken-On

Телевизионни сериали и спешъли:

Tall Order | Muchaburi!: Watashi ga Shachou ni Naru nante (NTV, 2022)
Your Home is My Business! 2nd Attack | Ie Uru Onna no Gyakushu (NTV, 2019)
Boys Over Flowers Season 2 | Hana Nochi Hare: Hanadan Next Season (TBS, 2018) - епизод 10
Sick's Spec Saga | Sick’s Jonosho: Naikaku Joho Chosashitsu Tokumu Jiko Senjugakari Jikenbo (Paravi, 2018)
Final Life | Fainaru Raifu: Ashita, Kimi ga Kietemo (Amazon, 2017)

Dias Police: Ihou Keisatsu (TBS, MBS, 2016)

Koko ni Aru Shiawase (NHK, 2015)

Clinic on the Sea (Fuji TV, 2014)

Miyamoto Musashi SP (TV Asahi, 2014)

Sennyu Tantei Tokage (TBS, 2013)

Taira no Kiyomori (NHK, 2012)
Don Quixote (NTV, 2011)
Nagareboshi (Fuji TV, 2010)
Tsuki no Koibito (Fuji TV, 2010)
LIAR GAME 2 (Fuji TV, 2009)
Meitantei no Okite (TV Asahi, 2009)
Love Shuffle (TBS, 2009)

Bara no nai Hanaya (Fuji TV, 2008)
Rokumeikan (TV Asahi, 2008)
Atsu-hime (NHK, 2008)
Jotei (TV Asahi, 2007)
LIAR GAME (Fuji TV, 2007)
Hana Yori Dango 2 (TBS, 2007)
Regatta (TV Asahi, 2006)
Top Caster (Fuji TV, 2006)
Aru Ai no Uta (TBS, 2006)
Hana Yori Dango (TBS, 2005)
Yankee Bokou ni Kaeru (TBS, 2003)

Филми:

Wish | Hope (2020)

Not Quite Dead Yet | Ichido Shinde Mita (2020)
Tokyo Ghoul 'S' | Tokyo Guru S (2019)

Dias Police: Dirty Yellow Boys (2016)

Over the Fence (2016)

Initiation Love (2015)

Liar Game: Reborn (2012)

Afro Tanaka (2012)

Hard Romantic-er (2011)

A Crowd of Three | Kenta to Jun to Kayo-chan no Kuni (2010)
Liar Game: The Final Stage (2010)
Ikigami (2008)
Hana Yori Dango: Final (2008)
Waruboro (2007)
Nagai Sanpo (2006)
Youki na Gang ga Chikyuu wo Mawasu (2006)

Галерия:

Награди:

2008 - Nikkan Sports Film Awards: Yujiro Ishihara New Actor Award

2008 - Mainichi Film Awards: Sponichi Grand Prize New Talent Award

2009 - Japanese Academy Awards: Newcomer of the Year

2009 - Elan D’or Award: Rookie of the Year

Забелязах го в "Liar Game"... много силно излъчване и определено талант с голям потенциал...
Изглежда му е вродено – при това семейство...

Ново филмче с Мацу Smile - A Crowd of Three , което ще излезе догодина.

Заедно с Kengo Kora, двамата играят Кента и Джун - двама работници, отраснали заедно като братя в едно сиропиталище. Веднага след гимназията двамата започват работа за мизерното заплащане при ужасни условия. Ядосани от лошия си късмет, те решават да разбият "стената" и тръгват на път - на север, за да посетят брата на Кента в затвора. Но се оказва, че не са сами, а имат трети спътник - момиче на име Кайо-чан(в ролята е Sakura Ando).

О, невероятен е! Дори се котира повече от брат си! Чудя се защо. Обожавам Рюхей, но изглежда Шота е по-натрапчиво красив и въздейства повече на по-голяма маса хора. Поне за не-българските зрители. Различни типажи са сякаш. Както и да е. Определено ще следя участията му.

Мацуда Шота ми стана любимец след Liar Game. Там го видях и много харесах студеното излъчване, което има. Има пронизващ поглед. Гледала съм го и в Hana Yori Dango, където също ми хареса. Изобщо вървежен е господина :) Много го харесах в Love Shuffle a най-силната му роля за мен си остава в Икигами, въпреки, че винаги ще си го асоциирам най-вече с Акияма Шиничи. Тоя студен сексапил който притежава го забелязах и в брат му, явно им е семейна черта :) Сладури. Ако трябва да съм честна батко му е къде къде по-красив мъж от Шота, но пък малкия има много по-силно излъчване. Каня се да го гледам и в Moon Lovers, но ще е в по-бъдещ период. А иначе, който още не го е гледал в Икигами, ами действайте :) Страхотна игра показа там, истинска наслада за сетивата.

Много правилни разсъждения. Мисля, че Шота е по-популярен, поради появата му в повече драми (за сравнение батко му се е снимал само в 2 подобни заглавия).

Но що се отнася до стойностните филмови продукции, Рюхей определено печели за момента, въпреки че и Шота показа израстване в последните 2-3 години с участието си в Икигами, Liar game, Love Shuffle и A Crowd of Three.

Шота започна филмовата си кариера с Хана йори данго, а Рюхей с култовия Gahatto. Рюхей е снимал с едни от най-известните съвременни японски режисьори (Такаши Миике, Нагиса Ошима, Тошиаки Тойода, САБУ, Шиния Тсукамото), като освен това има и сценично представяне. Шота, от своя страна, върви неизменно напред и много се надявам някой ден да го видя в един филм заедно с брат му.

Сестра ми е по-голяма от мен и ме е зарибила по азиатското кино и като цяло по културата им. Първият азиатски сериал, който гледах беше Fantasy Couple. Там за първи път се запознах с тяхното кино. Останах с големи впечатления. :yes: Оттогава гледам такива сериали, филми, а понякога и анимета; Сестра ми е на 17 и откакто се помня тя си е Otaku". Мацуда Шота е първият японец, на който посвешавам портрет ( все още довършвам). :blush: С него съм гледала няколко от най-известните му филми, но най-голямо впечатление ми направи ролята му в Liar Game. Тази негова мистериозност и студенина ще запомня със сигурност. :es: Вече го свързвам само с Акияма Шин'ичи. Наистина блестящо представление! Надявам се новият му филм "Икигами" да е също толкова неотразим! :P

Ето едно видео с мамчето. Евала на тази жена, че е дала на света и отгледала две прекрасни момчета. А и никак не и личи, че тази година прави 50 ;) . Ех, тези японки :rolleyes:

Някой случайно има ли информация как е той .. Лично аз не го видях из списъците, само брат му... Дано нищо да не му се е случило :(

За него няма инфо. Сега проверих във фейсбук, но и там никой нещо не знае. Много артисти все още не са ъпдейтвали новини за състоянието си. Сигурно ли е, че Рюхей е бил в списъците? Аз не видях името му.

Нова филмове роля за Шота - в Hard Romanticker на реж. Gu Su-yeon.

Поддържащият състав е впечатляващ: Nagayama Kento, Emoto Tokio, Maki Yoko, Watanabe Dai, Endo Yuya (D-BOYS), Ochiai Motoki (NAKED BOYZ), Ishigaki Yuma, Endo Kaname, Ashina Sei, Nakamura Shido, Hakuryu, Kaneko Nobuaki, Kawano Naoki и Awaji Reiko.

Инфо

cd87f1d8e0d0e007.jpg

Шота ще участва в Liar Game Movie 2. Ерика не е включена в продължението. Микако Табе ще я замести.

Напоследък актьорът клони все към гангстерски роли. Ето трейлър на новото заглавие с негово участие - Hard Romanticker. Филмът ще има премиера на кинофестивала в Пусан тези дни.

http://www.youtube.com/watch?v=0Lv2Ts_fNro

И аз одеве четох за Liar Game, предвид колко ми е любим сериала, нямам търпение. Защо не са включили Ерика в каста, ще ми бъде мъчно за Нао- чан :P .Ще видим как ще се справи другата актриса.

Гледам рекламата на новия филм и си мисля колко добре му стои русото.

А той дали ще присъства на фестивала, искам до го видя как се разхожда по червения килим. :rolleyes:

Новини около Шота има доста напоследък.

Акрьорът е избран за ракламно лице на козметичната марка GATSBY. Преди него баща му е ракламирал същия продукт, както и Такуя Кимура и Масахиро Мотоки.

9cbd5ce6f0265b18.jpeg

Рекламата стартира от 20 март.

Инфо

На 25 февруари Шота е бил на концерта на певицата-модел Kyary Pamyu Pamyu. Самата тя е постнала снимка, на която се вижда заедно с Шота и музикалният продуцент Наката Ясутака.

2ef51c6369dab9c1.jpg

На 9 февруари се е състояла пресконференцията на Liar Game : Reborn, а на 18 февруари - на Афро Танака.

Линк

Шота и Нозоми Сасаки

98feff076ece2636.jpg

300afb40a767f9e2.jpg

8c3569233c5327b7.jpg

С Кенто Нагаяма

8a3a529d48bdbbb6.jpg

Потвърдено е че Шота ще има главна роля в следващата голяма японска продукция, а именно филма "1905". Режисьор ще бъде Куросава Кийоши. Филмът ще бъде основно за влиянието на империализма и глобализацията върху Япония в началото на '90 години.

Други известни имена в каста са Атсуко Маеда и Тони Леунг. Очаква се снимките да започнат през Ноември, а премиерата на филма е планирана за края на 2013. За повече информация тук.