Jump to content

Shiritsu Bakaleya Koukou / Private Bakaleya High School (2012)


Recommended Posts

Е, не е толкова зле. Даже ми стана интересно нататък. Гледах първите 3 серии и съм доволна. Имай предвид, че повечето за пръв път играят на екран и нямат опит /най-вече Джури, но дори на Шинтаро личи, че 2-3г. не се е появявал никъде/. Въпреки това ми харесва как стоят заедно. Има бой, започнаха да вмъкват и поуки. Какво повече да иска човек? Миналата година така ме радваше Рокуденаши поредицата, която дори и не събнаха, мисля.

Чудех се, защо началната песен се изпълнява от Кисумай и понякога се сещам, че Мията се появява от време на време като скромен преподавател. Малко встрани от неговите любими образи на веселяк, но така прилича на истински учител.

От момчетата отличавам Хокуто. Забелязах го преди време в B.I.Shadow, но сега ми се струва, че има още по-голям талант.

Шинтаро е много променен. Колкото и да ми се иска да го гледам в повече детски роли, очевидно и той е пораснал достатъчно, за да играе по-голям ученик.

Момичетата имат късмет, че лидерката ми напомня на Аои Миязаки и останалите не се натрапват. Ако така върви до финала, ще е перфектно.

П.П. И аз се почувствах като героя на Джеси Луис, когато видях японските тоалетни! Хахаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и мен леко ме стреснаха безразборните тупаници в първа серия.

Всеки път се чудя как може да се млатят така с часове и нищо - леко разкървена устна и продължават на следващия ъгъл. Примерно в трета серия, когато Тацуя го налагаха с железни бати, що не си взе някоя и той да им отвръща, а само понасяше ударите и сякаш нищо не усещаше... :blink:

Обаче, нататък става все по-смислено, мисля и взе да ми допада много. :)

А, и Шохей ме кефи най-много - голяма измъквация го дава! :lol:

 

Песничката:

http://www.youtube.com/watch?v=SHunIjiC4kk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се върнах назад и прочетох дословно коментарите. С някои хора мислим абсолютно еднакво.

Като стана дума за бойните сцени, любопитно ми е да видя мейкинг точно на тях, понеже заемат централно масто в дорамата.

Да, на Шохей измъквациите стават все по-добри. Ще трябва да ни изяснят, защо само той е такъв бъзльо, при все че е семпай на всички останали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах току-що и 4-та серия по NTV.

 

Усещам, че момчетата започват да свалят гарда, което не ми се нрави особено. По-симпатични ми бяха, когато се съпротивляваха, но може да сe каже, че сериалчето вече се преполови и явно ще обърнат внимание и на романтичната страна (дано не е твърде много).

 

 

Успяха все пак да върнат чиновете си в стаята, имаше и смях, защото решиха и те да поздравяват както момичетата с поклон. Шохей бе обвинен несправедливо в кражба и естествено нашите герои му помогнаха, но заедно с момичетата. Много сладко започна и Тацуя да гледа нашата лидерка, а тя вече лети на розовото облаче. Забелязах и на финал, че Тайга Кьомото ще бъде свързан в следващата серия с Каору Мицумуне.

 

 

Ще видим как ще продължи. Интересно ми е каква ще е ролята на Дори Сакурада в 6-та серия. Хмм.. Определено 2-ра и 3-та серия ми бяха най-забавни до тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тацуя само дето не го разцелува този чин, така го милваше и му се радваше :lol:

Момчетата са страшни обаче, учителят влиза, момичетата го поздравяват, те пък хич не го отразяват. И как седят само. Женските в единият край, мъжките в другия.

Много се смях ,когато част от момчетата видяха единият учител, хванаха го и го поздравиха като момичетата с поклон.

Тая история с кражбата и намирането на истинския виновник беше първата крачка за обединяването на класа, защото това беше първото нещо което направиха заедно/нищо, че от женската част бяха само две ,то и без друго точно тези двете водят парада/. Хареса ми когато онези другите момчета бяха заобиколили Фумие и другото момиче и единият искаше да удари Фумие, а Тацуя му хвана ръката. След това имаше един момент в който, много сладко се погледнаха .Почна са тяхната .

Обаче не разбрах Тецуя кого все гледаше-Фумие/лидерката/ или другата-с опашките?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен още малко ми трябва, за да започна и да поздравявам с "Гокигенйо (Gokigenyou)" и поклон.

 

 

Тецуя го усетих на финал с този убийствен поглед, който хвърли на Фумие, че очевидно е започнал да я харесва (дано не съм права и не ни построят тук някой триъгълник, че... ). От видяното превю на 5-та серия не показаха нищо свързано с неговият герой, а точно обратното - вкараха в картинката Тайга Кьомото с Каору Мицумуне.

 

 

Ще го изгледам до финал това сериалче, то е ясно. Признавам, че ми липсваха в 4-та серия битките. Хокуто Мацумура - личи му, че тренира бойни изкуства. Прави ми силно впечатление в сцените с него.

Субтитрите на английски все още не се готови. Тази вечер или утре сутрин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте (: Аз съм нова в този сайт и искам да попитам ако може някой да ми каже откъде да си изтегля епизод 3 с англ. субтитри, понеже ми се разминават звука и картината :( Благодаря предварително ^^

А за сериалчето - много е яко, много харесвам АКВ48 и Johnny's Entertainment :3 Сюжета и бойните сцени са върха, но дори и да ме дразнят героините на момичетата им свалям шапка за добре изиграните роли (clap)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла :)

В първите постове на темите има линкове за сваляне ;)

Трети епизод :click:

Английски субтитри :click:

 

Иначе за епизод 4, колкото без субтитри схванах основното :lol:

 

И на мен не ми харесва, че момчетата се кротнаха много, искам ги буйни и бойни :D А като гледах Тацуя с чина и ми стана толкова мило на душата, горкия радваше му се все едно е златен, но пък толкова го търси, че от части го разбирам. За края мисля, че Тецуя просто забеляза как Фумие гледа Тацуя. Рано ми се струва още за любов, искам бой :lol:

 

 

Като излязат субтитрите ще си попиша по-обстоен анализ на ситуацията :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KazeShini, много точно го каза. И аз искам бой. Склонна съм да вярвам, че и Тецуя ги разучава по-скоро, отколкото да влага някакви чувства. Той е все още неразгадаем побойник, не говори много, което го прави загадъчен и непредвидим.

П.П. Мията го пребиха, горкият. Голям смях падна с този поздрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mirka07, явно проблема е при теб, на мен ми вървят добре.

 

Rie, толкова да се чудя кой ще е бонбонът от Amuse, a ти така да ми хвърлиш бомбата за бате Дорко :inlove: Не мога да си го представя отново като ученик, дори в SIGN ми се струваше прекалено пораснал. Ще го видим и него, може да се окаже нечий аники, някой побойник от друго училище или уредена, изгодна партия за Фумие :lol:

Не ме питай за любимци пред хората, че сърцето ми е голямо като стане дума за малки япончета :blush: Всичките си ги харесвам, но Юки-сан тотално ме спечели с онова в тоалетната.

 

ukio, за Тецуя съм съгласна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

62c465a1b10e7627.JPG

Линк към изпълнението

Така като ги гледам, спокойно могат да спретнат една временна група, специално за дорамата - Бакалея но бакатачи. Хаха!

Днес ще излъчат еп.5. Добре върви рейтингът, като се има предвид факта ,че я дават по нощните часове. Последният епизод е достигнал гледаемост 3.9%. Привличат вниманието малките Джонита.

Сега като се размисля, ако бяхме успели да се доберем до снимките на Шоунен клуб, можеше да ги гледаме на живо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емоционален - така мога да определя 5-ти епизод. Имаше тупалки в първите епизоди, сега вече дойде ред и на друго...

 

 

Нашите герои продължават все още да се съпротивляват, макар и не колкото в началото - като това да откажат, въпреки че изгубиха и трябваше да носят бели обувчици в училище.

Тецуя продължи и днес да хвърля странни погледи на Фумие.

Епизодът бе емоционален заради всичко, което се случи с героите на Тайга Кьомото и Каору Мицумуне. Всъщност той й помогна.

Напуши ме голям смях, когато видях, че Фумие надбяга и стигна по-бързо до покрива на училището от Тацуя. Стига, бе! Да го победи и в това ли?

 

Не съм доволна, че и днес не се сбиха с никой, "дресират" ги малко по-малко момичетата. Няма все още бозантика, държат в това отношение линията. Учебният процес си върви все така - чиновете до прозореца внимават в час, а чиновете до стената се занимават с всичко друго, но не и с учение.

 

 

С нищо не блести сериалчето, но откривам някоя друга комична ситуация, за която да се хвана, въпреки нелепите сцени (като онази в 4-та серия с преследването и "залавянето" на престъпника). Целта на продукцията за мен е да се представят 6-мата подрастващи членове на Johnny's Entertainment. Точно това и стана. Те получиха голяма популярност. Девойчетата са допълнение към картинката.

 

Този път на финал нямаше откъс от 6-ти епизод и не успях да видя нищо от това, което предстои с Дори Сакурада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках днес да изгледам и аз новата серия, но се оказа, че сериалът е премахнат от сайта в който го следях. Търсих го другаде, но не открих къде качват сериалчето. Много моля, кажете ми къде го гледате, не е задължително да е със субтитри, аз и без друго после преповтарям вече с превод ,че да го изгледам и аз.Мерси.

4760990V.gif

4760993Y.png

4761003e.gif

още тук

и тук

4761007R.gif

4761009s.gif

Много се смях на тази сцена с поклона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук го има онлайн, но без субс :click:

 

За новата серия

 

Емоционална си беше, но поне имаше цяла една бойна сцена :lol: Липсваха ми изцепките на Юки, нещо го пренебрегнаха този път за сметка на Макото.

За обувките са си напълно прави, реално погледнато те не изгубиха - лиглите ги цакаха по тънката, няма да им се дават я <_<

Поне се разбра защо Терагава превърта като му кажат, че е женствен. Знаех си аз, че има нещо скрито покрито B)

Тецуя може и да хвърля погледи на Фумия, но тя все повече залита към Тацуя, дано не оплетат конците, не искам триъгълници.

Това за надбягването и аз го забелязах :blink: ама стига де, все момичетата ли ще са по-добри.

 

 

Клипчето от Шоунен клуб е страхотно, големи сладури са.

Признавам, че и аз превъртях края заради Дори, но ще си почакам до другата седмица, за да видя като какъв ще се изяви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса сериалчето, страшно ми е забавно всички са голями сладури. А най много ме изненадва преводаческата група колко са бързи :lol: , вече има и готови субки за епизод 5, кога успяха не знам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързи са.

Учениците добре се сдружиха в епизода и предотвратиха негативните последици. Много добър Тайга! Хареса ми и момичето, което беше във фокус.

 

И аз си мислех, че има нещо зад странните изблици на Мая. Обличали са го като момиче, значи.

За героя на Учи не успях да разбера много. Мъртъв ли е?

 

Чакам Дори другата седмица, но се радвам, че и тази имаше гост - Казуки Намиока, познат ни от Гаргите.

Прави ми впечатление, че тук момичетата не са представени като злобарки, които се опитват да правят подмолни неща една на друга. Ученолюбиви и трудолюбиви, праволинейни и добри. Такива ги виждам до момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...