Jump to content

Recommended Posts

58d9255249ed7642.jpg

RD7Md.gifOba: The Last Samurai

Genre: Drama, War
Year: 2011
Country: Japan
Director: Hideyuki Hirayama
Cast: Yutaka Takenouchi, Daniel Baldwin, Treat Williams, Yoshimasa Kondo, Itsuji Itao, Takayuki Yamada, Sadao Abe, Yoshinori Okada, Tomoko Nakajima, Toshiaki Karasawa, Mao Inoue

.: Plot :.
In 1944, the American military lands on the shores of Saipan. Refusing to commit suicide with his superiors or be forced into camps for prisoners of war, Captain Oba Sakae (Takenouchi Yutaka) leads a group of his men and other similarly minded local residents into the mountains. Even after hearing reports of the Japanese military's surrender, Oba dismisses the reports as propaganda and continues to launch guerilla attacks against the American soldiers, earning him the nickname "The Fox". Soon, even the American commander who's charged with the task of capturing Oba comes to admire his persistent enemy.

Rating: 6.2/10 ( 59 votes)

imdb.gif

4YxDR.gifПоследният самурай

Жанр: Драма, Военен
Година: 2011
Държава: Япония
Режисьор: Хидеюки Хираяма
В ролите: Ютака Такенуши, Топиаки Карасава, Мао Инуе, Такаючки Ямада. Томоко Накаджима, Йошинори Окада, Садао Абе, Шон Макгоуън, Даниел Болдуин, Трийт Уилямс, Кен Мицуиши, Токио Емото

.: Резюме :.
Филмът е направен по действителни исторически събития.
Изоставени на остров Сайпан в края на Втората световна война, капитан Оба и оцелелите от неговата дивизия, повеждат партизанска борба и се сражават 512 дни срещу армията на САЩ, дълго след като японският император обявява безусловната капитулация на Япония.

Rating: 6.2/10 ( 59 votes)

imdb.gif

СВАЛИ 

Филмът ми хареса. Доста добре са дозирали нещата, не са прекалили с патриотизма и исторически ми се стори достоверен(поне от нещата, които аз съм чел за войната в този регион).

Нямало е как да избегнат клишетата за подобен род филм, но се търпи, има някои наистина велики сцени, а играта на японските актьори беше на много високо ниво.

На филма пиша 8-ца, а на превода на мията - 4-ка, което е май най-високата оценка, която съм давал на нейни субтитри. Ако беше наблегнато на четимостта и бяха редактирани като хората - бих сложил 8-ца и на тях.

На мен филмът много ми хареса. Повечко драма, но за мен това за първи път не беше в минус. Двамата капитани си изиграха страхотно ролите.