Jump to content

192 members have voted

1. 1. Яли ли сте Рамен ?

• Да
      112
    • Не
      82
  2. 2. Бихте ли си сготвили ?

• Да
      182
    • Не
      2
    • Може би
      10
  3. 3. Изглежда ли Ви вкусно ?

• Изглежда Фантастично
      134
    • Изглежда Ужасно
      2
    • Излежда Добре
      50
    • Става
      5
    • В коментар
      1

Recommended Posts

Днешната вечеря :) Признавам си, че си поиграх малко, но исках да доближа външния вид поне малко до оригиналния :)

10345753_781235685233974_143339305523578

Като се има предвид, че влиза в топ 3 на най-вредните храни, всеки път, като си ги хапвам с кеф, всякаквите пакети на "парк"за бързо приготвяне,  си казвам- "умиране има-отказване няма":)

Уникално ястие, което засища духа и тялото. Ям го в японски, корейски и оригинален китайски вариант! Готви се бързо и всеки път може да си го направиш различно. Емблематично ястие за всеки забъркан в азиатските работи XD

Приготвям го редовно, ял съм го и във Фукуока - много е вкусно, особено в момента зимния сезон. Ще кача и снимки 

Здравейте! Все още ме съм опитвала истински рамен, но си правя вкъщи. Наскоро открих в магазините в Холандия този рамен и препоръчвам, много е вкусен :)

28F5ECA8-DF48-4C2B-A212-CB1E256ADB52.jpeg

А това е моят рамен, добавих яйце, зелен лук, зелена чушка, царевица и малко джинджифил :)

2779C02D-B036-4EBE-8A4F-C174ACF8C7A7.jpeg

• Like 1
  • Upvote 2

Понякога насладата е не докато го ядеш, а докато го готвиш... поне при мен е така :)

889603.jpg

И идея за поизостаналите яйца от Великден - Ajitsuke Tamago (Ramen egg)

889604.jpg

• Like 1
  • Upvote 1

Ще предложа една по - различна версия на рамен - Къри рамен :) Среща се в магазините в полуготов вид, а може и сами да си забъркате къри соса, ако имате необходимите подправки. Но ако си поиграете малко повече и добавите кокосово мляко (лично аз пробвах и с готварска сметана) и някой и друг зеленчук ..... оказа се много  вкусно :lol:

Аз ползвах от полуготовите пакетчета, но си добавих и допълнително къри паста. А рецептата гледах от тук, само дето точно бок чой и кокосово мляко липсваха в хладилника ми :28558: та ги смених със спанак и готварска сметана.

b583b66db211a8ac.jpg

• Like 3

Една идея за рамен.... в буркан :D

Подготвяш / нареждаш бурканчетата предварително и после  самп добавяше гореща вода и разклати преди хапване :) 

IMG_0069.jpg?resize=585,329&ssl=1

IMG_0088.jpg?resize=585,329&ssl=1

• Like 3