Jump to content

Recommended Posts

Избягвам да гледам непреведени докрай сериали, за да избегна очакването или разочарованието, ако ми хареса, а субтитрите се бавят. Но...като върл VIP още повече като се има предвид, че Де ми е много любим свалих преведените 6 еп. ей така да му хвърля едно око, а осъмнах гледайки и последния 6. Отдавна корейска продукция не ми беше хващала окото. Така се бях наситила на еднотипни и клиширани истории, че почти бях спряла да гледам корейско. Освен това дразнещите врякащи, глуповати, плюскащи като за последно момиченца бяха другия негатив. Тук обаче останах приятно изненадана. Женските образи са приятни за окото и ухото. Харесва ми и грубоватата директорка. Дори лошата мадама не ме дразни. Гледам без да превъртам и ми става все по-интересно. Браво на руснаците. Много скоростен и качествен превод правят. Доно го довършат с това темпо, защото филма се оказа приятна изненада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко любими изпълнения от сериала! :wub:

 

Има опасност от "оспойлване", така че, ако ще ги гледате... предупредени сте ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=6bnPM8XIxpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да кажа, че песните не са хубави, но не са изпълнени на живо, както беше в Dream Hight и това е основният минус тук. И по-нататък има още няколко хубави, но и те страдат от това, че са много чист запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започна добре, актьорите играеха убедително, песните са хубави и добре изпълнени и така до 12-13еп. След това става много разпокъсано, прекалено много се обръща внимание на второстепенните персонажи, не че това е лошо, просто няма да успеят да довършат качествено историите на главните. И в крайна сметка кои са главни? О Ду-ри и Хадес отдавна минаха на заден план, а техните истории най-ми харесваха,бяха различни и имаше много "хляб" втях. Явно ще е поредната недовършена история.

Жалко имаше потенциал и можеше да е страхотен хит, ако не бяха го окепазили така. Все още не съм изгледала последните серии, но като чета коментарите на руснаците ще си завърши доста вяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааа, поредното корейско разочарование. Започна добре, актьорите играеха убедително, песните са хубави и добре изпълнени и така до 12-13еп. След това става много разпокъсано, прекалено много се обръща внимание на второстепенните персонажи, не че това е лошо, просто няма да успеят да довършат качествено историите на главните. И в крайна сметка кои са главни? О Ду-ри и Хадес отдавна минаха на заден план, а техните истории най-ми харесваха,бяха различни и имаше много "хляб" втях. Явно ще е поредната недовършена история. Най-дразнещото е, че явно катастрофата на Десунга е повлиала на режисьора и след 13 серия почти не го дават. Как може нещо такова да повлияе на работата по филма? Направо недоумявам. Егати и лицемерната работа. Щом си на върха всички те величаят и ти се мазнят, щом имаш лични неприятности всички са против теб. Това не ми харесва на корейското общество, забелязала съм го в много филми и ще ми е ужасно неприятно, ако и в действителния живот е така, но така или иначе филмите отразяват живота в дадено общество и затова съм толкова разочарована.

Жалко имаше потенциал и можеше да е страхотен хит, ако не бяха го окепазили така. Все още не съм изгледала последните серии, но като чета коментарите на руснаците ще си завърши доста вяло.

 

Въобще не съм съгласен с теб. За разлика от другите клиширани до няма и къде сериали... този беше възможно най-реален (изключвам "призрака" на училището :lol:). Лично според мен актьорите играха превъзходно - реагираха реалистично, бяха поставяни в донякъде реални ситуации...

Кои са главните? Защо трябва да има главни? Тук всички бяха в главните роли. Цялата идея беше такава - те сами да напишат мюзикъла, пресъздавайки пребиваването си в училището. Защото всеки един беше еднакво важен и еднакво главен герой.

 

Финалът беше повече от добър! Ако може да се каже, че това ще е финалът, тъй като има информация, че ще има още 6 специални епизода, в които силно се надявам да гледаме цял мюзикъл!!! :) Да, може би останаха въпроси без отговори (няма да спойлвам), но те определено не са за този сериал, в който основната идея е съвсем друга.

 

Аз лично съм изключително доволен от сериала. Чакам с нетърпение специалните епизоди, ако наистина ще има такива ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си прав за това дали трябва да има главни, но на мен лично не ми се понрави, че отделиха твърде малко внимание на О Ду-ри(изключително приятен образ, далече от лигавата и мрънкаща смотла в к драмите), До-сон и дори мълчаливия композитор-гений, . Обаче съм съгласна, че всички играха много добре като се има предвид, че доста от каста е набиран специално за филма е се оказва, че нямат почти никакъв опит пред камера. Както казах още не съм го догледала, надявам се скоро да го довършат, за да мога да дам по обективно мнение.

Двата призрака много ме радват, внасят весела нотка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много завладяващ сериал. Уж обикновена история, но с толкова харизматични герои събрани накуп, а и актьорите така добре си паснаха, че човек остава с едно особено приятно чувство, докато гледа. Музиката беше много добра. И ролята на любимия ми "лозар" според мен си беше направена точно, ама точно за него - леко троснат и опак преподавател. Всички герои бяха много сладки и много ги харесах всички, но най-мил ми беше стеснителният певец. Сега го гледам и в The King 2Hearts и определено все повече ми допада този актьор.

 

Сцената, в която той пя в дует от разстояние с Ким Джи Уон, си беше наистина трогателна и една от любимите ми в сериала.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът вече се качва в Мастерс. Ето линк Е01-02

Героите са много, всеки с различна история, но всички се преляха в една. Харесвам музикални филми и очакванията ми бяха за леко и разтоварващо сериалче. А се оказа една сериозна драма и не я сравнявам с Dream Hight. Много ми харесаха вариантите на песента "You and I" - Park Bom (2ne1), които направиха двата отбора. А за песента на Дае с това рок звучене, просто нямам думи. Другите песни, които може да чуете са от известни мюзикъли "Брилянтин", "Слава", "Хористите", "Фантомът от операта"... Искаше ми се накрая да покажат и самия фестивал, за който се подготвяха студентите, но корейските сценаристи пак не ме слушат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът вече се качва в Мастерс. Ето линк Е01-02

Героите са много, всеки с различна история, но всички се преляха в една. Харесвам музикални филми и очакванията ми бяха за леко и разтоварващо сериалче. А се оказа една сериозна драма и не я сравнявам с Dream Hight. Много ми харесаха вариантите на песента "You and I" - Park Bom (2ne1), които направиха двата отбора. А за песента на Дае с това рок звучене, просто нямам думи. Другите песни, които може да чуете са от известни мюзикъли "Брилянтин", "Слава", "Хористите", "Фантомът от операта"... Искаше ми се накрая да покажат и самия фестивал, за който се подготвяха студентите, но корейските сценаристи пак не ме слушат.

mayaku sha, mayass или още с колко ника си регистрирана тук, много благодарим, както винаги бързо и надлежно осведомление. B) Участвате активно и в темите на сериалите, които превеждате вие, за което също благодарим! :rolleyes:

Я вадете портмонетата бързо! Безплатна реклама нема! Тоя сайт така или иначе го ползвате за ваша рекламна агенция, поне за отплата давайте във вашия линк и към тукашните преводи. :D Ще e честно, нали? Тук се дават за вашите, защо и вие да не давате за тукашните? Много ли е трудно или страшно? Иначе така изглеждате доста неетични, че и смешни ставате с тия уведомления.

Колкото до мюзикълите:

"Хористите" - филм, Франция 2004 г., жанр - драма, мюзикъл, Цък. Не бъркай понятията. Филмовият мюзикъл "Хористките"/и забележи, че пак е филм/ с оригинално английско заглавие "Ladies of the Chorus" е с други песни и с друг сюжет и е претърпял провал в Америка през 1948 г., макар и с участието на Мерилин Монро Цък

"Слава", САЩ, 1980 г. - пак лента, жанр - драма, мюзикъл. / и да не знаеш, информацията е лесна за намиране в нета/.

Бих могъл да те поправя и за още нещо, но ще оставя сама да се развиваш в насока световна култура и изкуство.

Ето и най-красивата песен от филма "Хористите" 2004 г., с която всъщност започва сериала, за поздравче към зрителите.

http://www.vbox7.com/play:e3bc158c

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще може ли малко помощ за намирането на Full Ost-a на сериала? Малко по малко корейците затвориха сайтове си за музика и става все по-трудно намирането :nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих при руснаците нещо, но не е официалния. Това са песните, които са качили:

Byung Guns Solo Ep.14_.mp3 7.46 MB

Les Choristes.mp3 3.20 MB

Lunatic.mp3 7.14 MB

Seasons of Love.mp3 4.17 MB

Stupid Cupid.mp3 5.20 MB

Tae Hee's Solo (Ep.8).mp3 2.96 MB

TaeHee Byung Gun Duet Ep.15_.mp3 4.35 MB

TH & BG's duet (Ep.12).mp3 7.95 MB

This is the Moment.mp3 5.48 MB

Those Magic Changes.mp3 5.91 MB

Tobacco.mp3 5.48 MB

You and I.mp3 4.44 MB

 

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ОСТ и аз се редя на опашката, ако се намери добра душа с инфо и линк. :)

 

Изгледах го преди няколко седмици и съм доста доволна. Имаше си недостатъци, както каза Parab е жалко, че песните бяха на запис, освен това част от историите останаха малко недовършени, а самите епизоди бяха доста зле монтирани - налепени кадри, които прескачат от една сцена в друга без много връзка и т.н. На всичкото отгоре свърши крайно глупаво съвсем в нищото. И все пак ми хареса много.

 

Адмирации за Десонг - признавам си, наполовина заради Lunatic го почнах по-скоро от плануваното (другата половина беше заради Чо Джонг Сок ;) ) . Той самият има много готин глас и излъчване, освен това песента е разкошна. Жалко, че не разбрахме какво стана с героя му (който ми беше любим).

Чо Джонг Сок - новата ми и явно вечна любов. Рядко съм чувала по-красив глас и по-лека техника. Да не говорим, че и като актьор е бетон, пък и е чаровен колкото си искаш.

Ким Джи Уон - ако това е нейният глас, то яко й завиждам. Също прекрасна, макар ролята й да беше малко тъпа (ма нали е корейска главна героиня, не съм и очаквала нещо различно). Освен това е и много сладка, хареса ми.

Одри/О Ду Ри или както там трябва да й е името беше много готина с рошавата къса коса. Някак си ми напомни женски вариант на L от Death note. Като дългокосата наконтена мамина кифла беше отвратителна, но после стана няма такъв пич. :D

Лозарят е още по-готин и възмъжал, отново много добра роля. Кофти работа как се развиха нещата с него, ма какво да се прави.

 

И сега голямата изненада за мен - Им Джу Хуан - от една страна самата роля беше най-логичния и последователно изградени образ, но от друга и без много пеене се представи блестящо според мен. Гледала съм го и преди, но въпреки това чак сега ми направи по-голямо впечатление. Браво и на него.

 

В крайна сметка музиката ми дойде недостатъчна като количество, но пък определено качествена. Щеше ми се и мюзикъла да видим, но и на това се радвам. Доволна съм, че го изгледах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук може да се свали OST-a, има доста от песните в сериала.

 

 

А тук съм качила OST-a, който си бях свалила преди: What's Up OST.zip - 60.4 MB">My link В този вариант има по-малко песнички, ама сякаш звукът е по-чист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала се оказа много добър. Песните бяха страхотни, а най-вече ме радва, че можах да им се насладя с превод (друго си е, като разбираш какво пеят, нали).

Героите бяха реални, някои приятни, други не чак толкова. По този повод - и на мен О Ду Ри много ми хареса като характер, но именно затова някак не можах да я възприема да следва професора като кученце. Не знам, не ми стоеше добре в такава светлина. А относно отделните истории - не мисля, че бяха незавършени, по-скоро ги приключиха някак набързо. Във всеки случай и на по-зле сътворени финали съм попадала, така че, не го възприемам като голям минус.

Много ми харесаха кратките истории в края на всяка серия. Който мисли да гледа сериала, да не затваря на надписите - има какво да се види и след тях.

Благодаря за субтитрите, отлична работа.

И да си дам ненужната оценка :D - 8/10 за сериала. Заслужава си.

 

п.п. Бях забравила какво е да гледаш серийки от по 45 минути :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...