Jump to content

Recommended Posts

niko, а ти в Сеул ли си в момента ? Кога да идвам ? :D:D:D

на мен като някаква фикс идея ми е тая Корея последните няколко месеца... по-скоро мисля за Сеул и ако мога да стигна да Чеджу :) но и това ще стане рано или късно :)

Та за Китай... ние бяхме само 11 дни, но смея да твърдя, чееее толкова сме обикалялиииии, ама ОТ/ДО ! Сега не говорим за хутуните... защото те са си малко мърлявички... но като цяло поне по улиците беше супер чисто. За водата знаехме - да, че не трябва по никакъв начин да се пие. Лятото не можах да го усетя, но вятър определено имаше... дори и в слънчевите дни на моменти се чудя как не ни отнесе ! Впечатли ме много и че половината от китайците изобщо не са слабички или пък нисички ! Явно вече е мит :) Ще потърся и из другите теми дали си писал нещо за Корея :)

niko, сега си подготвям корейския хахахахах къде от сериали, къде от сайтове :D мисля октомври и един курс да запишя, дано да имам време :) та като отида в Корея да се разбираме :D в Китай нашата славна групичка тръгна без капка китайски ... и знаеш там как говорят английски :D:D:D но щом в Бейджинг си живяхме добре 10 дни значи ще оцелеем навсякъде :)

Защо никой не пишеее ! Започвайте да споделяте впечатленията си от Китай за да не започна аз ;) че няма да се отървете лесно :D обожавам го и мисля другата година да се върна там за да уча езика :)

Китай обръща поглед към Източна Европа

Гуо Йеджоу

посланик на Китай в България

На 5-6 септември тази година по покана на зам.-министъра на външните работи на Китай в Пекин тържествено се проведе среща с представителите на 16-те страни от Централна и Източна Европа, включително и България, които станаха свидетели на официалното учредяване на Секретариата за сътрудничество между Китай и страните от Централна и Източна Европа и съвместно обсъдиха предстоящите конкретни стъпки и цели на развитието на практическото сътрудничество.

Интересно. :)

@china_fan - Привет и от мен :) Дано тук намериш много съмишленици и приятели :)

@mariah - Аз съм споделих моите преживявания в Китай в тази тема, но после го преработих и добавих малко снимки, пълния материал можеш да намериш ето тук:

http://martialartsmoviesstation.blogspot.com/2012/09/a-dream-came-true-my-trip-to-china.html

Приятно четене :)

По случай 100-годишния юбилей от основаването на Комунистическата партия на Китай

на 28 юни 2021г.  /понеделник/ от 19.00 часа Посолството на Китай в България ще проведе онлайн тържество

във фейсбук на тема "Век на просперитет и слава".  10 късметлии измежду онлайн гостите ще получат

специални сувенири от Посолството.  Всеки, които иска може да включи като посети фейсбук профила

на Посолството на Китай в България:).

Вижте едни от най-интересните факти за Китай, които може би не знаехте.

Предупреждавам, някои от тях могат да ви стреснат и да не повярвате в истинността им, но ако искате проверете ги. 

Edited by tikitoliq
  • Like 1