Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

My Black Mini Dress (2011)

Страна: Южна Корея

Българско заглавие: “Моята малка черна рокля“

По новелата на: Kim Min Seo

Премиера: 24 март 2011 г.

Времетраене: 107 мин.

Жанр: Драма, Комедия

Режисьор: Heo In Moo

Участват:

Yoon Eun Hye - Yoo Min

Park Han Byul - Hye Ji

Cha Ye Ryeon - Soo Jin

Yoo In Na - Min Hee

Lee Yong Woo - Suk Won

Dong Ho - Yoo Seung Won

Jeon Su Kyeong – writer

Ko Chang Seok – director

Lee Chun Hee - Soo Hwan

Choi Yoon Young - Young Mi

Резюме: “Моята малка черна рокля “ е светла и откровена история за четири 24-годишни жени, сблъскващи се с трудностите и предизвикателства в икономическата и социалната си среда. Ю Мин е привързана към скъпите продукти, Хье Джи е родена да бъде артист, Су Джин винаги е честна с хората, а Мин Хи е неразумна и много сладка...

“Моята малка черна рокля “ е по новелата на Kim Min Seo, побликувана за първи път на 13 април 2009 г.

Български субтитри - :essubs:

Свали с български субтитри

Свали с български субтитри 2

Свали с български и английски субтитри

Свали с руски субтитри

Откога го чакам това филмче :lol:

Коко Шанел е казала: "Всяка жена трябва да има в гардероба си малка черна рокля."

Дали писателите са се водили от това мото, което се е превърнало в девиз за много жени - не знам, но със сигурност ни очаква едно корейско изпълнение на "Сексът и градът", а това още повече ми разпалва любопитството.

Ох пробвах се да го гледам с тия руски субтитри ,ама мъкаааа :( Така е като не съм учил руски език и викам аре от общи познания ще успея,но уви нищо не схванах и на 2та минута го спрях. А инак филмчето е много,много обещаващо. Ще се чака бг субс. А инак да кажа,че за мен няма по хубава гледка от момиче/жена с малка черна рокля :wub:

Филмът е многообещаващ, трейлърът го доказва. Но ми напомня за Сексът и града. Отново 4 момичета, съскави дрехи и аксесоари... НОООО ще го гледаме и ще видим, ще бъде забавно :lol:

Неотдавна го бях гледала...,но очаквах повече! Имах чувство,че гледам американска продукция с корейски актриси... както по-горе се спомена всички го сравняват със "Сексът и града" ..аз не съм го гледала и не мога да потвърдя дали е вярно,но факта,че и двата елемента бяха в основата....го доказва!

Въпреки всичко...

се радвам,че след всичките караници,сърдения и прочие...4-те все пак останаха "заедно" накрая :)

~обаче.....няма как да не изкажа недоволството ми ...при сцената с погребението... логично е да изказваш съболезнования към починалия ..,а почти всички,които присъстваха не я познаваха...че и на всичкото отгоре превърнаха погребалната зала в фен среща с раздаване на автографи!!!! <_<:blink:

Както и да е..искам да спомена,че любимка ми стана героинята на Ю Ин А ...беше голяма сладурана и много добричка :) ...също така Донг Хо беше страхотен въпреки минималната си роля...успя да изпъкне чуждоговорящото му умение :D

Много хаотичен и неорганизиран филм. Едно прескачане от кадър в кадър, без никаква логика и мисъл. Разочарова ме визията на главните - прически, дрехи... всичко. Не знам защо очаквах, че ще изглеждат поне малко като кифли, а то някакви разпасани, проскубани... Особено тази, дето трябва да минава за най-красивата, с този тежък и нереално груб грим и прическа на чучело, ми взе акъла, по-пошло нещо дори и в нашите чалгаджийки не се е срещало.

С други думи - изобщо не ми допадна.

Филмът е... безкрайно скучен. Разхвърляно действие. Никакво присъствие на актрисите. Чудя се как ли Ън Хе се е съгласила да участва в подобна продукция?

Дори тоалетите не ми направиха кой знае какво впечатление.

Иначе казано, чувствайте се предупредени, че е загуба на време.

Много хаотичен и неорганизиран филм. Едно прескачане от кадър в кадър, без никаква логика и мисъл. Разочарова ме визията на главните - прически, дрехи... всичко. Не знам защо очаквах, че ще изглеждат поне малко като кифли, а то някакви разпасани, проскубани... Особено тази, дето трябва да минава за най-красивата, с този тежък и нереално груб грим и прическа на чучело, ми взе акъла, по-пошло нещо дори и в нашите чалгаджийки не се е срещало.

С други думи - изобщо не ми допадна.

Филмът е... безкрайно скучен. Разхвърляно действие. Никакво присъствие на актрисите. Чудя се как ли Ън Хе се е съгласила да участва в подобна продукция?

Дори тоалетите не ми направиха кой знае какво впечатление.

Иначе казано, чувствайте се предупредени, че е загуба на време.

Чудех се дали да го гледам, но вече НЕ се! Докато прехвърлях субтитрите снощи, мернах прическата на Ън Хе :o:blink: (OMG!!!) - не смятам да си го причинявам втори път! :D

МММдааа определено си е чиста загуба на време-единственото което ми допадна е че си останаха приятелки накрая.Иначе доста скучен филм без никакъв смисъл

Току що, приключих с гледането и да се поправя от първия си коментар - няма нищо общо със Сексът и града.

Второ - филмът ми хареса, въпреки бавното и хаотично действие. На някои моменти и аз се обърквах и схванах историята съвсем накрая.

Идеята на филма, според мен, беше да покаже приятелството в една друга светлина. Отношенията между четири напълно различни персонажа (характера) свързани в определен момент от времето, което прекарват в университета. Когато това време приключва се проявява истинската същност на техните характери и различния им начин на живот, които се отразява в начина им на общуване по между им (а такова в по-голямата част от филма липсваше). В един момент се оказа, че те изобщо не се познават и не знаят нищо една за друга. Самото не споделяне беше в основата на всичките им проблеми, недоверието им една към друга.

В крайна сметка имаше щастлив финал - "приятелки завинаги"!!!

Между другото го има в Zamunda с хубаво качество и със субтитри! Благодаря на тези, които се постараха с всичко около превода и субтитрите. :thanks:

Не знам защо си мислех,че филма ще е по скоро комедия,даже направо бях останал с впечатление ,че ще гледам някаква щура комедия с четири млади и красиви дами. Ми останах изненадан и леко разочарован,защото ми се искаше филма да е комедия. Не ми допадна драматичната част от нещата. Може би не бях настроен за драма. Но инак филма мисля,че ни показа по един интересен начин какво се случва с приятелите/ките когато завършат училище. Всяка по своя път,със свойте проблеми и т.н . Разбира се допадна ми хубавият завършек,поне нещо позитивно от цялата тази работа. А за мен най-тъжна беше съдбата на онова момиче,което си остана вечният асистент. Мисля,че нейната съдба беше най-жестока. В смиъл,това нямаше да се случи ако тя имаше такива причтелки,които да я подкрепят в трудните моменти. Това беше поуката ,която аз си взех от филма. Може и да не е най-добрият филм,но мисля,че си заслужава гледането :)

Моето скромно мнение е, че този филм си е чиста загуба на време. Толкова време си чаках чинно да излязат субтитри за него и си мислих, че ще е наслада за окото, но уви. Сюжета куца отвсякъде, действие почти няма, а тези стилисти дето съм им мислили стайлинга на актрисите са направо за убиване. Какви тоалети и прически им бяха барнали на мацките, просто ужас. Ън Хе не съм я виждала в толкова опърпана и лоша визия никъде другаде. Насилих се да го догледам до края. Давам му оценка 3. По-слаб филм не бях гледала скоро.

За мен пък си беше чисто удоволствие гледането на този филм! Лъскав и напудрен отвред, но много изискан и чисто женски. Ех, не беше комедия, която да те кара да се разплачеш от смях, но си имаше и своите смешни моменти.

Виждам, че някои го сравняват със "Сексът и градът" , мнението ми по този въпрос едва ли ще е особено компетентно, тъй като не съм гледала филма, а от сериала 2-3 серии само, но въпреки това мисля че има известна прилика.

Ако трябва да съм обективна очаквах повече от този филм и то доста,но имаше и някои добри попадения като актрисите например,много добре подбрани всяка за ролята си,но не ми хареса,че

онова момиче се самоуби и чак тогава Ън Хае се сети, че и е приятелка,а тя през цялото време и помогаше,но не бива според мен проблемите да се решават със слагане на край на живота :P

Общо взето можеше и да е по-добре направен филма ;)

Не знам защо но си мислех че след като участват актриси като Yoon Eun Hye и Yoo In-Na ,си мислех че филмчето ще е уникално но...увиwink.gif .Нищо ново ,гледайки го имах чуството че съм го гледала милион пъти,по скоро ми напоняше на много филми от старите ленти.Лично за мен си беше загуба на време с този каст на актриси ,можеше да измислят нещо по доброhuh.gif

На мен пък много ми хареса филмът, на фона на Новогодишната програма на бтв :D Изгледах си го с голям кеф, мацките бяха симпатични, освободени и готини. За разлика от сериалите, тук хората си лягаха на втората-третата среща. Много съм доволна, че го гледах :)

И аз очаквах много от филма, но вече ми е навик да не вярвам на предположения, затова и не останах разочарована от видяното.

Имаше хубави моменти. Жалко, че бяха малко. През повечето време скучаех. Сюжета от време на време куцаше.

Актьорската игра беше чудесна. И четирите момичета се представиха страхотно. Не съм се съмнявала в тях. Всяка беше уникална по своему, но не ми хареса това, че някак се водиха от едната.

Очакванията не ми се припокриха и относно персонажите на Ън Хье и И Йонг У. Двамата много ми допаднаха след известната им обща фотосесия преди няколко години. Но, уви.. Просто филма не целеше развитие на тази тема.