Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Заглавие: Sector 7 / 7광구 (7-Gwang-goo)

 

Режисьор: Kim Ji Hoon (김지훈)

Сценарист: Yoon Je Kyoon (윤제균)

Жанр: екшън, фантастика

Премиера: 04.08.2011

Държава: Южна Корея

 

Участват:

Ha Ji Won

Ahn Seong Gi

Oh Ji Ho

Lee Han Wi

Park Cheol Min

Song Sae Byeok

 

Сюжет: Филмът разказва за нефтена платформа, известна като Сектор 7, разположена в океана, на която се появява мутирало от неизвестен вирус чудовище. Ха Джи Уон и компания ще се борят срещу зловещото същество. Филмът е с бюджет 10 милиона долара и ще излезе през лятото в 3D формат, като се очаква да стане един от най-касовите хитове на годината.

 

СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

СВАЛИ С РУСКИ СУБТИТРИ

РУСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за 3 дни Sector 7 е гледан над 1 милион пъти.

В рамките на половин ден (4 август - датата на излизане) филмът е гледан от над 180 000 зрители, което го изстрелва над касовите филми като "Haeundae" и "Take Off". На 5 август филмът е гледан от 320 000 души, а на 6 август - от 453 000 души. В 18:00 на 7 август, когато стават точно три дни от пускането му на екран, филмът е бил гледан общо от 1 050 342 души.

 

Източник: фейсбук страницата на Ха Джи Уон

 

Дано някой от кино Арена се сети и закупят този филм, за да можем да му се насладим на голям екран!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за 3 дни Sector 7 е гледан над 1 милион пъти.

В рамките на половин ден (4 август - датата на излизане) филмът е гледан от над 180 000 зрители, което го изстрелва над касовите филми като "Haeundae" и "Take Off". На 5 август филмът е гледан от 320 000 души, а на 6 август - от 453 000 души. В 18:00 на 7 август, когато стават точно три дни от пускането му на екран, филмът е бил гледан общо от 1 050 342 души.

 

Източник: фейсбук страницата на Ха Джи Уон

 

Дано някой от кино Арена се сети и закупят този филм, за да можем да му се насладим на голям екран!

А дано, ама надали! Като се има в предвид честотата на появата на азиатски и в частност корейски филми по българските киноекрани, надеждата не е много голяма. Обаче както се казва в един стар виц:

-Вярвате ли в чудеса?

-Не, разчитам на тях!

Доживяхме "ИРИС" по национална телевизия, може пък още едно чудо да ни дебне зад ъгъла... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eх, защо им трябва на корейците да се опитват да копират американските екшъни? Ако искахме холивудски тип екшъни щяхме да гледаме тях, а не събратята си корейци, нали? Хем са се мъчили хората, колкото са могли да наподобят даже и мелодрамата на американците, бре!

 

За "чудовището" мога да кажа че прилича на мини годзила само че с пипалца, и слузта не беше съвсем достатъчно като за американски екшън, но иначе си го биваше (горкото, много бой изяде). Ха Джи Уон си беше на място, за "компанията" не съм толкова убедена, особено за О Джи Хо... Във всеки случай най-много ме забавлява частта с разходката на "чудовище" по нефтена платформа с мотоциклет. Това си е супер идея: ако някога ми се случи да имам такъв любимец и аз ще пробвам smile.gif

 

Иначе идеята за човешката алчност, която в крайна сметка ни превръща нас в истинските чудовища ми хареса. Имаше смисъл в това, че добива на нефт е най-алчната страна у хората, и не случайно има негативни последици ( в случая чудовище, но според мен далеч по-тревожни).

 

Поне доколкото можах да разбера за какво става въпрос от "субтитрите", може да съм го разбрала напълно погрешно,което не би било учидващо предвид вида им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих три архива английски субтитри, едните са пълен кошмар. Другите два почти се покриват като текст. За различни рилийзи са и сигурно при синхронизацията е добавяно тук-там по нещо.

В rutracker вчера качиха два торента със субтитри и озвучаване на руски. Единият от тези торенти по всяка вероятност ще бъде премахнат, тъй като другата група твърди, че монополът за озвучаването е неин. Изобщо за последните няколко часа доста се ядат. А аз им се наслаждавам.

Но субтитрите са добри. Явно преводачът, използвайки едните английски субтитри, е знаел (може би не много добре) корейски.

 

За съжаление, във всички субтитри липсва превод на последните надписи във филма, които според мен са важни, защото показват развитието на извличането на нефт по крайбрежието на остров Чеджу и последиците, които биха възникнали от тази дейност. Поне така разбрах надписите аз, използвайки моите "великолепни" познания по корейски. :blink:

 

В четири кина в Сеул филмът е бил прожектиран с английски субтитри. Направо съм удивена, че никой за два месеца не ги преписа. У нас щеше да стане за два дена. :lol:

 

Относно филма: не толкова хубав, колкото очаквах, четейки коментарите за него от първите дни след пускането му. Но трябва да си призная, че явно сценарият на 3Д филмите е относително слаб, защото се разчита на ефектите. Така измамена се почувствах когато гледах "Аватар": посредствен сценарий, великолепни ефекти.

 

Все още не смея да се заема с пълен превод заради очите си, но с удоволствие бих помогнала на някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си изкажа и аз мнението за филма - прекрасна Ха Джи Уон, ужасен сценарии, ако изобщо може да се каже, че имаше такъв. Заложили са предимно на ефектите, а действието никакво го няма. Това чудовище ми беше страшно смешно, не мисля, че би събудило страх у някого, било то и на 3D формат. Чаках го с голямо нетърпение този филм, но уви не останах очарована. Любимката се представи страхотно както винаги, само зареди нея го доизгледах. Лична оценка 6/10 само зареди Ха Джи Уон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бедна ,бедна Ха Джи Уон ,защо ти трябваше да се снимаш в този филм. Ужасен сценарии,ужасни спец. ефекти,ужасни диалози и прочие. На целият този ужасен фон стои прекрасната Ха Джи Уон. Ако не беше тя,едва ли кой знае колко хора щяха да обърнат внимание на тази тъпотия. Рядко ми се случва да спра филм по средата и да го изтрия моментално ,но в случая така стана. Не знам колко съм обективен,при условие,че никак не ми допадат подобни глупави филми с разните му там чудовища.В последните години като видя подобни ги подминавам. Но в случая направих изключение и ще ми е като обица на ухото. Твърде много приличаше филма на нискобюджетен американски гнилоч и от това само губи.

Май доста го оплюх,но си го заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментарът на mi6lence е много точен.

Но на мен и играта на Ха Джи Уон не ми допадна. Изглеждаше ужасно отегчена и унила в битката с чудовището. :lol: :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, определено Ha Ji Won ми е идол! Кефи мe тотално, мъжко момиче е! Ролята беше перфектна за нея. Като цяло филма е слаб, много по- слаб например от "The Host". Все едно така са напраскали наляво- надясно толкова добри актьори. Мисля че "чудовището" развали филма( нищо, че то беше в замисъла на филма), отгоре на това беше и ужасно грозно.. бррр. Добре си бяха тръгнали нещата отначало, супер екип си бяха. Park Cheol Min пак се справи супер яко и както винаги му се хилих на физиономиите. Нямам търпение с Ha Ji Won да ги гледам заедно в "Korea". НА 3D ефектите сигурно са били по- яки, щото на pc-то ми изглеждаха много зле. :D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпа история и страшно готини ефекти....но наистина чудовището беше много зле..като са го направили с пипала поне на медуза да мязаше.Не очаквах много от филма и затова не останах разочарована.Става за убиване на времето (но не мога да прикрия факта,че се прозявах през цялото време докато го гледах).

Американците ще го харесат защото те обичат такива бозави сценарии напуфкани с многоооо пари!

Ха Джи Уон трябва ли да я коментирам?!..зашеметяваща както винаги :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така не се бях смяла отдавна,забавлявах се доста.Друг е въпросът,че филмът не беше предназначен да бъде комедия :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го изгледах - корейска скука на нефтена платформа, сравнително опростен сюжет, безинтересни главни герои, неубиваемо чудовище и тонове ненужни сцени за пълнеж. Не бях впечатлен изобшо, а на ниво трейлър изглеждаше толкова добре поднесено.

 

Нямаше никаква интрига, всичко се развиваше много плоско и спокойно, даже появата на големия звяр не беше нещо специално, а се случи като по план - а края беше меко казано тъпичък - не знам от какво беше направено това животно, но нямаше трепане - дори по едно време в отчаянието си главната героиня взе да го налага с тръбен ключ, явно креативността на създателите на филма се е изчерпала отвсякъде...

 

2/10 (заради девойката последния оцелял - имаше данни)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...