Jump to content

Recommended Posts

веждите му ги решат нагоре, за по - голям ефект на злобен плъхчан... :slap:

Това "злобен плъхчан" направо ме разсмя :D, как го измисли  :up:. Трябваше и снимка да сложиш, че отдавна съм го гледал и не помня кой играеше злодея :). Между другото като каза как им решат веждите и сега се замислих, че в много исторически сериали го правят. 

Това "злобен плъхчан" направо ме разсмя :D, как го измисли  :up:. Трябваше и снимка да сложиш, че отдавна съм го гледал и не помня кой играеше злодея :). Между другото като каза как им решат веждите и сега се замислих, че в много исторически сериали го правят. 

Тей'го - пак се зори да мисуи...Плановете на ''лошите'' са на ниво нашенските вицове за мутри - все се оказват ега и тъпаците :28558:  

skk7-033.jpg

+ Силен подбор на актьорите. Главните не са нищо особено, но supporting cast-а са просто страхотни в ролите си.

+ Има действие в сюжета и епизодите се гледат сравнително леко.

+ Приятен за гледане и ненатоварващ. Комичното е добре преплетено с историята и романтиката.

+ Макар че има опит да създават интриги с любовни триъгълници, нещата не се пресилват твърде много и героите не ви стават антипатични.

- Не съм принципно от тези, които търсят под вола теле, но главната актриса е твърде женствена за такава роля. На моменти е абсурдно как никой не се усеща. Като цяло ако тръгнете да дирите логика или реалистичност няма да намерите такива...

- Посредствен саундтрак и има доста моменти, където сериалът стои евтино. Можеше и по-добре да се справят.

- Завършек по корейски в 15 мин. на последния епизод. Повечето странични истории и персонажи така си и остават. Без никакво обяснение какво се случва с тях. Да не говорим че самата развръзка е просто абсурдна и по-скоро стои скалъпено.

Този път повечето от нещата съм ги описал по-горе, така че няма да се повтарям много-много. За мен беше абсурдно как през всичките 20 серии никой не се усети, че тя е момиче. В "Кафе принц" да речем Юн Ън Хъе си изигра ролята невероятно! Движеше се като момче, тичаше като момче... Можех да повярвам, че ще я объркат. Но тук просто е абсурдно. Кръгли нежни очи, сладки устни, никакво по-мъжко телосложение... Това 99 пъти от 100 да ми я покажат няма да объркам, че е мъж. Както и да е... Като се абстрахирате от това нещата са наистина много сносни. Второстепенните роли - на Червенят Бунтовник и на Катеричката - са страхотни! И двамата спокойно могат (и вероятно са) да бъдат главни актьори. Много готини моменти има с тях и определено те бяха двигателят на сериала. Както съм писал по-горе епизодите се гледат сравнително лесно до към 10-12 еп. Там започват да оплитат кашите с чувствата и ситуацията доскучава, но се търпи и ако се стигнали до там определено ще го изгледате до края. Техн. обработка според мен можеше и доста по-добра да е. Музиката беше скучна, не лоша но почти нищо запомнящо се. Имаше много сцени, които стояха твърде евтино за моя вкус, но това може да се дължи и на факта, че става дума за исторически сериал. Самата тема на сериала не беше лоша - за еманципацията и въвеждането на нови, по-добри порядки. На моменти полит. интриги ми идваха в повече, но като цяло се търпи. Приличен исторически сериал с добра романтика и комедия. Нищо кой знае какво, но ако ви се гледа нещо леко и приятно определено си струва и не е загуба на време!

7/10 от мен

Нещо започнах да се обърквам...

Току-що разбрах, че на 21 януари 2018 г., преди няколко дни,  Чон Те Суизпълнителят на ролята на председателя в училището, се е самоубил. Отново заради депресия. 

Дано почива в мир някъде на по-добро място! 

Преди 8 часа, yonkaval написа:

Нещо започнах да се обърквам...

Току-що разбрах, че на 21 януари 2018 г., преди няколко дни,  Чон Те Суизпълнителят на ролята на председателя в училището, се е самоубил. Отново заради депресия. 

Дано почива в мир някъде на по-добро място! 

R.I.P. Jun Tae Soo :(

А аз сега виждам, че този сериал май съм го пропуснала преди години. Или съм го гледала и съм забарвила? Доколкото помня тогава гълтах по 5 сериала на седмица, може и да съм го забравила, но май е по-вероятно е да съм го изтървала от списъка. Сега се замислям дали да не наваксам. От резюмето ми прилича на "Красиви като ангели", последният обаче няма сийд в никой торент.

преди 19 минути, aria написа:

От резюмето ми прилича на "Красиви като ангели", последният обаче няма сийд в никой торент.

Страшно ме учуди, и на Замунда ли?

Все пак, ако бавно тегли, свали си целия от Авистаз и аз ще ти метна субтитрите.

:)

Преди 5 часа, Rossi Yankova написа:

Страшно ме учуди, и на Замунда ли?

Все пак, ако бавно тегли, свали си целия от Авистаз и аз ще ти метна субтитрите.

:)

Субтитрите не са проблем, имах ги преди, и имах и сериала, но направих глупостта след като го държах 1 година да го изстрия. И после видях, че никъде няма сийд. Дори се бях закачила да чакам за сийд, само за да проверя дали няма да се появи, но.....6 месеца не почна да се сваля и се отказах да дебна. Очевидно точно този сериал не се лансира вече.

Принципно съм го гледала, така че не е проблем, че не мога да го сваля. Но някой нов, може да срещне трудности....

Сериалът има читав сийд в Мастерса, защо не го свалите от там? В Авистаз е още по - добре защото е боксет и с добавени бг субтитри.

Преди 15 часа, eowina написа:

Сериалът има читав сийд в Мастерса, защо не го свалите от там? В Авистаз е още по - добре защото е боксет и с добавени бг субтитри.

В мастерса 6 месеца го чаках и не тръгна сийд. Сега може и да се е появил, но миналото лято нямаше сийд. Гарантирам, защото упорито го дебнах.

Странна работа! Аз лично го сийдвам от години в Мастерса и би трябвало да е възможно свалянето. Почти не спирам торент програмата си, така че опитайте пак, гарантирам че ще си го свалите!:yes: 

• Upvote 1

В рутракер винаги има сийд и обикновено българските субтитри съвпадат с техните релийзи. Така че, това също е вариант за сваляне, ако човек има регистрация при руснаците.

• Upvote 1

Много ми допадна сериалът! И сюжета ми хареса, и комичните елементи ми харесаха, и интригата беше на ниво. От Великолепната четворка само главният герой /Женихът/ не ми беше симпатичен, някак си, физиономията му не ми се понрави, пък и беше като каменна маска без емоции, дори когато се усмихваше накря, трудно го възприемах. Нещо студено имаше в изражението му и така и не можа да ми стане симпатичен. Много ми допадна Бесният кон, голям сладур, а и много секси визия. Странно, но с къса коса изобщо не го харесвам, обаче с дълга е направо друг човек, страхотно му отива. Очите ми останаха в устните му, то устни ли бяха , чудо ли беше. Катеричката също беше голям симпатяга, пък и неговите нацупени устни ми грабнаха окото, много закачливо се цупеше и намигаше. Главната/Големият/ също е много сладка и нежна, много фин профил, а и добре играеше момичето, пресъздаваше емоциите и без думи. Особено с тия големи влажни очи, които връткаше когато я притиснат до стената. Кралят, за мен остана недоразбран персонаж и недостатъчно показан. Не е проблемът в актьора, той беше достоверен, а по-скоро в ролята нещо не беше доизпипано.... Пък и не всеки ден показват как добрите намерения на краля се провалят с гръм и трясък. За мен, в тази сюжетна линия имаше бели полета и недомислици. Но като цяло сериалът приятно ме изненада. Не разбрах коя епоха се развива действието, но с глас се смях когато видях, че бележките написани от Синия предвестник са написани със .... синя химикалка /и редактирани с червена/! Къде им отиде мастилото на тези хора?! :lol: Но и тук се бяха сетили да ползват цветовете на химикала за шарж, също като цветовете на предвестниците.

ПС: На мен ми се струваше, че Бесният най-много го ощетиха. Чак ми домъчня. Той милия, уж беше бесен, "страшен" и див, а се оказа най-добричък, благороден и най-отстъпчив, пък и скромен дори. Според мен трябваше на него да дадат момичето. Но както и да е, не пиша аз сценария.

• Like 1
  • Upvote 1