Jump to content

Recommended Posts

hopeless-poster-2.jpg

Off Topic

rNYYZD_4f.jpg

Hopeless (화란)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Hwaran
Премиера: 11 октомври 2023 г.
Времетраене: 123 мин.
Жанр: Трилър, криминален, драма
Режисьор: Kim Chang Hoon

:imdb:

Участват:

Hong Xa Bin като Yeon Gyu

Song Joong Ki като Chi Geon
BIBI като Ha Yan
Jeong Jae Kwang като Seung Mu
Kim Jong Soo
Jung Man Shik
Park Bo Kyung

и други

Резюме:

Йон Гю (Хонг Са Бин) е почти на 18 години и иска да избяга от родния си град, където насилието е обичайно явление в района, та дори в собственото му семейство. Докато е малтретиран от пастрока си, той спестява средства, защото иска единствено да отиде с майка си в Нидерландия. Ала жестоката реалност не му позволява да следва мечтата си и да има надежди за спокоен живот. Когато се нуждае от помощ, Чи Гон (Сонг Джунг Ги), главорез от града, му предлага услуга. По ирония на съдбата тази услуга кара Йон Гю да навлезе в живота на Чи Гон. За да избяга от ада, той трябва да стане част от него. Ще успее ли в крайна сметка да се измъкне от все по-опасната ситуация, в която се оказва, или ще се окаже безнадеждно?

:essub:

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

:subs: Онлайн с български субтитри :click:  :click: 

Свали с български и английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Онлайн с руско озвучаване :click:

• Like 2
  • Upvote 2

Само като се замисля, че това е жестоката истина в Корея ми настръхва косата. Горкичките. Само не разбрах,

Off Topic

защо го уби... Единствено той го беше грижа за него. Не можах да се зарадвам на финала именно заради това. Тук ми идва наум " Направи добро, изяж ла*но."

Филма е страхотен. Сърдечно благодаря за превода. Джунг Ки, както винаги, много добра актьорска игра. Заслужаваше си да има бг превод. :wub:

Очаквах много по-тежка история и  добре че не е. Приемлив филм. Хареса ми. Няма нещо, което не сме гледали, но не доскучава. А Джун Ки, който като мой фаворит, не му отива да е от другата страна, по ме кефи той да е битият, ревящият, изобщо да отнася цялата драма. Но явно е искал да се види в друг образ. Игра неземно разбира се, но мисля че в обратната роля, филмът щеше да има повече успех. Самият той излъчва доброта и погледа му един такъв особено дълбок и чист. Евала и на сценаристите, че са помислили за фенките му, та го показаха гол до кръста.:inlove: Финала...нямаше как да е различен за него. Стегнат филм, но съм пристрастна. Благодаря и на екипа за превода. 

На 9.02.2024 г. at 4:36, NeviQQ написа:

Скрий съдържанието

защо го уби... Единствено той го беше грижа за него. Не можах да се зарадвам на финала именно заради това. Тук ми идва наум " Направи добро, изяж ла*но."

Off Topic

Защото самият Джун Ки искаше. Той го каза, че още след случката в езерото, е мъртъв. Личеше си че, просто съществува. В някой от разговорите каза, че никога не е напускал района и че "тук винаги ще е безнадеждно". Освен, че и дясната му ръка го предаде като прецака мотора на момчето. Пък и ролята на "добрия главен" не позволява приемането на такъв тип действия-банди, грабежи, побоища и пр. Естествено, че е извършил "добро дело" убивайки един от главатарите.

• Like 1