Jump to content

Solo Leveling (2024)

GFotaku

Recommended Posts

811kw-Gjm-X1-L-SL1500.jpg

Solo Leveling / Ore dake Level Up na Ken

(Соло играч / Соло единак)

Оригинална творба: JANG Sung-Lak

Озвучават (японски): Бан Тайто, Гинга Банджо, Фурукава Макото и др.

Тип: ТВ

Жанр: екшън, фентъзи

AniDB и MAL: AniDB // MAL

Държава: Япония

Година: 07.01.2024 г.

Епизоди: 12

Времетраене: 25 мин. на епизод

Резюме: Преди 10 години се появява първият "Портал" и нуждата от новата професия "Ловец" вече е неизбежна.

Всичко е съвсем просто - Порталът свързва нашия свят с друг, пълен с чудовища, с които само Ловците могат да се справят.

С времето се налага създаването на различни рангове за Ловците, тъй като не всички чудовища са еднакво слаби или еднакво силни, за да бъдат поети от всеки Ловец.

Има много елитни и талантливи Ловци... и като че ли само един, който е най-най-слаб...

Именно с него започва историята.

Линкове: 

Линк къв "Соло единак"

Линк към "Соло играч"

Първи вариант онлайн

Линк към темата в раздел "Манга"

Аз няма да се обаждам особено тук, понеже все още не разбирам хайпа по това заглавие. Първи епизод беше хем слаб като анимация, хем нищо, ама нищо не показа... Фенове, приятно гледане!

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Много чакано от мен заглавие и моя хайп лежи на уеба:D След него пробвах новелата, по която е правен и... ами там е леко постно. Историята е динамична, завладяваща, чист шонен, изпълнена с динамика до края.  

За анимето бях на кантар, щот повечето екранизации по корейски популярни заглавия са меко казано провал, с едно изключение. Реших, че и тук ще е нещо такова когато прочетох коментара на @GFotaku, но все пак му дадох шанс . 

Интрото аха да ме откаже, адски ми напомни предишните опити(като Ноблес), но го довърших и май има светлина в тунела. Това е началото на завръзката и доста на добро място спряха. Керъктър дизайна на ГГ е много добре, дано оправят и другите от интрото че ...

Иде и другото притеснение - 12 епа, ми то нищо няма да покрият с тая скорост, начи ще режат!?

• Like 2
  • Upvote 1

Понеже хайпа е голям, 12 епизода им е застраховката, според мен. Ще пуснат още 12 през октомври или догодина, ако продажбите са добри xD

Аз вече започнах да го забравям, сериозно... Сигурно в мен си е проблема, ама... Сезончето на Ноблес си ми хареса хиляда пъти повече. Тук вълненията са нула. Едно момче с ножче срещу зелен гоблин... не мисля, че дори се брои за екшън. Останалото ми беше постно обяснение на това как работи света. Именно такива неща, изсипани с кофа още в началото, ме отблъскват и от много от китайските продукции. Докато се ориентираш кой кой е, докато схванеш света, то взима, че свършва и накрая нищо. Това ми е личното усещане xD Ще се надявам поне на хубави песнички от следващия път.

• Like 1

Това казах - сега започва и истински интересното е нататък:)

Колкото до анимето по Ноблес..., няма дори да започвам, че колкото хейт ще изсипя:D

Пробвай уеба - там въпросното интро+няколко сцени нататък ги нема, карат по същество и арта е един път.

П.С. За популярноста на заглавието говори и часта, че оставиха корейските имена на персонажите, но пък като чуя обръщението "сан" след тези имена:lol2:

Edited by debil4e
  • Like 2

Много добър втори епизод. Има какво да се желае относно анимацията, но са запазили визията на ключови персонажи и напрежението е налице, въпреки че нема да коментирам колко пъти съм чела първи сезон на заглавието. Така де, нека игрите започнат:up:

П.С. Сега се загледах в оупънинга и май ще стигнат до момента, в който ГГ научава какъв клас е, тоест за да не спойля повече до към 40 чап ако не ме лъже паметта.

• Upvote 1

Така се бях нахъсала да го почна и решиха да "затворят" vbox7 поради авторски права или нещо подобно. Изнервих се, понеже имам много анимета за гледане. :unsure: Надявам се да се измисли за феновете друга платформа за гледане, все пак преводачите се трудят много, за да ни предоставят бг превод!

@GFotaku Бях стигнала и до Jujutsu Kaisen S2... >.< 

• Upvote 2

На 15.01.2024 г. at 23:45, mell_moonie написа:

@GFotaku Бях стигнала и до Jujutsu Kaisen S2... >.< 

Тъй като много хора се оплакват за Джуджуцу, ще го има първо в тази Телеграм група, но дали ще е някъде другаде, само времето ще покаже.

Соло-то видях, че преводачите вече го разпространяват на места, където им е удобно. По-късно ще заменя линковете, ако са добри.

Втори епизод все още не мога да гледам, но май ще трябва да чакам уау батковците по-нататък :lol:

• Like 1
  • Upvote 2

@GFotaku изгледах 2-та епизода на Solo Leveling в Animes Portal, но четох, че вече няма да се качват епизоди там, вярно ли е? >-<

Изгледах току-що 11-ти епизод на Джуджуцу Кайсен пак в Animes Portal, но не ми тръгва 12-ти епизод. :unsure: Надявам се да го качваш и в други сайтове, понеже телеграм ми прави проблеми. Благодаря ти много за труда! Възхищавам ти се, наистина! 

Мисля, че успях да сложа активни линкове за тези преводи, които знам.

Преди 14 часа, mell_moonie написа:

@GFotaku изгледах 2-та епизода на Solo Leveling в Animes Portal, но четох, че вече няма да се качват епизоди там, вярно ли е? >-<

Изгледах току-що 11-ти епизод на Джуджуцу Кайсен пак в Animes Portal, но не ми тръгва 12-ти епизод. :unsure: Надявам се да го качваш и в други сайтове, понеже телеграм ми прави проблеми. Благодаря ти много за труда! Възхищавам ти се, наистина! 

Да, боксът умря, то беше въпрос на време xD Проблемите на Кайсен са за темата на Кайсен. Там вече има някои алтернативни линкове за гледане, но не съм сигурна, че ще има още, поне от моя страна.

• Upvote 3

Трети епизод ме притесни, но в четвърти нещата се пооправиха. Поначало 3-ти като развитие на историята е "свързващ" и нямах предвид нея като притеснение, нивото на анимацията рязко слезе надолу, но загладиха нещата във вчерашния. Само да не са решили да пускат доброто при ключови(култови) моменти, че това ще си е излагация от класа.

Става за гледане засега. Защо обаче още няма тема за Frieren: Beyond Journey's End? Доста по-интересно е според мен от това заглавие. Не ме карайте аз да го правя, стар съм вече. :rolleyes:

• Haha 1

Ся, както по нагоре писах аз съм от феновете на уеба затова и го следя:) Споменатото от теб заглавие леко ме отблъсква още на ниво плакат, но по нататък, когато го има на батч мога да го пробвам:D

Главният герой се нацепи и взе да събира мацките. Разбираш, че е аниме, защото подобно развитие е възможно само там. В реалния живот, като се нацепиш, получаваш комплименти само от други мъже. Доказано! :28558: 
Даже и гласът му мутирал на нашия. Как става това с лицеви опори, клекове и кросове, убийте ме, не знам. На мен само главата ми стана по-голяма (не по-пълна), но нали е фентъзи… Дано поне в следващия епизод най-накрая има бой, щото тоя съспенс дето създадоха направо ме убива.

• Like 1

преди 22 минути, Ragnos написа:

като се нацепиш, получаваш комплименти само от други мъже.

Гледай Ники Робинзона при отлъчения Йонислав Йотов!

Edited by k-drama-monk
шибан Андроид

Преди 11 часа, Ragnos написа:

Даже и гласът му мутирал на нашия. Как става това с лицеви опори, клекове и кросове, убийте ме, не знам. 

Това с гласа е +, в уеба поне това ни беше спестено:D. Като се замислиш обаче има неква логика - не върви някак некой дет е кинта и двайсе, с крайници с дебелината на ластик да ти избоботи " I'll be back" например, не е невъзможно ама е стряскащо:) Иначе за външната промяна, раничко забелязаха тук, преди им требваха има нема 50 чапа:lol2: 

• Haha 1

Добре се движат. Хареса ми музикалното решение да отразява нежеланието на ГГ да изпълни безпрекословно нареждането на системата. Апропо и самата песен много ми хареса, ще се наложи да търся как се казва и кой я изпълнява.

П.С. Един страничен въпрос: само на мен ли ми се струва, че анимацията дори в един епизод сякаш е правена от различни екипи. Така беше в първи, в шести пак - донякъде беше направо плачевна и после бам, качеството скача изведнъж:huh: