Jump to content

Goryeo-Khitan War (2023-2024)

Recommended Posts

F91NQRBaMAAPWJO?format=jpg&name=large

Off Topic

F6bN4S3W0AAxKLk?format=jpg&name=largeF6_nH9ja4AElscA?format=jpg&name=large

Goryeo-Khitan War (고려 거란 전쟁)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Goryeo Georan Jeonjaeng
По новелата на: Gil Seung Soo - "Goryeo-Khitan War: Sweet Rain in The Winter" (고려거란전기: 겨울에 내리는 단비)
Период на излъчване: 11 ноември 2023 – 25 февруари 2024 г.
Време на излъчване: Събота - Неделя
Жанр: Исторически, Военен, Екшън
Канал: KBS2
Епизоди: 32
Режисьори: Jeon Woo Sung (Bargain, Your House Helper, Strongest Deliveryman,The Fugitive of Joseon), Kim Han Sol
Сценарист: Lee Jung Woo (The King of Tears, Lee Bang Won, Strongest Deliveryman, Gunman in Joseon)
Субтитри: Английски

Участват:
Choi Soo Jong като Gang Gam Chan
Kim Dong Joon (ZE:A) като King Hyeonjong of Goryeo
Ji Seung Hyun като Yang Gyu
Lee Min Young като Empress Cheonchu
Lee Shi Ah като Queen Wonjeong
Baek Sung Hyun като King Mokjong of Goryeo
Jo Ryeon като Gang Gam Chan`s wife
Kim San Ho като Jeong Seon
Kim Hyuk като Emperor Shengzong of Liao
Lee Won Jong като Kang Jo

Резюме: Сериалът разказва историята на крал Хьонджонг (Kim Dong Joon) от Корьо и главнокомандващия Канг Гам Чан (Choi Soo Jong). Те обединяват хората от Корьо в едно и водят война срещу Китан…

Свали с английски субтитри :click: :click:

Онайн с английски субтитри :click: :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Отдавна не е имало такъв вид сериал...:lol2:

• Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

За съжаление засега никой не го е обявил като проект но историческите са малко по трудни за превод ...особено които не са захарни измислени истории...:D

• Like 1
  • Haha 1

Аз този младеж от Зеа-меа много не го харесвам, но исторически сериал няма как да пропусна... Знае ли човек, младежа може приятно да ме изненада :)Ще се наредят да чакам субку.

• Haha 1

Най-после истински исторически филм. Корейците са си припомнили за добрите стари филми и са възродили традициите :) 

• Thanks 1
  • Upvote 3

• В нашия форум някои харесват исторически сериали, други не харесват, но всички обичат Реймънд, пардон - Лунните любовници. Защото хем е исторически, хем не е. Истински исторически са само имената на героите и отчасти - костюмите. Но какви красавци има, каква разтърсваща любов, какви прекрасни гледки! Приятно се изненадах, когато на телевизора ми се появи тази прелест - Четвъртият принц, Осмият, Десетият, Тринайстият и Четиринайстият. Озвучаването на български ме вбеси и реших да си доизгледам останалите епизоди в Интернет. Тогава попаднах на Goryeo-Khitan War, а в него главните герои се оказаха потомци на Четвъртия, Осмия и Тринайстия принц. Да уточня все пак, че става дума за съвсем друга опера.
    • Династия Корьо е просъществувала близо 5 века. Основателят й, крал Теджо, се оженил за 29 жени ( да се сроди и получи поддръжка от силните на деня) и да наплоди безброй принцове и принцеси. Още не изстинал в гроба, сред наследниците му  започва такова взаимно изтребление, че само след две поколения престолът бил зает от единствения по чудо оцелял пра-внук на Теджо - други потомци от мъжки пол нямало. Мисля си обаче, че е било за добро това самоунищожение на благородните семейства, защото браковете задължително се сключвали между членове на Теджовата фамилия - брат и сестра, чичо и племенница, първи братовчеди и т. н. Това си е отвсякъде патология и затова в кралското семейство не са неочаквани разнообразните лудости, маниакалности и зависимости, а понякога - свръхнадареност, почти гениалност . И преди да заключа мъдро и снизходително: "Азиатска им работа." се замислих, че и нашите български царе обикновено са умирали от насилствена смърт: Иванко убил братовчеда си Асеня, Самуил - брат си Арон, Иван-Владислав - братовчеда си Гаврил-Радомир и т. н. Във Византия нещата са били още по-хард, а за викингите няма и да споменавам.
  • Like 2
  • Upvote 2

Убийствата около престола на всяко кралство са повече от тези в престъпния свят. Това е всеизвестно. Някои мъдри крале са създавали само по един наследник от мъжки пол, за да избегнат точно това. Но винаги е можело да се намери претендент, който да гледа към властта. И до днес е така. Започнах драмата, засега добре. И няма да съм аз, ако не спомена, че в началото имаше гей парти. Само за протокола. 

Аз не харесвам корейската версия на принцовете по номера. Историята си е чисто китайска и си личи, че е натъкмена към многото деца на крал Теджо. Но фактите са си факти  - броят на претендентите е приблизително равен на броя на убитите.

• Like 1
  • Haha 2

На 23.01.2024 г. at 12:57, bond написа:

Убийствата около престола на всяко кралство са повече от тези в престъпния свят. Това е всеизвестно. Някои мъдри крале са създавали само по един наследник от мъжки пол, за да избегнат точно това. Но винаги е можело да се намери претендент, който да гледа към властта. И до днес е така. Започнах драмата, засега добре. И няма да съм аз, ако не спомена, че в началото имаше гей парти. Само за протокола. 

Аз не харесвам корейската версия на принцовете по номера. Историята си е чисто китайска и си личи, че е натъкмена към многото деца на крал Теджо. Но фактите са си факти  - броят на претендентите е приблизително равен на броя на убитите.

Ще взема да погледна поне началото :))) 

• Like 1
  • Upvote 1