Jump to content

Crash Course in Romance (2023)

Recommended Posts

преди 22 минути, Lawandula написа:

Сещате ли се къде сме гледали "дъщерята" без да ровичкате?

Веднага мога да се включа - играе Йонг Джу в "Нашият Блус" :wub:

• Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 2

На 13.02.2023 г. at 11:14, Lawandula написа:

Няма нужда. Тук никой  не претендира вманиачено, че е първа красавица на Корея, даже обратното, което не ми пречи, нито ме вълнува красива ли е или не, при все, че за мен е и красива. 

Актрисата е висока класа  цък ( за тия, които не са наясно коя е), международно призната, без да и се налага да ходи на 50 с минижупи и чорапогащи на Фенди, за да е в тренда, омъжена с дете, което не и пречи да продължава да работи и постига успехи. 

Всяка нейна роля, за мен, е изиграна така, че да те накара да и повярваш. Толкова за нея. Който я харесва-харесва, който- не, си е негов проблем, не ми пречи и нямам намерение  да го убеждавам, нито да му опонирам. Въпрос на вкус.

В настоящия сериал, успява да покаже   героинята  си с такава  аура на доброта и човечност,  че чак да  блика и от екрана . Това е и нещото, което кара самотникът, преуспелият, неприлично богатият да я хареса, без да се усети даже и да си търси оправдания впоследствие ( видяхме в десети епизод добра сцена- голям  лукс, съчетан с душевна празнота и празен хладилник), освен другите неща, които показаха явно.

Помощникът на главния след десети епизод става съмнителен.

Покажи скритото съдържание

Май ще се окаже, че той е братът на самоубилото се момиче преди десет години и убил майка си. Разследващият полицай ненапразно си спомни лицето му при срещата в академията. Може " лошият" брат  да е свидетел, или от сорта и да ни пускат с него по пързалката.

Колкото до тайната- нормално за Корея, за да не се изсипе всичко върху детето в училище.

Продължава да ми харесва и си гледам, като и в това не мисля да убеждавам никой и ми е все тая, че на някой не му харесвал сериала или актрисата. Не можем да харесваме всички едно и също.

Тя е великолепна актриса, но е с 15-20 години по-възрастна от героинята си. Колкото и очи да затварям, това си личи. Лошо.

• Thanks 1

Любов по корейски - на втората среща тя вече го бие и му мърмори.  Какво ще правим още 5 серии? 

Off Topic

Абе малкият брат би трябвало да е умен, майка му е адвокат, как ще пусне полицаи в дома си без заповед?  Особено като видя, че полицията го търси.  Аджумите пак бяха интересни с техните родителски проблеми. 

• Upvote 1

Тоя сериал взе да изтъпява нещо. Каква романтика, какви пет лева? 

Off Topic

Цялата серия с детски простотии и тук там някой опит за убийство.  Дъщерята пък и тя една патка,  ами хубаво така се с случило, не е нейна вината ама защо трябва да си проваля изпита??  Много честни, че чак смешни.   Пълни фантасмагории.  

Голямо превъртане. 

• Upvote 1

@gig911, за България може и да са фантасмагории, но за Корея не са. И няма да тръгна да доказвам. Преписване- линч, но те не си го и помислят, а това дето видяхме още по-зле.Обяснението- скъсват си з@дниците от учене и не допускат никой да минава по мантинелата. Логично.

И сериалът още от самото начало си засяга темата за обучението, поради което си върви съвсем логично. 

Edited by Lawandula
  • Like 2
  • Upvote 1

Аз от гледането на ученически сериали , не съм останал с такова впечатление.  Гледал съм как учители продават задачите за тестовете. И какво ли не.  За богатите ученици пък да не говорим, за тях правила няма.  

Off Topic

А тук беше някакъв изпит по английски , ако не се лъжа и те сами се подготвиха по него. Нито са имали верният отговор  за да го препишат.  Всеки от тях  по отделно сам се подготви по тия материали.  Това е че имаха теста по рано.  И друг път те решаваха задачи които са били в предни изпити. И сигурно по някога те са се повтаряли в настоящ тест.  Ама тя така да се шокира, че даже да не може да си довърши теста???  И като сама се прецака , какво сега ще прави? Ще видим крайният резултат в другата серия.   Или изобщо ще забравят за него.  Покрай нейния инцидент. 

Освен това сериала би трябвало да е романтична комедия???  А те напоследък повече  дават семейството на единият от кандидатите на дъщерята на главната.  За агенцията почти забравиха. Кои бяха главните герои? 

• Upvote 2

Драмата като цяло ми харесва, но не ми се спори повече. Вече ми е трудно да намеря тема, в която да няма конфликт на мнения. Че то дори @dido100 критикува по-умерено. А него баш за това си го обичаме. 

• Like 2
  • Upvote 2

Ами никой не ви иска доказателства и спорове.  Като ви харесва сериала , кажете за какво ви харесва. Аз съм казал какво не ми харесва.  Не е критика, ами мнение. Фокуса се измести, занимават ни и с умрелите котки.  Виждаме резултата от амбициите на майките. Повредени и  незрели деца. Дето едно решение сами не могат да вземат.  Дори и в не толкова сложни ситуации. Но все пак не ми се гледаше точно това.  За съжаление дъщерята на главната не е по зряла от "повредените" си съученици.  Въпреки разликите в израстването и амбициите на майките.  Все пак нейната роля в семейството е била по отговорна от това само да учи и да ходи на училище.  Мое мнение разбира се. 

• Upvote 1

Преди 5 часа, gig911 написа:

Ами никой не ви иска доказателства и спорове.  Като ви харесва сериала , кажете за какво ви харесва. Аз съм казал какво не ми харесва.  Не е критика, ами мнение. Фокуса се измести, занимават ни и с умрелите котки.  Виждаме резултата от амбициите на майките. Повредени и  незрели деца. Дето едно решение сами не могат да вземат.  Дори и в не толкова сложни ситуации. Но все пак не ми се гледаше точно това.  За съжаление дъщерята на главната не е по зряла от "повредените" си съученици.  Въпреки разликите в израстването и амбициите на майките.  Все пак нейната роля в семейството е била по отговорна от това само да учи и да ходи на училище.  Мое мнение разбира се. 

Вие питате, ние отговаряме, макар, че  отговорите съм ги дала, но щот съм готина ще ти кажа пак , без да влизам в по-нататъшна полемика

На мен  ми харесва, понеже не е розова боза, има вложен смисъл и засяга теми, дето не са лицеприятни за Корея, няма  некадърни айдъли и айдълки с кухи реплики и действия, щото по-умни и сложни не могат да изиграят, няма влюбени  пепеляшка и принц (шеф и чистачка), няма измишльоти и изкарани от нищото ситуации,  само време да се пълни и има актьори, които харесвам от-до.

Та,   тук липсва всичко, заради което почти не гледам корейски сериали от  едно определено време и поради тая причина гледам. Определено не е  топ събитие сериалът, но е съвсем приличен,, приятен  и гледаем, според мен и за мен.

П.П. И още нещо. Цитирам- Аз от гледането на ученически сериали , не съм останал с такова впечатление."

От гледането на  корейски сериали, добиваш предимно( в по-голям процент от случаите) впечатления, които нямат нищо общо с реалността

Edited by Lawandula
  • Like 6
  • Upvote 2

Тъй като Лавандула е написала повечето от нещата, заради които харесвам сериала, мислех да си спестя писането, но понякога  съм дребнава и зациклям в подробностите. Относно жанра: жанровете отдавна не са това, което бяха. Романтика има, има и комедийни моменти, но те са на повърхността на нещата, докато основният проблем е твърде драматичен и засяга сериозни проблеми на едно ужасно болно общество. Да, майките са ненормални, осакатяват морално, психически и физически собствените си деца, но те са продукт на общоприети в Ю Корея (и не само там) практики - за да се надяваш на успешна кариера, трябва да си получил образованието си в елитно учебно заведение, иначе си аут. И борбата започва още в началното училище. Този проблем не е художествена измислица и за мащабите му има много публикации, а и великолепно беше показан в друг сериал - "Небесен замък". 

За външността и възрастта на главната героиня се изписа какво ли не. За мен, както винаги, Чон До Йон и тук е великолепна. Който е гледал филми с нея, знае, че тя влиза в кожата на героините си и ги изпълва с дух, характер, емоционалност до пълна автентичност и за нея няма значение дали пресъздава главен персонаж или епизодична роля. Умее да се променя до неузнаваемост - играла е съблазнителки, фатални жени, влюбени, изоставени...  Тук отново е невероятна - цялото й същество излъчва доброта, сърдечност, топлота, жертвоготовност и нищо общо с обичайните корейски положителни героини - колкото по-добродушни, толкова по-тъпи. 

Edited by Matrim
  • Like 7

Надявам се да не съм напълно офф-топик, но натрупването на проблемите на обществото в Южна Корея доведе до това

Off Topic

Дори нашата раждаемост е доста по-висока.

Дано не звуча иронично, но няма нужда децата да се напълват толкова в училище, след 15 години половината позиции за работа ще са свободни.

• Like 2
  • Upvote 3

Това за свободните работни места след време е вярно. Ама като си луда корейска самозабравила се майка иди че ги разбери тия работи. Пълна даградация на човечеството. 

Edited by bond
  • Upvote 2

Няма шанс да спре напъването. Какви свободни работни места? Половината, ако не и две трети от дейностите ще се изпълняват от роботи, а за останалата част пак ще има конкуренция.

Колкото до раждаемостта, четох, че са  съгласни  вече да приемат всякакви чужденки в детеродна възраст и да им дават гражданство, за да се омъжат там и да раждат. 

Edited by Lawandula
  • Upvote 3

преди 39 минути, Lawandula написа:

Колкото до раждаемостта, четох, че са  съгласни  вече да приемат всякакви чужденки в детеродна възраст и да им дават гражданство, за да се омъжат там и да раждат. 

Или след време другарката Ким като наследи татко, ще събере севера и Юга и готово :D

• Haha 4

Това за роботите малко ме съмнява. Те са умни машини, няма да искат да работят какво да е.

• Haha 5

Аз нямам друг източник за корейската действителност освен техните сериали.  Освен това доколкото знам Корея е на едно от първите места по измами в света.  Корея не е толкова социална държава колкото една европейска държава да кажем.  Те гледат за пример от САЩ и за съжаление  вземат все лоши примери от тях.  Но това е и също подобаващо на азиатците, те гледат само себе си и никой друг.   Та там или изплуваш или потъваш.  Затова толкова усилено се стараят да постигнат успех чрез учене.  Всеки гледа да е в средната класа, да работи в компания и т.н.  Предполагам здравеопазването им е частно както в САЩ и всичко е много скъпо.  Можеш да влезеш в дългове за десетки хиляди долари.  Предполагам има доста богати хора, доста средна класа, но и много бедни хора дето живеят по баирите. 

• Thanks 1

15 серия,

Off Topic

единственото интересно беше сцената с изневярата на бащата на Соа. Другото беше пълна тъпотия. Клише до клише. Главният герой вместо да се обади в полицията, след предната серия, взе да прави някакво свое разследване??  И по тоя начин отново застрашавайки живота на главната и дъщеря и. И след като се намеси в болничната стая , вместо да се бори с престъпника отива до главната и я пита дали е добре?  Макар, че затова и един поглед е достатъчен. Класика в корейските криминални сериали, давайки възможност на бандита да избяга.  А след това главният се прави на жертва, и не му се яде и главната трябва да ходи и да го търси?? Само дето на нея и е 100 пъти по тежко в момента. А пък за сестрата на главната направо нямам думи. И колко глупаво главната се държа с нея. Айде малката и е дъщеря, може да изпитва някакви чувства към майка си, ама тя от какъв зор ще я приютява в дома си. Като е дошла добре, ами да се издържа сама.  Да си купува храна, да си намери жилище като ще остава.  Явно и затова малката го измисли това, за да накара майка си да изчезне. Имаше ли някой който не се досещаше, че оная ще поиска пари от главния??  Не знам и какво да чувствам за връзката между приятелката на главната и нейният брат.  А тя има и жива майка. Там ще стане една.  И онзи като си призна в училището, това ще помогне ли на дъщерята на главната за нейният изпит??   Айде разбирам той да е много зле и да е успял само с преписването, но той и без това си беше силен ученик.  За някакъв не толкова важен изпит по английски те направиха голяма драма. Тя пострада, той напусна училище.   Вместо двамата да си изкарат шестици и да внимават от тук нататък.  Ако бяха питали някой възрастен , едва ли той щеше да ги посъветва нещо друго. Ама айде ще кажем децата са честни, а възрастните са лоши. Няма логика и тя да предава не попълнен  тест, ами като е честна изкарва си 4-ка или 5-ца. Ама не изкарва двойка.  А как почна да учи още в болницата, направо се оляха.  Айде поне остана само още един епизод.