Jump to content

Филмите, на които сте плакали

Recommended Posts

Преди 1 час, aria написа:

. Помня, че като гледах един документален филм за нацистките лагери и мъченията много ревах.....

Един от най-любимите ми филми е "Списъкът на Шиндлер". Не знам колко пъти съм го гледала, но колкото и да са, толкова и пъти съм ревала /от речта му, че ще бяга като военнопрестъпник до финала/. Може би тъй като съм чела много за живота на Шиндлер и какво става с него след войната, но този филм ми е адски въздействащ. А сцената накрая с разтопения зъб и пръстена...

А наскоро по някоя от телевизиите хванах "Процесът Айхман". Филмът е с много документални кадри, въпреки че не е документален /в главната роля е Антъни Лапалия/. Жесток и адски гаден филм!

• Thanks 1
преди 13 минути, Kiddo написа:

Един от най-любимите ми филми е "Списъкът на Шиндлер". Не знам колко пъти съм го гледала, но колкото и да са, толкова и пъти съм ревала /от речта му, че ще бяга като военнопрестъпник до финала/. Може би тъй като съм чела много за живота на Шиндлер и какво става с него след войната, но този филм ми е адски въздействащ. А сцената накрая с разтопения зъб и пръстена...

А наскоро по някоя от телевизиите хванах "Процесът Айхман". Филмът е с много документални кадри, въпреки че не е документален /в главната роля е Антъни Лапалия/. Жесток и адски гаден филм!

Много са филмите за репресии и жестокост, преди години гледах един с лагер, в който правеха опити с жените пленнички, включително като ги отваряха живи, за да правят генно инженерство. Има филми и за сталинизма, и за фашизма. Направо бях отвратена. Има доста документални филми или просто такива по истински случаи. Може би затова когато гледам романтични измислици трудно рева, трябва ми доста повече, за да ме докосне и резреве... Дадох го само за пример не казвам, че гледам само документално, но все пак....мисля, че стана ясно какво имам в предвид.

• Thanks 1