Jump to content

Коя книга чета/четох последно?

Recommended Posts

Добри хора, купихте ли си нещо от изминалите ивенти:).

Аз съм много доволна от книжните покупки и веднага бързам да се похваля.

"Чаеното момиче" на Лиза Сий. Поредния страхотен роман от нея. Отново се пренасяме в Китай, но вече

в по-ново време. Този път авторката ни запознава с чаената церемония, традициите при приготвянето на чай и 

нравите и обичайте на една от многото малцинствени групи, берящи ароматните листенца  в поднебесната. Още 

от самото начало историята започва ударно и интересно и те държи така до самия си край. Горещо ви препоръчвам тази книга.

Това е още една възможност да се опознае и разбере тази толкова далечна и интересна страна, с голямо количество малцинства, различни

манталитети, начин на живот, вярвания и как реалностите в новия бързо развиващ се Китай се отразяват на обикновените хора.

spacer.png

Втората книга е изцяло политически анализ и проследява и описва различните висши кръгове на китайското полит бюро. Още не съм я завършила, но дори и така мога да ви я препоръчам отново с две ръце. За тези, които се интересуват от Китай и начина и механизмите и на управление. Кой реално държи властта и дърпа лостовете, коя фракция, с коя е във вражда и съглашение, как става издигането на Си Дзинпин, какви са предполагаемите насоки в развитието на страната и т.н. Признавам си, китайците са висш пилотаж, особено на фона на нашите политици....... С две думи, книгата е интересна и информативна, но не е роман, така че които очаква роман да се насочи към други книги.

spacer.png

п.с. ако някои нещо си е купил да не се срамува, ами да си се похвали, както си му е реда;)

преди 7 минути, Ko_Erin написа:

Добри хора, купихте ли си нещо от изминалите ивенти...

Не. Ходих до Колето Крумов за автограф, ама накрая минах само покрай него и не му се обадих. Пусти срам :blush:

@helyg, несериознице, иди ми земи последната му книга, ама му кажи да я надпише за тьолена. И да не туриш "с пожелание да превежда по-бърже" :D

• Haha 1
1 hour ago, seal_reinforce said:

Не. Ходих до Колето Крумов за автограф, ама накрая минах само покрай него и не му се обадих. Пусти срам :blush:

ха-ха, кажи честно. Аз така много исках да отида за автограф от Калбурката, но накрая избягах от срам

Честно ве, даже го осведомих после, много ми се смя. Те и други ми се смяха де :D

• Haha 1