Jump to content

Recommended Posts

b6b641ed8911ccb0.jpg

Mars Red

(Марс червен)

Режисьор: Хатано Кохей

В ролите: Сууабе Джуничи, Ишида Акира, Сузумура Кеничи, Ямадера Коичи и др.

Тип: ТВ

Жанр: екшън, свръхестествено, военно

AniDB и MAL: AniDB //  MAL

Държава: Япония

Година: 06.04.2021

Епизоди: 13, в момента излиза

Времетраене: 23 минути на епизод

Субтитри:  Български

Резюме: Историята се развива в една алтернативна Япония през 1923 година,

където вампирите са реалност от дълго време насам. Броят на тези опасни създания от известно време притеснително се увеличава,

затова японското правителство е принудено да създаде специален военен отряд за справяне с кризата.

Линкове:

Епизоди 01-05 в Замунда :click:

Плейлиста за гледане онлайн :click:

Дългоочаквано и доста отлагано заради пандемията заглавие, бих казала. На първо време и по описание звучи разочароващо, но на мен ми харесва допълнителния пласт от истории между редовете... а и, да, признавам си, че винаги отделям внимание на анимета, ситуирани между и около световните войни. Голям плюс е и това, че вампирите не са от онези със звездичките xD

• Like 3

Наистина дълго отлагано и поне засега си заслужава чакането. Аз също обичам такива истории, но поне засега анимацията е тази, която ме държи здраво, разкошна е. Май почивката, която си дадох от аниметата наистина свърши:D

Хм, аз пък в началото бях леко неприятно изненадана от избора им на аниматор, но в крайна сметка съм съгласна, че изглежда много приятно и симпатично xD

Епизоди 01-05 в Замунда

• Like 1

Харесва ми как използва светлината и сенките, фокусирането само върху една точка и други такива, като в голямото кино:) Използва похвати, които не съм засичала в аниме сериал,(може да ги е имало де, в периода когато си почивах) и резултата ми харесва.

• Upvote 1

Би трябвало да ги има поне в Donten ni Warau, все пак става въпрос за един и същи аниматор. Не съм си правела труда да се заглеждам (мен пък нали ме интересуват повече неща като озвучителите и музиката например, хахах xD)

Плейлистата в Бокса, като никога навреме от моя страна

Вярно че отдавна гледах Donten ni Warau , но нямам спомени да е направен по същия начин. Не говоря за керъктър дизайн, сетинг и похвати при рисуване(сичко там ми е на ниво обща култура, тоест да си изпрося боя), а начина по който ги представя накрая, еволюирал е човека бе:lol2: