Jump to content

Recommended Posts

f2GmId4P0mBSu9dMt4JSWdbmyyJ.jpg

Space Sweepers (승리호)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Seungriho
Премиера: 5 февруари 2021
Времетраене: 136 мин.
Жанр: Sci-Fi

Участват:
Song Joong Ki като Те Хо
Kim Tae Ri като Капитан Чанг
Jin Seon Kyu като Тайгър Пак
Yu Hae Jin като Роботът Бъбс (глас)
Kim Dae Han като изследовател 2
Park Ye Rin като Дороти

:forumes:

Превод: darkbreathe 100%

Редакция: bealonenomore 100%

• Like 10
  • Thanks 4
  • Upvote 3

Защото още не са готови....в редакция са както се вижда..:lol2:

• Haha 1
On 2/7/2021 at 1:25 PM, lazeto said:

Защото още не са готови....в редакция са както се вижда..:lol2:

Бактисах колега дай ги да ги редактирам моля те голям зор се оказаха тези субове.

• Haha 1

След такова "колегиално" изказване направо изгарям от желание да ги завърша по-бързо тези субове.

• Like 3
  • Haha 5
  • Upvote 1

Какво стана, майна?

Един ден превод, един месец редакция.

Да не ги ръфаш - буква по буква? :28558:

Спокойно, гледахме го с чужди субтитри!

Може да си го редактираш, още толкова. Не бързай! :slap: 

• Haha 1

Който няма търпение, да си го гледа на какъвто пожелае език. Тук обаче си има правила за етично поведение и не толерираме да държите подобен тон.

• Like 5
  • Upvote 4
Преди 15 часа, proof написа:

Бактисах колега дай ги да ги редактирам моля те голям зор се оказаха тези субове.

Като гледам как пишеш, редакция не ти е нужна. Няма да разбереш, ако има грешки в текста.

Пускай си google translate, слагай във файла и гледай на воля.

• Like 1
  • Haha 10
  • Upvote 2

Уважаеми/а г-н (или г-жа, или г-ца) "Бастун", "доказателство" и "майна" (защото имам тънкото усещане, че сте едно и също лице), като го изгледахте с английски субтитри, насладихте ли се напълно на филма? Защото аз самата поназнайвам някакъв английски и мога откровено да кажа, че се затрудних. По две съществени причини - не ми беше достатъчно времето, за което се задържаха редовете, за да мога спокойно да прочета всичко и да вникна в смисъла на казаното (само за сведение -тайминг му се вика на това) и второ - непрекъснатото уточняване, какви са шумовете, съпътстващи действието и вметките на какъв език говорят героите, за което сме наясно, че е заради хората със слухови проблеми, но без събразяване с изискванията за тайминг се превръща в истинско мъчение, особено за тези от нас, на които английският език не е роден.

И понеже филмът ми хареса като идея, и въпреки че го изгледах криво-ляво с английски превод, смятам пак да го изгледам с български такъв тогава, когато и редакцията е готова. И ще го направя с чаша винце в ръка, и удобно излегнала се на дивана, наслаждавайки се на българския превод и редакцията, която ще е съобразена с изискванията за преводи. Това е от мен като отговор на трите абсурдни постове.

А към преводача и редактора предварително отправям благодарности за труда, който са вложили. Понеже това не се заплаща с финикийски знаци, мога да се отплатя само с :bow:

• Like 8
  • Upvote 2

Големи паляци сте, които и да сте. Ако сте имали уговорен срок и сте платили за превода, може да имате претенции кога да е готов. Тъй като не сте си платили, може да се върнете в цирка от който сте излезли. 

И изобщо какво правите във форума, след като сте толкова можещи? Ай беги у лево не ви е мястото тук. 

• Like 5
  • Haha 1
  • Upvote 3

вместо да сте доволни и признателни ..че има преводи изобщо ... вие вдигате вой като малки деца ...без възпитание:nunchako:

• Like 2
  • Upvote 2
2 hours ago, NyXe said:

Като гледам как пишеш, редакция не ти е нужна. Няма да разбереш, ако има грешки в текста.

Пускай си google translate, слагай във файла и гледай на воля.

Не ме разбирайте грешно филма го изгледах с анг субтитри за мен не е проблем просто се надявах на по сериозна работа от таланти, които "вършат някаква работа". Както и да е регистрирах се във форума само за да изкажа недоволството си от хора които си вярват че трябва да им свалят звезди заради някакъв безплатен труд. Аз нямам нужда от това редактирал съм субтитрите за филма и всеки с малко желание може да ги открие в Гугъл (няма да поствам линкове) така че можете да спрете с мъката по редакцията. Модератора също няма нужда да ме изритва от форума напускам го! Бъдете здрави!

• Haha 1
  • Sad 1

Човеко, малоумно е да се регистрираш във форум, само за да кажеш на някого, че бави превод, който не ти е необходим, понеже вече си изгледал филма.
Трябва да се замислиш за това как пропиляваш живота си.
Може да се запишеш и на курсове по български език, щото си неграмотен.
Много ти здраве и на теб.

• Like 5

Е, човече, какво изобщо потърси тук, след като си толкова на "ти" с нещата. Ми не съм талант, даже хич. Отне доста време на мен и хората от форума, които ми помогнаха горе-долу да навляза в нещата. Не го правя, защото искам някой да ми сваля звезди за безплатния труд, а защото харесвам тези филми/сериали, защото кефа е по-голям да си гледам нещата на роден език (голям бонус естествено е грамотно написаната реплика) и за да могат повече хора да се запалят и насладят на тези продукции (в България не всеки владее втори език). Какво друго, пич? (ако си момиче, сори)

Да, все пак сме хора с редовна работа и семейства.

• Like 8
On 2/10/2021 at 12:53 PM, proof said:

Не ме разбирайте грешно филма го изгледах с анг субтитри за мен не е проблем просто се надявах на по сериозна работа от таланти, които "вършат някаква работа". Както и да е регистрирах се във форума само за да изкажа недоволството си от хора които си вярват че трябва да им свалят звезди заради някакъв безплатен труд. Аз нямам нужда от това редактирал съм субтитрите за филма и всеки с малко желание може да ги открие в Гугъл (няма да поствам линкове) така че можете да спрете с мъката по редакцията. Модератора също няма нужда да ме изритва от форума напускам го! Бъдете здрави!

Имаме една поговорка: "Хубавите неща бавно стават". Под "хубави" разбирайте качествени. Ако ще вършим просто "някаква работа", тя вече няма да е работа, а подигравка с хората, които искат да гледат на роден език. Не се бием в гърдите, че сме безгрешни, или талантливи, но съгласете се, че е срамно да предложиш на някого продукт, който няма да е от полза на когото и да било, защото видите ли "срокове гоним" и разни екземпляри се тръшкат и тропат недоволни. Ако хлебарят ви предложи без пари парче тесто, само защото сте влезли в магазина и бързате, ще го вземете ли? Имате две опции: да излезете и да намерите друга хлебарница, или да изчакате и да си вземете добре изпечен и вкусен хляб. Вие си преценявате кое предпочитате.

И само да вметна, че нямам желание да ровя в Гугъл, за да видя как сте редактирали субтитрите. Мисля, че имам бегла идея за качеството.

P.S.  Видях какво представлява "редакцията" на недоволния ни потребител. Беглата ми идея наистина е била само бегла. "Качеството" надхвърли и най-смелите ми предположения. По-кошмарно нещо не бях виждала. Ако всички преводи и редакции са като неговите, по-добре да вложа средства, време и усилия да науча всички чужди езици, за да не се измъчвам с подобни "произведения".

Edited by Kaya
кратка забележка направена на 12.02.2021
  • Like 7

Безсмислено е да го мислим този младеж/мома повече.

С това качество на писане, бързина на превод, изказ и дикция, го/я чака голЕмо бъдеще. Очертава се да го викнат някъде да прави платени преводи. 

Ний бавните си чакаме чинно да пуснете титри, момичета :wub:

• Like 2

Мда, а викат, че децата от 1-ви до 4-ти клас пак ще минат на дистанционно обучение. Жалко.

Изтървах цирка. За това, обаче, не бива да се съжалява... ;)

• Haha 3