Jump to content

Recommended Posts

Em_nVgiUUAAJVoI?format=jpg&name=large

 

Off Topic

Ema8AvWVoAAI9JB?format=jpg&name=360x360Ema8AvaU8AADduo?format=jpg&name=360x360

Ema8AvYVMAEBMEl?format=jpg&name=360x360Ema8AvaVcAAeYea?format=jpg&name=360x360

 

Mr. Queen (철인왕후)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Queen Cheorin
Период на излъчване: 12 декември 2020 – 14 февруари 2021
Време на излъчване: Събота - Неделя 21:00
Жанр: Исторически, Комедия, Романс, Фентъзи
Канал: tvN
Епизоди: 20
Режисьор: Yun Seong Sik (Babel, Hwarang)
Сценарист: Park Kye Ok (Doctor Prisoner, Inspiring Generation), Choi A Il
Субтитри: Английски
           
Участват: 
Shin Hye Sun като Kim So Yong
Kim Jung Hyun като King Cheoljong
Bae Jong Ok като Queen Sunwon
Kim Tae Woo като Kim Jwa Geun
Seol In A като Jo Hee Jin
Yoo Min Kyu като Prince Youngpyeong
Na In Woo като Kim Byeong In
Kim In Kwon като Man Bok
Jo Sun Joo като Daebi Jo
Cha Chung Hwa като Court Lady Choi
Son So Mang като Court Lady Kang
Yoo Young Jae (B.A.P) като Kim Hwan
Kim Ju Young като Oh Wol

Choi Jin Hyuk като Jang Bong Hwan

 

Резюме: В наши дни Чанг Бонг Хуан работи като готвач в Синия дом, но внезапно попада в ерата на Чосон. Но това не е най-големият проблем. Най-лошото от всичко е, че душата му сега е в капан в тялото на кралица Ким Со Йонг (Shin Hye Sun). Какво трябва да направи? Изглежда, че е време да си припомни няколко исторически драми, за да разбере кой кой е в кралския двор и да се научи как да оцелява сред интриги и предателства, защото около кралицата е пълно с недоброжелатели. Ще успее ли? В същото време крал Чолджонг (Kim Jung Hyun) изглежда е марионетка в ръцете на тези, които наистина управляват страната. Всъщност той крие доста силни черти на характера си. Но в действителност кралица Сонуон (Bae Jong Ok), съпругата на покойния крал Сонджо, притежава истинската власт...

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Според мен това е римейк на китайската драма Go Princess, Go!...:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи точно като римейк на Go Princess... Китайците бяха направили смела и забавна на моменти драма, въпреки малкия бюджет, а партията майка тогава още не беше ударила с голямата балтия. 
 

Да видим корейците - дано поне хумора улучат. За останалото - надали, няма да им стигне смелост, и ще извъртят deus ex machina, дето зрителят ще се чуди отде е дошло :D Но звучи интересно, вписвам го за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха, корейците "заели" нещо от китайците, но те ще си признаят тогава когато китайците признаят, че са направили римейк на "Descendants of the Sun". :P

 

Нов тийзър

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заслужаваше си чакането. Страхотни първи 2 серии, забавлението е на макс. Не си спомням откога не съм се смяла така на корейски сериал. Снощи, докато гледах 2-ра серия направих грешката да вечерям и на няколко пъти се задавих от смях, едва оцелях :282:

Блестящо изпълнение на Shin Hye Sun, с всичките му там мъжки жестове, стойки, поведение и размишления. Забавно е да слушаш зад кадър мислите на попадналия в Чосон съвременен мъж, озвучени от гласа на Choi Jin Hyuk.  Нямам търпение за следващите серии :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.12.2020 г. at 18:57, desini написа:

Заслужаваше си чакането. Страхотни първи 2 серии, забавлението е на макс. Не си спомням откога не съм се смяла така на корейски сериал. Снощи, докато гледах 2-ра серия направих грешката да вечерям и на няколко пъти се задавих от смях, едва оцелях :282:

Блестящо изпълнение на Shin Hye Sun, с всичките му там мъжки жестове, стойки, поведение и размишления. Забавно е да слушаш зад кадър мислите на попадналия в Чосон съвременен мъж, озвучени от гласа на Choi Jin Hyuk.  Нямам търпение за следващите серии :wub:

Поредното доказателство, че Shin Hye Sun е една от най-добрите корейски актриси! Дори само заради нея си заслужава гледането, добре че не са прекопирали китайския оригинал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то в китайската версия се случват и двете. Но корейците са доста по-благопристойни, сигурно ще върнат жената обратно и ще разкарат готвача от нея преди да стане напечено. Иначе няма да е корейско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази драма кърти! :lol2: Страхотен 5-и епизод! 2NE1 "I am the best", Blackpink и репликата "Get lost", ме довършиха.:rofl: Наистина е още по-голямо шоуто, че всичко с Кралицата се случва докато слушаме гласа и доводите на Choi Jin Hyuk и като добавим и факта, че сме в друга ера, резултатът е епичен. :lol2:Брилянтна ШХС, искам повече сцени с нея и Kim Jung Hyun!

 

847ffbc76613df91bc0dc07d1235770bfc16c93a

 

  • Харесвам 3
  • Мерси 1
  • Хаха 2
  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко неща ме изумяват в корейските сериали:

1. Скокове във "водоеми". Кавичките са задължителни, защото обикновено става въпрос за локви, ручейчета, поточета и вади, които по някаква магия се оказват дълбоки като Марианската падина.

2. Нощно преследване в гора при светлината на факли. Който иска да пробва да тича нощем в гора без осветление, а за още по-голяма тръпка да гони някой в тъмницата. Обаче корейците си имат вълшебни факли, които са по-добри от всякакви уреди за нощно виждане.

3. Портрети на издирвани лица. Тук вече губя ума и дума, защото съвременните фотоапарати и компютри ряпа да ядат пред уменията на чосонските художници само по устно описание да създават 100% съвпадащ портрет на даден човек. 

3. "Преследване" на престъпници. Тревога, градската стража претърсва града - в смисъл безцелно тича из улиците по пресичащи се траектории с нулев ефект. Нулев, защото винаги се намира по някоя изоставена я къща, я плевня, я склад в града. Абе въобще места, в които спокойно да се скриеш, защото на стражата явно е забранено да претърсва сгради.

4. "Боеве", "схватки" и пр. пародии. Главният герой е велик майстор на меча , който с лекота побеждава 20-100 противника. Обаче, кой знае защо не убива никого, само ги бие, при това по най-безсмисления и неефективен начин. И набитите противници в следващите серии отново и отново атакуват главния герой, който пак си ги бие, но не ги убива.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dido100 Ааа виж сега, аз сериала не го следя. Чакам си търпеливо да излезе целия и да се преведе. НО по точка "3" мога да не се съглася, защото като човек който обича да рисува портрети съм склонна да вярвам,че може да се създаде такъв, само по описание. И до момента, сериалите които съм гледала и в които се е налагало да се прави, реално те не са 1:1 с реалния образ, но имат прилика. Като човек, който си драска някакви портретчета от време на време, обръщам внимание на някои детайли (особено при азиатците ми е много интересно) и съм склонна да вярвам, че талантливите и признати художници по чосонско време, знаещи пропорциите на лицето, могат да го направят. Портрет се рисува в анфас, 3/4 или в профил. При разследващите винаги е в анфас и спазвайки обикновените пропорции на лицето с нанесени корекции, тъй като има такива (при азиатците основно наблюдение е разстоянието между очите, и голямо влияние оказват клепачите), вярвам че може  да се нарисува правдоподобен портрет само по описание. :P 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма забава е този сериал, а  Shin Hye Sun е страхотна актриса. Скоро не се бях смяла до припадък, но тя е толкова добра, уникална е.Всъщност където и да съм я гледала, винаги се е справяла отлично с ролите си.Харесвам я много.Принца и него си го бива. Надявам се хумористичната нишка в сериала да се запази до края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

So far, so good както биха се изразили "ингилизите" (меко казано). Shin Hye Sun имам спомен да съм я гледал веднъж и то не в главна роля. Не съм предполагал, че може да е такава перла в професионален план. Чак ме е яд, че не владея корейски език, за да мога да се съсредоточа изцяло върху играта й - мимики, движения и т.н. Дори нищо друго да не притежаваше като достойнства този сериал, нейното присъствие ми създава дежа вю за "Карибски пирати" и играта на Джони Деп и Джефри Ръш, които изнесоха филма на гърба си. 

Заслужава си да се отбележи и героинята на Cha Chung-Hwa. Голям образ е нейния персонаж. :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, не мога с този сериал, прегракнах от смях, горките ми съседи. 7-ма серия ми беше скучновата докато кралицата беше "зеленчук", но в 8-ма Shin Hye Sun е във вихъра си отново. Много бисери, много изпълнения от любимата ми кралица. Горкия крал луд го прави. Как разпердушини букета му, а той "Не знаех, че толкова ще го харесаш" :282:, "Тангооо" беше добро попадение, а накрая как светна краля с нощното гърне докато го спасяваше :rofl:.

Някой само ако може да ми каже как изведнъж готвача реши, че обонянието му връщало спомените на кралицата, че аз ли съм пропуснала нещо не знам или те не обясниха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, освен за миризмите, той готвачът и за хормоните говори - как наложницата в началото му била помогнала да си остане в “ред” :lol2: 

 

Негово величество кралицата прави шоуто, макар и негово величество кралят да лови окото. Дано комедията продължи и да не задълбаят много с тази история от детството. И готвачът да си стои където е в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...