Jump to content

Start-Up (2020)


Recommended Posts

Започнах го с леко притеснение,че този сериал ще е някакво копие на "Dream High" и ще е направен специално за Суджи.Затова и първите серии все за това следях и все това ми беше в главата.Вярно че персонажите са същите като в "Dream High"/само дето IU ми липсваше/ но тематиката е съвсем друга.

Сериала много добре показва как започва една Start-up компания.От един гараж,пардон,от едно таванско помещение на което мама и тати плащат наема,тока,водата и носят храна,но пълно с млади,амбициозни и умни хора които не киснат по барове и кафета а са впрегнали цялата сила на младост си за да сбъднат мечтите си.

 

Браво на момчето което изигра ролята на Nam Do San.Ако котката или казармата не му минат път го очаква голямо бъдеще.

Суджи-то.Честно да си призная,не съм очаквал,че някога ще надмине култовата си роля в "Dream High" и тука не можа.Но беше много,много близо.Тази актриса с играта си и с присъствието си на екрана умее да създава някаква атмосфера много подходяща за такъв тип сериали,в които има състезание,борба за някаква цел или мечта в живота.

Сестрата на Суджи-то в сериала.Не знам как се казва тази актриса но е много,много красива.Чак давах на пауза когато се появеше на екрана.Мога само да се моля,там който трябва да я забележи и да я гледаме в повече филми и сериали.

 

За финал да кажа,че това е един хубав сериал,който си заслужава да се изгледа от всеки фен на корейското кино.

 

и нещо от сериала:

"Било то път,по който никога не сте били,или път,по който не виждате нищо заради мъгла или дъжд.Свят,в който не се страхувате.Ние ще създадем такъв свят."

-не си мислете нещо.Това просто е реклама за кола с автопилот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доставих си истинско удоволствие и усетих очарованието и вълнението на най-добрите сериали в романтичния жанр. Тематиката също ми беше много интересна, също и напрегнатото действие в някои моменти, екипната работа и кооперирането им, страхотно беше да ги гледаш как се разбират с половин дума, как си довършват изреченията, страхотен тим. Суджито става все по-добра, браво на момичето, много и прилепна ролята. А Джу Хьок, въпреки дървовидния си настрой /а може би точно заради него!/, стоеше отлично до Суза, много плака тук героят му, но аз му вярвах, истинско беше. И той развива уменията си, доволна съм. Сега, за тъпият ъгъл, наистина се чудех кого ще избере главната, защото и двамата мъже бяха представени доста подробно и равностойно. Трапчинков ще го потърся като главен в някой сериал, дано да има, много ми се вмили, искам реванш за момчето.

Редактирано от kitket
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, kitket said:

Трапчинков ще го потърся като главен в някой сериал, дано да има, много ми се вмили, искам реванш за момчето.

@kitket с Ким Сон Хо в главната роля ти препоръчвам Catch The Ghost! (много разтоварващ и като бонус му партнира Мун Гън Йонг) и Hometown Cha-Cha-Cha  (там количеството трапчинки е на квадрат). :D

 

Навремето като излезе този сериал и аз го загледах, защото ми стана интересно какво представляват старт-ъп компаниите - нали съм една много стара аджума, дори не бях чувала, че съществуват. И в идеалния вариант идеята е много добра, но в други корейски филми ми направи впечатление, че подобни компании никак не се ползват с добро име сред младите. Те и тук не спестиха как големите компании се опитват да се възползват от идеите им или да наемат по-кадърните като свои служители вместо да им осигурят наистина начален тласък да започнат собствен бизнес. Но акцента беше все пак върху ползите и възможностите. На мен сериала ми беше интересен, освен това бабата на Сузито и таткото на програмистчето са ми много любими актьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.03.2022 г. at 14:36, kitket написа:

Трапчинков ще го потърся като главен в някой сериал, дано да има, много ми се вмили, искам реванш за момчето.

Ще си позволя да препоръчам този. Много си го харесвам. И си има от всичко. Криминални, комични, сериозни, тъжни и мъничко романтични моменти. Хвани призрака

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите три серии , Скука. Не ги разбирам какво правят и защо изобщо го правят?  Сузи ми изглежда малко постна.

Off Topic

Защо героинята и ходи да се среща с по богатата си сестра?  Когато вече не са сестри и нямат никаква връзка по между си. Какво трябваше да и доказва, като сама си знаеше положението?  Какво очакваше да постигне?  Толкова ли беше тъпа ,че си вярваше че можа да убеди сестра си че е много много щастлива?  Напразна загуба на време. Големият инвеститор дето е изключително зает , изведнъж започва с някакви големи тъпотии да се занимава. Да помага там нещо, и защо?  Богатата сестра пък защо се ядоса на осиновителят си, че остави компанията на собственият си син?  Може да е глупав и тъп, ама е собствен. Тя изобщо ли не разбираше в какъв свят живее? И те и дадоха филиала в САЩ, сама щеше да си управлява??? И какъв и беше на нея проблема? Корейците дават мило и драго да живеят в САЩ??? 

 Да, трябва да забъркаме доста недомислици ,че да направим нещо като сериал.  Не знам дали ще има подобрение нататък.  Помъчих се още малко, но за мен няма никакъв живец тоя сериал. Видях и края и се отказах. 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау, първия сериал, в който има романтика, но не завършва с ЦЕЛУВКА!Не знаех,  че има такива. Затова му давам 5 от 10 звезди. Беше ми втръснало всички да свършват по един и същи начин. 

Другите 3- 4 звезди са за хубавата игра, химията между главните се е получила и добрия край. На моменти много ми се искаше Трапчинко да победи,  но...:dunno: уви. Такива влажни очи правеше, еххх... 

Надникнах за кратко в света на програмистите и се замислих колко голяма заслуга имат за удобствата, които ползваме в момента. А още колко много ще се променя света..

Та с две думи- сериала ми хареса. Приятно гледане на тези, които сега са го почнали.;)

Редактирано от Коала
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...