Jump to content

Recommended Posts

Завърши. Почти познах за някои неща в сюжета. В началото си мислех за други връзки с острова, но не и това, което излезе.

Ей, голяма и искрена усмивка има Кенджи Сакагучи. Ролята много му отиваше. Ще ми липсват постоянните му обиколки из острова, заразният му ентусиазъм и дневниковите записки.

• Like 1

Да, Сакагучи много си е паснал с тази роля. 

Значи го изгледа. Аз пък си признавам , че сценариста "ме хвана по бели гащи" в края. Как навърза всички герои и факти, не очаквах, явно бях "приспана" от цялата островна идилия, веселието покрай тръстиката ;) и нашия свръхдинамичен главен герой. Финалния екшън направо като островитяните ме изненада ;)

Хареса ми как сценариста завърши всички нишки в сюжета. Че и шанс на Казуйоши даде. Възрастната учителка бе интересен чешит. 

• Like 2

Тя учителката още в началото се държеше странно. Точно заради преживяното не подкрепяше някои действия. Страхуваше се. Имаше угризения.

Явно целта наистина е била да ни приспят с гледки и идилия. Подобна беше историята в Островът на Рури, доколкото помня. Само че там Ютака беше в главната роля. Невероятно, но въпреки че почти нищо не се случваше, беше интересно и приятно да наблюдавам заглавието. Затвърждавам си мнението за островните дорама като особено симпатични и примамливи. Пълен релакс!

• Like 1

Български субтитри ли виждам за тази дорама?

Много хубаво, ако повече зрители я видят!

• Like 2
  • Upvote 1

Интересен поглед към престъпление и наказание, както и дали на самотен остров ще си дистанциран от всички, или ще се интегрираш добре.

Отделно има слънце, море, звезди и красиви гледки.

• Like 1
  • Upvote 1

Психологията а от там и полезността на това заглавите за зрителя са на висота. Браво че има и български превод. Ето един добър пример.

• Like 1
преди 20 минути, Шоши-сан написа:

Психологията а от там и полезността на това заглавите за зрителя са на висота. Браво че има и български превод. Ето един добър пример.

@Шоши-сан, @ukio, предполагам, че основна заслуга за българския превод имате и вие – от вашите коментари човек се зарибява да изгледа даден сериал, а защо не после и да го преведе. Още докато ви четях, исках да го изгледам, сега ще имам тази възможност на български, благодарение и на @fractal и @asha! :) 

• Like 1
  • Upvote 2

Хайде включвайте се да гледате :) . Отвън при мен пак е сняг и сега като прочетох тук се сетих и  размечтах за островната идилия  и ми стана по ведро и слънчево.

• Like 2

И аз така. Гледат ми се още такива истории. Японците да се позамислят за нови!

• Like 1
На 22.08.2020 г. at 6:53, ukio написа:

Докладвам за еп. 2. 

...Искам повече подобни серии да се пускат и гледат у нас, за да ни променят положително!

На 30.08.2020 г. at 15:55, ukio написа:

Изгледах еп.6.

... Става дума за наличието на иджин - външният човек, който идвайки на дадено място, разрушава установената хармония.

Макар и да прилича на стар, сериала всъщност е постоянно актуален за изчезваща държава като нашата, показва какво е необходимо за да функционира една общност, дори да е само от десетина семейства. Толкова малък остров би имал тенденции да се самозатрие ако всички я карат по инерция.

Въпреки че е много лежерен и спокоен, с комични елементи, всъщност има вплетени много от източните теми вътре, почти незабележимо,

както казват в една от сериите, това е остров където всички са "учители" - всеки може да те научи на нещо.

Относно "външния човек" - това е противопоставено на друг много основен източен принцип и цел - да се намери точния човек за точното място, хармония се постига и по единия, и по другия начин, дори тяхното противопоставяне е градивно.

• Like 1
  • Upvote 1

Точно.

Имам чевството, че напоследък се губи именно това източно усещане в голяма част от новите заглавия. Те умеят много фино и незабележимо да вграждат подобни идеи и подходи.

На някои би му се сторил бавен, скучен, но под повърхността има много друго.

• Thanks 1