Jump to content

Recommended Posts

ES8NgMlUUAAvG09?format=jpg&name=medium

My Sweet Grappa Remedies (甘いお酒でうがい) 
Страна: Япония
Също така известен като: Amai osake de ugai
По новелата на: Yoshiko Kawashima - "My Sweet Grappa Remedies"
Премиера: 21 Април 2019
Времетраене: 107 мин.
Жанр: Драма, Романс
Режисьор: Akiko Ohku
Субтитри: Английски

:imdb:

Участват:
Yasuko Matsuyuki като Yoshiko Kawashima
Haru Kuroki като Wakabayashi
Hiroya Shimizu като Okamoto

Резюме: Yoshiko Kawashima (Yasuko Matsuyuki) е 40-годишна жена, която е доволна от своя несемеен живот, но въпреки това започва да се среща с мъж, който е 24 години по-млад от нея...

Свали с английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

С големи надежди го почнах този филм, но уви много труден за гледане и минорен, едвам го догледах.

Обичам човешки истории, но тук не ме спечели главната героиня, ако е толкова сиво и самотно в главата на повечето японци, колкото беше в нейната  горко им и тежко.

През цялото време я виждах, че иска да се докосне до хората, до света около нея, обаче нещо я спира от вътре, някакви нейни рамки, толкова силни, че нищо и никой не може да я извади от там.

Отделно, че в резюмето пишеше, че тя е на 40 години, но актрисата,която играе определено е по-възрастна и не можах да я възприема в образа и, само като се усмихнеше имаше нещо истинско в нея, което да отговаря на образа и във филма, през другото време тази маска, която беше спуснала над себе си и над живота си ми идваше в повече.

Off Topic

По-младият приятел в случая почти не беше фактор за нея, да изживее или да не изживее любовта си към него и беше последната тревога, толкова я беше страх да живее, да се откъсне от монотонния си живот, да се изкаже дори, доста плашещо ми се видя това съществуване и като опозиция на всичко беше нейната шарена и весела приятелка Уакабаяши, която буквално я спаси от хипер самотата, в която беше изпаднала, даде и глас, подаде и ръка и я изведе от транса, в който съществуваше. Нереално ми е, прекалено ми е, макар, че подозирам, че доста хора се чувстват така безгласни и самотни в Япония, обаче чия е вината за тази интровертност, дали е само системата, която ги мачка или те се чувстват защитени така.  В едно съм сигурна, желанието на главната героиня за отлагане във времето на самото живеене е страшно погрешна стратегия.

• Upvote 1