Jump to content

Recommended Posts

Сериала е каччен с БГ субс само в мастерса, на който от своя страна нещо не му се работи. Дали знае някой друго място за гледане?
Предварително благодаря.

• Sad 1

Мисля, че не. Проверих в Vbox, но не успях да го намеря. Имам го изтаглен, въпреки че още не съм стигнала до него. Ако не ти хрумне нищо, пиши на лично да видим как да ти ги пратя.

• Like 1

Много тежък сериал,но за сметка на това съм много доволна.Не обичам да ми е тежко,но играта на любимите артисти ме изпълни както винаги ... ше се гледа пак ...

преди 4 минути, Gabriela1234 написа:

Може ли да го качите във vbox?

Трябва да питате екипа, който го е превел. Ние качваме само нашите преводи.

• Like 1

“За да направя околните щастливи, трябва първо аз да бъда”: житейски уроци от „It’s Okay to not be Okay“

“ It’s Okay to not be Okay” е една от малкото драми, която повдига темата за психичното здраве. Може да се каже,че на пръв поглед прилича на поредната романтика, но е повече от това. Драмата, с участието на Seo Ye-ji (Ko Mun-yeong) и Kim Soo-hyun (Moon Gang-tae),е дала яснота по много въпроси, които ни вълнуват ежедневно. Ето някои житейски уроци, които научих от тази прекрасна драма.

(Статията съдържа спойлери!)

1. Не взимайте импулсивни решения!

Off Topic

Mun-yeong изпитва трудности при контролирането на емоциите си и действа импулсивно. В един епизод Gang- tae я учи на „Пеперудената прегръдка“ и да брои до три, за да се успокои и да избегне вземането на прибързани решения. Това се оказва ефективно в по-късните епизоди. Както разбираме, че прибързаността на Mun-yeong в по-ранните епизоди е причинила спада в парите, нейната репутация и тази на компанията и. Макар да е лесно да позволим на емоциите да замъглят преценката ни, предизвикателството в живота (и в успеха) е да можеш да контролираш себе си.

q1.png?w=1024

2. Балансът е ключов

Off Topic

Mun-yeong не се спира, когато иска да каже или направи нещо, докато Gang- tae потиска чувствата си. Като противоположности, те се научават как да балансират взимно емоциите си. Това, което научихме от тях, е :

a). Това да не се сдържаме да казваме някои неща, може да нарани другите, включително и нас самите.

b) . Потискането на чувствата не е здравословно. Преди да направим забележка, трябва да се успокоим и да се запитаме дали ще съжаляваме за думите си по-късно. А ако имаме проблеми да се изразяваме, трябва да намерим някой, на когото да се доверим и който да ни помогне да се справим с чувствата си, без да ни съди.

q3.png?w=576

3. Не съдете книгата по корицата

Off Topic

Лесно е да съдиш хората за няколко секунди. Въпреки това, всеки човек е повече от това, което можем да видим. “It’s Okay to not be Okay” ни учи да внимаваме и че всеки се справя със собствените си рани. Често има причина за привидно ирационално поведение. Това, което мислим за болка, която отминава с времето, може все още да е болезнено за друг.

4. Бъди силен и победи своята травма!

Off Topic

Да се изправим пред травмата си може да е обезсърчително. Само попитайте Mun-yeong, Gang-tae и Sang-tae…

Въпреки това, човек може да започне да се чувства по-добре само след справяне с миналата травма. Първоначално ще бъде болезнено, но след това ще се почувстваме по-свободни. Ако имаме нужда от помощ, не трябва да се страхуваме да потърсим професионална помощ.

q4.png?w=576

5. Спомняйте си хубавите неща

Off Topic

Определено е по-лесно да запомним негативни спомени в сравнение с положителните. Също така често си спомняме по-често лошите черти на хората, отколкото добрите. Но не позволявайте негативността да се настани трайно в спомените ви. Не забравяйте, че спомените ни могат да бъдат неточни. Например, в предишните епизоди Gang-tae само си спомня, че майка му го е пренебрегвала, но се оказва, че майка му го обича. Трябва да съхраняваме добрите спомени, защото ако не ние, то кой ще го направи?

6. По-добре е да обичаш, отколкото да се бориш с някого

Off Topic

Известният съвет на Sang-tae към по-малкия му брат е толкова верен. Не е нужно да се разхождаш, целувайки всички, но основно Sang-tae има предвид, че е по-добре да обичаш, отколкото да продължаваш да не отстъпваш. Не позволявайте конфликтите и споровете да се пречкат на любовта. Обстоятелства извън вашия контрол могат да повлияят на щастието ви, но не позволявайте на никой човек или събитие да отнеме щастието ви. Mun-yeong и Gang-tae не са били в състояние да бъдат искрено щастливи за много дълго време поради травматични събития. Въпреки това, те избират да вземат различни решения, които да ги накарат да станат по-щастливи.

q2.png?w=724

Edited by bealonenomore
Щом има спойлери, скривайте текста, който издава съдържанието :)
  • Like 4

Благодаря за мнението ти, много е интересно! 

Но все пак, точно днес, след цялата буря около актрисата в Корея....creepy :unsure:

Добавям, за да няма неразбрали: вихри се история, която касае донякъде и менталното здраве.

• Like 1
преди 1 минута, Rossi Yankova написа:

Благодаря за статията!

Но все пак, точно днес, след цялата буря около актрисата в Корея....

creepy :unsure:

Ох да и аз видях тези неща, явно Со Йе Джи беше толкова добра в ролята си не случайно, хаха 

• Like 1

Интересен сериал, различен. Докато криминалния момент се задълбочи и тогава почнаха глупостите.

Off Topic

Всеки знаеше къде и по кого ще удари "лошата". И все се чудя защо не си защитават скъпите хора, ами остават на лошите да ги отвличат. Абе те говореха за това да си контролираш емоциите ама ръцете на Ганг Тае свидетелстват за противното, той все с превръзки ходеше. Главната май го мислеше за игленик. Директора и оня военния бяха симпатяги. Сестрата влюбена в Ганг Тае и тя беше интересна, и бързо се взе в ръце и си намери мъж, а не остана цял живот да въздиша безнадеждно. Ама то с нейната майка едва ли щеше да остане без съпруг, майка и щеше да и намери.  Края беше добър, Санг Тае се върна да рисува и остави ония шемети да се лекуват интимно.  Щото лечението до тогава беше половинчато. Основните характери претъпяха развитие в посока към добро. Санг Тае разбра, че трябва да се държи като по големия брат и да не разчита само на Ганг Тае. Ганг Тае разбра, че добре да приема помощ от останалите и да не държи всичко в себе си. Главната разбра, че трябва да допусне и други хора до себе си ако иска да е щастлива. 

• Haha 1

Интересно топ 20 на най-популярните корейски драми давани по Netflix за тая година води именно този сериал.

Радвам се, нестандартен и с по-различен сюжет от обикновените корейски бози е.

Имам чувство, че до каквото и да се докосне kim soo hyun все ще е номер 1!

• Like 3

Ами той не е играл сам в тоя сериал. Seo Ye Ji  също допринесе за успеха на сериала. Както и Oh Jung Se(той спечели Баексанг за това). И другите актьори. Тя има 4 награди за сериала, той има 3. Поне аз това намерих. Ако не беше скандала с нея , тя можеше да спечели Баексанг за главна женска роля. 

• Like 1
  • Upvote 1