Jump to content

The King: Eternal Monarch (2020)

Recommended Posts

В една от сериите главната се учуди, че докторът нарече коня "лейди". И на мене ми стана странно защо на табелата пишеше "тя", а докторът в ККорея го нарече "лейди" при условие, че се казва Максимус.

• Upvote 2

4 hours ago, Ragnel said:

За момента забележката ми към Кралят е за ужасното тикане в лицето на рекламираните продукти. Все едно гледам продуктово позициониране в нашенска продукция. Имам и една питанка - това, което си купуват в черна тарелка от супермаркета е кимчи, нали? Дано да става за наяждане, защото е само 150 гр. :D

Кажи кой епизод и коя минута и ще проверя. Обаче черна тарелка не ми звучи като да е кимчи. Кимчито освен това не става за наяждане, то е нещо като разядка. Не е ли ориз или рамьон, няма да ги засити.

Относно рекламираните продукти - на мен най-много ми харесаха вездесъщите джапанки с чертички! Много огрухани, защото ги използват в абсолютно всички сериали от години! Тези хора други джапанки не знаят ли???

На Минчо (не на Краля) най-сетне му дойде времето да сложи военна униформа! Щото по време на "службата" се размотаваше само по анцунг и с маска.

• Thanks 1
  • Haha 3

преди 8 минути, Чингулинка написа:

Аз го коментирах това още вчера, но някъде ми изчезна коментара. Макши бил женско! И дърто! :swoon:

Да не се повтарям, ама вече писах, че конят е трябвало да се казва Скарлет :P

• Thanks 1
  • Haha 2

2 minutes ago, Rossi Yankova said:

Да не се повтарям, ама вече писах, че конят е трябвало да се казва Скарлет :P

Вярно писа. Обаче той се запънал като магаре на мост и не щял да отговаря на друго име освен Макшимусъ

• Like 1
  • Haha 2

Аха, вече разбрах кой е  Хироу - бабанката полицай. Голям е сладур в тази си роля. 

Чудя се дали Луна е майката на главната и понеже е преминала през портала, не старее както и чичото-убиец.

• Thanks 1

преди 56 минути, Чингулинка написа:

Кажи кой епизод и коя минута и ще проверя.

Пети епизод, 36-та минута. Имаше го и в предишни епизоди, но не помня в кои точно.

На мен фаворит ми е пухената завивка. :D Много искам подобна. Рекламата и беше много сладка.

Макши, освен всичко друго била и филмова звезда. Много е дребна, личеше и че е момиче. Кралят прав е на една височина с нея. Но, ако бяха казали, че е жребец... За младото и Аз ни пробутаха обикновено пони, загърнато с чулче. На тази сцена се смях с глас.

• Thanks 1

Погледнах, не е кимчи със сигурност, кимчито е люто кисело зеле, не се яде горещо от микровълновата :asian: Това е някакви пържени парчета, май змиорка. Червено е заради вечната червена люта паста, с която си подправят яденетата.

Макши не е дребна, Минчо е висок :lol2: Метър и осемдесет и седем си е добре за кон и за крал :D

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

Най-после разбрах за какво ще иде реч в тоя сериал, от края на шести епизод.

Героинята, беше отракана мадама-мъжкарана, докато любовта не я шляпна по главата, сякаш с раираната  тежка и евтина въпросна джапанка, а кралят, беше един кон с капаци, за разлика от собственото му Макси, дето е без.

И ся кво става? Ами понесени от любовта, де е сляпа, ще щъкат от едната реалност в другата, да се спасяват един друг още десет епизода. Даже конят вече няма да им трябва да ги пренася, откак им присадиха крилете на любовта. ЦЪлуФката я изконсумираха, рано, рано преди осми епизод, Минчо на бял кон да не  се зори, че цял сериал го чака да носи. За съжаление, колкото и добра актриса да е момата, няма особена  аура, хеле пък, откак я шляпна джапанката, съвсем я загуби  и нейната героиня. Остана им едната флейта да движи интригата, която е кой кого шЪ спасява- тя него, или той нея от злодея, дето дебне на гюме.

Борбата между Пепеляшка и по-голямата и сестра;), намърдала на поста министър за принца  пък, ще е солта на манджата, а полицаят- приятел кимчито за люто. Бодигардът, без малко да го забравя- във важната  роля на мононатриев глутамат- Е621,  подобрител на вкуса, който корейците почти не пропускат. И ето ви- манджата готова.:D Единствената въпросителна е, ще я загорят ли накрая, но клоня по-скоро, че ще е само  леко и  ще пуснат умишлено захар да поправят вкуса.

И не мисля, че подлежи на дискусия въобще, че сериалът е само и единствено за Минчо на бял кон, следказармено, около който се върти всичко, във всичките земни кълбета и реалности.

И затова, нЕма нужда да търсим под коня друго, па ако щете, било то, даже кон ли е или кобила.;)

• Like 4
  • Haha 3
  • Upvote 1

Тъй като "Вяра" ми е един от любимите сериали, а в него Минчо е млад и прекрасен, оттам насетне съм го приела за константа и никак не ми пука как играе. Хеле като крал, който априори трябва да е скован от условности и правила. Леко съм разочарована от актрисата. Не й се получава много, а и героинята й е някак без биография, скучна и плоска. Жалко, любима ми е. Големият ми проблем е сценарият - не ме хваща действието, прекъсвам по 50 пъти гледането, а като чета коментарите ви, май почти нищо не съм разбрала. Сега имам дилема дали да го повторя на български и да гледам "с разбиране" или да не си го причинявам.

Тези два свята не ми приличат на паралелни, а по-скоро - на огледални, ама сигурно  и това не съм схванала правилно.

Придворната Но засега е най-най.

• Upvote 3

@Matrim,  моят отговор на чуденката ти- не повтаряй. Сценарият няма да те хване повече, щото го няма, нито нещо повече ще ти блесне,  аз по същия начин прекъсвам гледането, че ми се случва и с дни да гледам една серия, така че не си сама. Виж, ако е за Минчо, последният епизод може да го и потретиш, предвид няколкото му визии, но за това български ти не требе.:D Като затворен, изолиран, саможив и т.н. крал си е идеално дървен, а като влюбен,  мисля му се получи различната физиономия и излъчване. 

• Haha 2
  • Upvote 1

Какво, свърши ли, че за последен епизод говорите? Аз още се чудя дали и кога, а то да вземе да свърши.

преди 4 минути, bond написа:

Какво, свърши ли, че за последен епизод говорите? Аз още се чудя дали и кога, а то да вземе да свърши.

Последен от излъчените- шести. Няма да го съкратят.Има още бая неща за рекламиране 100%.;)

• Thanks 1
  • Haha 2

Следя сериала с интерес. Даже сериите по няколко пъти ги гледам (с превод и без превод). Да си призная обаче и на мене главната ми е една умита от към визия и от към игра. Изобщо персонажът й има само две изражения - заядливо-бойна, когато работи и учудено-разсеяна, когато се опитва да покаже чувства към краля, но не й се получава. Напълно съм съгласна, че този сериал е направен само за Минчо, но то и заглавитето му е такова "Кралят - вечен монарх". Минчо и той има главно две емоции - кралско дърво и страдално-влюбен (на него по-му се получава изразяването на влюбването). В последната серия ме ядосаха, защото даже косата й не пригладили тия стилисти на главната, ами ходи една рошла - не разрошена, ами с видимо изтощена и суха коса. 

Както и да е, въпреки кусурите упорито си следя сериала и му се наслаждавам. Даже нямам търпение за следващите серии. Мисля, че в този сериал ме държат красивата обстановка и интригата да разбера как се случват нещата в тия паралелни светове, какво цели чичото-убиец, коя е Луна и кой е спасил краля като дете.

• Like 2
  • Upvote 2

Плюещите винаги са едни и същи. Игнор и готово ;)

Присъединявам се към отрицателните мнения за моята любимка Го Ън.

Нещо във визията и играта й яко куца. Явно са я предизвикали да изиграе по-голямо дърво от Мин Хо :D 

Все още очаквам някакъв пик, да се раздвижат малко тия хора. Бях се надъхала доста след първа серия. Засега - само намеци.

• Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 1

На 4.05.2020 г. at 0:07, Чингулинка написа:

Погледнах, не е кимчи със сигурност, кимчито е люто кисело зеле, не се яде горещо от микровълновата :asian: Това е някакви пържени парчета, май змиорка. Червено е заради вечната червена люта паста, с която си подправят яденетата.

Макши не е дребна, Минчо е висок :lol2: Метър и осемдесет и седем си е добре за кон и за крал :D

О, много ти благодаря! Гледам, че е червено и нещо ми зеленееше и доста се зачудих какво е.

Хаха, Минчо си е екстра за крал с този ръст. За мен Макшито е дребна, защото наблизо до нас има конна база и състезателните коне там са нещо впечатляващо като ръст (жребците). Но пък нашата лейди е прекрасна. Едно петънце няма по нея, а това си е голяма рядкост.

Между другото в последния епизод ми направи впечатление, че изцяло са сменили архитектурния стил на двореца след оплакванията и сега е съвсем като излязъл от приказките. Но след като са толкова чувствителни на тема Япония нормално. Протестите срещу печата обаче бяха много изсмукани от пръстите и като гледам се е минало само с писменото обяснение на какво е базиран и защо не прилича на имперския японски печат.

• Upvote 1

Става все по-интересно. За разлика от 7-ма серия, 8-ма беше по-динамична и забавна. Това не са паралелни светове, това наистина са огледални - 

Off Topic

всеки си има двойник, че като нищо и тройник от след или преди 25 години.

Толкова  се размесиха хората от световете, че да се чуди човек кой е кум, кой е сват и кой е на булката брат и кой за какво се бори в неговия си или в чуждия свят. Като нищо може да се окаже най-накрая, че и главната е от Кралство Корея и е подходяща за кралска булка, защото е негова далечна изгубена роднина. Тази Луна е супер странна птица. Още по-странното е, че

Off Topic

отпечатъците й съвпадат с тези на главната. Няма близки и не знае нищо за себе си.

Чичото престолонаследник и той съмнителен взе да става.

Най-сетне живнаха сюжетно и са се получили доста приятни 7-ма и 8-ма серия.

Сцените с двете превъплъщения на У До Хуан бяха забавни, особено как се надсмя над предишната си роля в исторически сериал. Дано дадат повече екранно време и на лошия чичо, появата му всеки път радва.

Луна най-сетне се показа, дано я развият повече.  А за отпечатъците - доколкото разбирам, всички, които съществуват и в двата свята, имат един и същи профил и отпечатъци, еднакви са във всяко отношение (без как им се е стекъл животът). 

• Like 1
  • Thanks 1