Jump to content

Recommended Posts

Аз също нещо забуксувах, може би защото е лято и не стоим много пред компютрите. Но твърдо не съм го зарязал.

След направената пауза, изгледах до края.

Off Topic

Голям драматизъм от 18 до 20 епизод и си бях оставила 21-десерта за днес. По- голямо разочарование от последен епизод и  край на исторически корейски сериал, едва ли съм изпитвала.

След средата, сериалът ми вървеше малко тегаво, но мислех, че разкриват важни неща и следях подробно.Не знам кога са решили да намалят епизодите с три, но последният е направен, сякаш някой ги е шпорил с камшик. Обезмислиха цялата тая борба, сделки, назначения, пророчества и тем подобни.

Това определено бе сериалът на  Чон Куанг Ньол и на неговия герой регентът( Daewongun). Изнесе го на гърба си, а останалите, особено след средата,  припкаха като палета покрай него и се губеха.

Не съм чела историческата правда(сега смятам да потърся да прочета, та поне да разбера   какво се е случило, ако има писано за  въпросните влюбени), но в крайна сметка така го претупаха края, та чак гледайки от скалите  към нищото, излезе едно  голямо нищо.

Не, че има нещо в спойлера подсказващо, но за всеки случай.

П.П. Този ли император(малкия мухльо)  гледахме  в "Съншайна" вече като голям?

• Thanks 1

Напротив- догледай го.

Няма как да променят историята.Все едно да гледаме филм за Априлското въстание и да очакваме да го изкарат, че е успяло.Та, едно, че е по новела, друго, че историческата истина си е една.Показват ни борбата, въпреки упадъка, но със странен край.

Аз се възмутих от претупания 

Off Topic

набързо  край с щастливото фантасмагорично оживяване на героя и последната сцена. То хубаво - оптимизъм, но ми дойде като кръпка, на база показано в сериала. 

Не знам каква е излъчващата го телевизия  TV Chosun, освен, че е платена и защо го съкратиха, но се отрази определено. Държеше си рейтинг 5, което за кабеларка не е зле.  Може да са имали големи очаквания, базирайки се на "съншайна", знам ли.

П.П. Нищо не намерих за тая принцеса, дето ни я показват и любимия ѝ.

• Thanks 1

Очевидно е прекратен по някаква причина.

Off Topic

Започна със заявка за исторически филм и от средата смениха жанра. Не вярвам причината да е в евентуален втори сезон. Но при всички случаи трябваше да завърши със свалянето на регента от кралицата Мин, както е историческата истина. Тази кралица, на която всички залагаха велико бъдеще, се държеше като една муха, същата като съпруга си. Пак Ши Ху беше прецакан отвсякъде - нямаше какво да играе и го удари на рецитации. 

На героя на Чон Куанг Ньол, (който винаги е блестящ), спряха развитието след средата и той трябваше безспир да импровизира на тема "аз съм страшен злодей". 

Много жалко. Голямо разочарование.

• Thanks 1
  • Upvote 1

@Matrim и най-неадекватното може би беше, че

Off Topic

като доказва колко е страшен злодей и последователен половин сериал, регентът реши за край  да пусне сълза. Исторически, той 10 години(както и в пророчеството) си е следвал убежденията за стария Чосон и ги е превъплащавал в действие.Не го видяхме и за кралицата и краля не видяхме.

Действително показаха откъде тръгва всеки от героите, но ги забутаха до средата в нищото и хоп- светлото бъдеще.

• Like 1

Почвах го този сериал, после го спирах, после пак го почвах и забуксувах на 2-ри епизод. Оставих го отново и точно бях решила да го изтрия и пак го почнах, от 3-ти епизод като разбира се тотално бях забравила за какво иде реч... Сега накрая не съжалявам и съм благодарна, че го гледах. Jeon Kwang-Leol направи великолепна роля, както винаги.

Изгледах го бавно и спокойно. Исках нещо с историческа тематика. Чосон и бла, бла... 5 от 10. Никаква химия между двамата главни, бездарник е този Ши Ху, че дори смешен. Смеех се, какво да правя - толкова опити, че дори до финала си стоеше препариран. Смях. Но пък му отиваше. Въпрос на гледна точка. Главната е 1 идея по-добра. Но пък чак толкова. Всичко останало някак ми се връзваше по-добре. Дори нинджата-роб. Благодаря за превода.