Jump to content

Recommended Posts

3f25aaf883320e96.png

Off Topic

wcr8JInmUhkYyn60uEA42UKuVDd.jpg

MV5BN2ZhYjBlYWMtMWFlMS00MzRhLWE4NTctYWE4

Jade Dynasty 1 (陈情令之生魂)
Страна: Китай
Също така известен като: Zhu xian I
По популярният китайски роман на : Zhu Xian – „Jade Dynasty и  Celectial Destroyer“
Премиера: 13 Септември 2019
Времетраене: 100 мин.    
Жанр: Фентъзи, Боен, Мелодрама
Режисьор: Siu-Tung Ching
Субтитри: Руски, Английски

:imdb:

Участват:
Xiao Zhan като Zhang Xiaofan
Li Qin като Lu Xueqi
Meng Meiqi като Bi Yao
Tang Yixin като Tian Ling'er
Qiu Xinzhi като Tian Buyi
Cecilia Yip като Master Shuiyue
David Chiang като Reverend Daoxuan
Norman Chui като Reverend Cangsong
Bryan Leung като Zeng Shuqiang
Bao Xiaosong като Shang Zhengliang
Chen Liwei като Reverend Tianyun
Li Shen като Lin Jingyu

Резюме: Филма следва историята на Zhang Xiaofan (Xiao Zhan), доброжелателно и чисто селско момче, което е хвърлено в свят на хаос, след като цялото му селото е избито. Но ставайки ученик на сектата Qingyun, Zhang Xiaofan учи бойни изкуства от трима майстори и става майстор на митичното царство, като в същото време изпитва сложна връзка с две красиви момичета, Lu Xueqi (Li Qin) и Bi Yao (Meng Meiqi)…

Адаптация на сериала Legend of Chusen (2016)

Свали с руски и английски субтитри :click: :click:

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

• Like 1
  • Thanks 2

Набързичко изгледан. Това "1" в името ми подсказва бъдещо "2" ; че може би и още няколко последващи цифрички. Все пак филмът се базира на сериал, а и така свършва, че недвусмислено предполага продължение.

В интерес на истината, въпросния сериален първоизточник не съм го гледала, така че теоретичната ми подготовка беше нулева. Признавам, че го минах заради Xiao Zhan, да видя как се представя момчето в други роли. Но дали аз се бъркам или самият му тукашен герой е такъв, мисля, че не излезе особено много от образа си в The Untamed. Може би малко повечко комедийни скечове имаше. Муцунката тип "ни лук ял , ни лук мирисал"  много добре я докарваше.  Уж добродушното до наивитет и на моменти леко глуповатичко момче за всичко, така и не разбра какво точно се случи и от къде и защо му се появиха тези могъщи демонични техники, та всички го нарочиха за заплаха и решиха да го трепят.  Това, последното, вече ми зазвуча мноого познато.  Почти очаквах и да му тикне някой в ръцете някоя свирка. Оп, сори - флейта... ;):P  

Много се зарадвах на епизодичната роля на единия от "моите"  лисичковци - Li Shen.  

Имах и още една позната артистка - Li Qin - разглезената принцеса с трагична съдба от Princess Agents. / беше доста сложен и силно изигран образ/ . Тук е в съвсем друго амплоа и пак добре се справи. Определено може да играе според мен.

Като цяло филмчето е ясно какво -  ефирна приказка с много ефекти /добре пипнати по мое мнение/, лесно смилаем сюжет , без много главоблъсканици и по малко от всички задължителни за жанра компоненти - хумор, романтика, двубои, драматично минало в основата на всичко, тайни  и т.н.

Да видим какво ще стане нататък. 

• Like 1

Eй сега ще изгледам филма. Не само заради Сяо Джан, а защото току-що приключих маратона с двата сериала за "Нефритената династия".  Имам купища забележки, но щом за 3 -4 дни "изядох" 73 серии, значи истински ме е хванала полудата. Нямаме тема за сериала и затова ще си позволя  няколко думи. От самото начало се чувства нещо общо в образите на главния герой Сяо Фан и героят на Сяо Джан в The Untamed. Ако щете и визуална прилика ми се натрапваше. Съвсем случайно открих, че има и филм по романа "Убийци на богове" на Сяо Дин. (Много Сяовци станаха.) Радвам се, че имам възможност плавно да премина към романа с този филм, в който участва нашият всеобщ форумен любимец :)

Преди 7 часа, thedarkqueen написа:

Бих почакала превода, дано някой се наеме...:asian:

Наела съм се :D :up:

• Like 5
4 hours ago, gal said:

Наела съм се :D :up:

Супер си, gal! Ще спасиш положението, мерси:thanks:

• Like 1