Jump to content

Recommended Posts

Романът на мен лично също ми хареса много. А BL сцените бяха в допълнителните глави. Ако се абстрахираш от тях, си е супер четиво. Започнах го от любопитство когато пуснаха сериала и го изчетох на един дъх. Даже бях стопирала малко сериала, защото някак ми бледнееше пред романа. Но като мина малко време доизгледах сериала и филмите след това. Според мен персонажите бяха много добре пресъздадени от всички актьори, макар и млади и с не толкова участия. Имаше желание и ентусиазъм. Да, ефектите не бяха много изпипани, но е трудно  да се пресъздаде свръхестествено фентъзи в реалността, за разлика от аниметата например. Аз лично съм доволна от представянето на актьорския състав и изобщо от целия екип работил по сериала. Саундтракът също е доста добър, особено тяхната песен ми е любима. Избрала съм инструменталът й като рингтон на телефона си и всеки ден я чувам по няколко пъти :rolleyes:, когато ми звъннат. Препоръчвам  романа на всеки фен на сериала. Има го на английски в нета и не е труден за четене и разбиране.

• Like 3

MMjO5rRC_o.jpg

Тази снимка ми подобри настроението за цял ден. 

• Like 5
  • Upvote 2

GFjMEY0U_o.jpg

Нямам спомен дали тази снимка я има в нашия форум, но доста уплашено гледа към Призрачния генерал. Чак не му се вярва, че може той да го е изиграл.

• Haha 7

В това скапано и студено време, нещо стоплящо душата. Усмивки за всички, с нашите любими момчета

• Like 3
  • Haha 1

Завладяващ! Но признавам, че трябваше да изгледам 20 серии, за да стане. :D Множко е. И другото ми недоволство – така и не запомних имената, ама гледам, че много народ е като мен, така че голям праз, въздействието е важно и преживяването, емоциите. За това имена не ти трябват и се получава страхотно. 

Любимци са ми главните, разбира се. Съгласна, че изградиха достоверни и пълнокръвни герои, макар да нямат много филмография. Харесвам и другата черно-бяла двойка, всъщност са тройка заедно със "серийния убиец" /малии, много ми беше страшен като погледне с усмивка, а пък със зли очи, косо обърнати, бррр/. В захлас гледах, големия брат на Лан Джан, страхотна осанка и излъчване. Също толкова захласната, но от омраза гледах наследника на клан Уън и ще го мразя доживот. Сестрата смятам за много красива и образът ѝ беше благ, искаше ми се повече щастие за нея. Призрачният генерал като още незасегнат от събитията беше такова оцъклено паленце, странно, че после, като вампиряса /не наистина/ ми захаресва повече. 

И така, разбрах /за кой ли път/, че е добре да се вслушваш в препоръките на сродни души. Вече съм сигурна, че продукция без двуполова романтика ми оставя лека незавършеност на удоволствието от гледането. Убедих се, че двамата главни актьори си заслужават славата и съм им фен. Също така вече съм сигурна, че за мъжете трябва се узаконят дългите коси, поне за азиатците. От историята не съм завладяна и сигурно това е единственият случай да благодаря на цензурата, че ми спести BL, щото ме докарва до потрес. Но съм завладяна от прекрасните пейзажи, водопадите, обстановката на клановите резиденции /най-много от селището с лилиите/, приказността и магиите, от прекрасната игра на актьорите, от веещите се около тях леки, прозирни и феерични костюми, от целия дух на сериала – да!

Благодаря на @bond за препоръките, за напътствията и разясненията, за чудесния превод!

• Like 4

eEwvGYmI_o.jpg

Малкият А-Юан и вече порасналият Съджуей.

• Like 3

Май трябва да проведем образователна лекция в картинки "кой кой е" и да не се налага никой да помни имената. То няма и нужда да се помнят, достатъчно е да се знае кое лице на чий брат или сестра отговаря. Нещо такова. И задължително всички с дълги коси, че явно така се харесват повече момчетата. И на мен ми харесват с дълги коси. Както мъжете, така и жените.

• Like 1
  • Haha 2
На 11.04.2021 г. at 18:07, bond написа:

M7Z3tOHv_o.jpg

Лан Джан - кратък, точен и ясен! :D Но и тооолкова харизматичен и силно въздействащ :wub:

• Like 3
  • Haha 1
  • Upvote 1

Ох, много се радвам на тези изпълнения на живо от нашите момчета. Толкова невероятно талантливи, чаровни и добре стоят двамата. Чудя се, ще доживея ли някога пак да ги видя така на сцена - блестящи, щастливи и усмихнати един до друг:wub:.

Толкова да им личи, че се наслаждават да са заедно на сцена :)

• Like 4
  • Upvote 1

От младите господа и госпожици заклинатели само тези се ожениха, а гледай сега какви проблеми имат.

cgzuLTcX_o.jpg

• Haha 4

Упътване за начинаещи зрители

RMGtjiKM_o.jpg

Има разлика между орден и клан. Орден е по-събирателно понятие, което включва в себе си хората от клана и допълнително поканени заклинатели. Клан е общност от роднини, които са обединени и водени от Лидер или Глава на клана. Обикновено основният клан дава името на ордена, а неговият лидер става лидер на ордена. В драмата има пет велики ордена. От горе надолу:

Юнмън Дзян

Гусу Лан

Ланлин Дзин

Цишан Уън

Цинхъ Ние

Имената на ордените се образуват от мястото плюс фамилията на основния клан. Юнмън е местността където се е обосновал клан Дзян. Тяхната резиденция се нарича Пристан Лотос. Гусу е територията на клан Лан. Тяхната резиденция се нарича Облачни дълбини. Ланлин е територията на клан Дзин. Тяхната резиденция не нарича Кулата на златния шаран или Кула Кои. Цишан е територията на клан Уън. Тяхната резиденция се нарича Град без нощи /Буейтиен/. Цинхъ са земите на клан Ние. Тяхната резиденция се нарича Нечиста долина - вероятно се въдят много нечисти сили в района и затова името е такова.

И на последно място - планината, която се е превърнала в масов гроб /Луандзян / е територията на Старейшина Илин.

• Like 4
  • Thanks 1
  • Upvote 5

За почивка от образователната програма малко шипърски хумор за разгорещяване на страстите и най-вече да си изпроя боя.

TbyAlMM1_o.jpg

• Like 1
  • Haha 4
  • Upvote 1

На мен сериала ми харесва,бях направо завладяна,лягах и ставах с него,но да питам май и тук има отрязани сцени, защото съм гледала клипове в YouTube,където двамата са заедно,като двойка,а тук тези липсват.Беше ми интересно да видя сериозния Лан Джан,как става двойка със забавния Уен Ин.

Или има и втори сезон.

• Like 1
Преди 1 час, mariela82 написа:

На мен сериала ми харесва,бях направо завладяна,лягах и ставах с него,но да питам май и тук има отрязани сцени, защото съм гледала клипове в YouTube,където двамата са заедно,като двойка,а тук тези липсват.Беше ми интересно да видя сериозния Лан Джан,как става двойка със забавния Уен Ин.

Или има и втори сезон.

Двамата в сериала не са двойка, а само приятели, заради китайската цензура, забраняващи такива отношения. Предполагам клиповете са направени от фенове, на които много им се иска. :lol2:

• Haha 1
  • Upvote 1
Преди 6 часа, Ками написа:

Двамата в сериала не са двойка, а само приятели, заради китайската цензура, забраняващи такива отношения. Предполагам клиповете са направени от фенове, на които много им се иска. :lol2:

Никой не им е светил, за да знае. Момчетата изпълняват роли в сериала, а оттам нататък животът им е личен. Може дори и приятели да не са.

Май не са приятели. Доста голяма разлика има в образование, години, интереси, житейски опит и талант. Кой както можа осребри придобитата си заради сериала популярност и всеки си продължи по своя път. Това е моето мнение. Кой знае дали съм прав!?

• Upvote 5
преди 7 минути, bond написа:

Май не са приятели. Доста голяма разлика има в образование, години, интереси, житейски опит и талант. Кой както можа осребри придобитата си заради сериала популярност и всеки си продължи по своя път. Това е моето мнение. Кой знае дали съм прав!?

Съдейки по нещата, които научих през последните 6 месеца, много си прав.