Jump to content

Recommended Posts

линк: торент с магнет.

 

Първият един час е комедия, с добре невидимо вплетени социални послания,

Off Topic

дори и хумористично пародиране на северно-корейския начин на рецитиране по Тв.
Втория час е разбира се, вече черна комедия, и дори комедията изчезва, остава само нещо като трилър с достигане за няколко минути до филм на ужаси.
"Паразит", разбира се в единствено число е този в мазето. Първо един, после друг.
Такова мазе имаше и в сериала "The legend of blue sea".
Смятам, че първоначално в "Паразит" се вървеше на много бързи обороти, случки се вкарваха една след друга, и сигурно е имало възможност да направят вместо филм, сериал.
Наемат си "професионален шофьор" - Сонг Канг Хо от "Шофьор на такси" (2017), чудесен избор.

 

Относно посланията:
Едно кратко послание до всички корейци - не си правете планове, живота няма да ги следва. Въпреки това, накрая пренебрегна бащиния съвет и си направи перфектен генерален план.
Вижда се, че в Корея са крачка пред нас - и там се уреждат познати и роднини, но за разлика от тук никога не биха си го признали. Не сме станали толкова хитри още.
Но пък, шизофренния начин на живот, може да не завърши добре.

Интересен момент беше, когато се озова в болницата, дали заради удара в главата, или друго, но успяваше да види всеки един пред него такъв какъвто е - полицай който не прилича на такъв, лекар който не прилича на такъв.
Не може да се влезе по този начин в по-висока класа/каста, въпреки че тези които са горе, не са нито по-умни, нито по-хитри, нито по-морални, нито заслужават повече.
Но, начина не е този.

Накрая, всеки остана там откъдето тръгна, и остават само (с нови) планове за нещо по-добро,
т.е. никаква промяна няма, и вероятно не би и могло да има, освен в мечтите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според анкета на Министерство на културата, спорта и туризма & организациията KOFICE за най-предпочитано халю съдържание (2021 Overseas Hallyu (Korean Wave) Survey), филмът ПАРАЗИТ се нарежда на #1, следват:

#2 Влак до Пусан

#3 Влак до Пусан представя: Полуостров

#4 Alive

#5 ВРЕМЕ ЗА ЛОВ

Драматична година - драматичен избор.
Признавам, че не съм гледала четири от петте филма :D, но ме радва първото място на "победителя", макар да се случва в скромна анкета сред почитателите на халю.

Off Topic

 

Among the respondents’ favorite Korean films, “Parasite” ranked No. 1 with 18.4 percent, followed by “Train to Busan” in second with 10.2 percent. “Peninsula” grabbed third with 3.5 percent, “#ALIVE” took fourth with 2.1 percent, and “Time to Hunt” came in fifth with 1.6 pecent.

Изт. Soompi

(не знам официален ли е този постер, но много ми харесва)
Movie Poster of the Week: The Posters of “Parasite” on Notebook | MUBI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам случая да освежа темата. :)

Случайно попаднах на видео със заглавие "11 Korean Films That Are 1000X BETTER Than Hollywood (2018-2022)"  (11 Корейски филма, които са над 1000 пъти по-добри от холивудските (2018-2022). Освен с #11, където съм един от петимата живи, които не го харесват, съм съгласна за всички останали. Половината съм гледала, а за тези, които не съм - мога само да предполагам, след като всичките са ми в списъка.
И щом публикувам това в тази тема, ясно е кой е филмът на първа позиция. И съм страшно щастлива, че "моите" са 1 и 2 в списъка. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...