Jump to content

Recommended Posts

Много драматични 14 и 15 епизод! Направо ми легнаха на сърцето, по едно време бях притаила дъх чак. Чакам с нетърпение края на сериала.

Off Topic

Когато убиецът с шапката извади ножа, сърцето ми пропусна удар, и бях притаила дъх, дори замръзнах на стола. И толкова ме изплаши тази сцена, че превъртях 2 пъти да я гледам отново от начало. Егати късмета имаше "жертвата".

• Upvote 3

Малко изобличаваща ирония са вкарали в последните серии на сериала.

Off Topic

По принип не слушам Big Bang, но чета във всички теми на форума и съответно следя случая със скандала на Сънгри в ЮК, текущо. Не зная колко нарочно и умишлено, но тук в "Признание" имаме един момент, в който създателите на сериала правят всичко възможно да разберем как в ЮКорея, когато е налице политически скандал, за да се отклони вниманието се дава на пресата и народа друг скандал с някой айдъл /или популярна шоу звезда/. Нямаше как да не се сетя и да не направя връзката, когато в "Признание" споменаха за медиите и за СМИ, и съответно за някакъв айдъл, които да отклонят общественото внимание от депутата.  Самоирония? Случайност? Едва ли!

Нямаше как да не направя връзката между двата случая - истинският и измисленият.

• Like 2
  • Upvote 1

Силен сериал! Свърши както и започна - смислено, логично, стегнато, динамично и интересно. Без излишен романс и без разсейване от отновната тема. Постараха се да има обяснение и логичен край за всичко. Понякога корейците ме изненадват с много добре написани сценарии - този случай е такъв. Дано скоро пак се появи нещо ново в същия стил и жанр. Хареса ми повече от "Тайната гора", нищо че са в една и съща графа по жанр и по логичност. Разликата беше в начина на протичане на действието - тук имаше повече динамика и съспенс, особено в последните епизоди.

• Like 5
Преди 2 часа, aria написа:

Силен сериал! Свърши както и започна - смислено, логично, стегнато, динамично и интересно. Без излишен романс и без разсейване от отновната тема. Постараха се да има обяснение и логичен край за всичко. Понякога корейците ме изненадват с много добре написани сценарии - този случай е такъв. Дано скоро пак се появи нещо ново в същия стил и жанр. Хареса ми повече от "Тайната гора", нищо че са в една и съща графа по жанр и по логичност. Разликата беше в начина на протичане на действието - тук имаше повече динамика и съспенс, особено в последните епизоди.

+1 за оценката на драмата :). В моята лична класация е с най-висока оценка, редом до "Тайната гора" и още няколко знакови сериали.

• Like 4

И на мен ми хареса повече от "Тайната гора". Много повече. За разлика от "Тайната гора", краят беше на ниво.

Аз не си падам много по опрощението и затова ми харесва, когато се даде всеки му според заслуженото.

А Джунхо разбива на пух и прах мнението на някои зрители, че айдълите не могат да играят. Може момчето

и още как. 

• Like 3
  • Haha 1
  • Upvote 2

"Признание" се оказа реалистичен сериал, доколкото си представям ситуацията с корупцията, като цяло. За съжаление този проблем е повсеместен, няма "развити" страни или такива от "Третия свят", навсякъде я има тази болест. Често обикновени хора стават преносители на същата, без да имат лоши намерения.
Затова пък е и законът, съгласно който трябва да носим отговорност за действията си и... някак ми се иска да вярвам, че хората като Че До Хьон и детектив Ким Чун Хо са повече от другите. 

И любимата ми сцена от сериала:

Off Topic

f5f8611c4bdfd590.jpg

• Like 5

Най-сетне намерих време и аз да изгледам сериала :rolleyes: Отне ми три дни :D Следях темата с интерес и подкрепям всички положителни коментари. Много добре направен сериал: сценарий, режисура, актьорска игра.... нищо не ми липсваше. Действието протичаше с много добро темпо, всеки епизод разкриваше по нещо, адекватност и реалистичност. Нямаше излишни диалози. За актьорите няма какво да кажа, освен само хубави неща :D Джуно естествено е дъ бест, и аз съм му голяма фенка :wub:  Докато гледах сериала, напрежението и емоцията, която ми носеше всеки епизод много ми наподобяваше сериала Defendant. Препоръчвам ги и двата за любителите на жанра :)

• Like 3
  • Upvote 1

Страхотен сериал! Смислен, издържан, великолепна актьорска игра. Абсолютно съответствие с повсеместната световна корупция и игрите на властта.

• Like 4

Най-хубавото на сериала за мен бяха българските субтитри - момичета, благодаря ви, очаквам с нетърпение следващите ви проекти! 

Иначе не успях да го "усетя" самия сериал, може би, защото не можах да го изгледам в рамките на 3-4 дни, както обичам, а за около две седмици и накрая ми беше все едно какво ще стане. Първата половина ми беше по-динамична, с убийствата и двойната ненаказуемост, но след като стана ясно кой е убиецът, интересът ми рязко спадна. Темата за корупцията като цяло ми допада в сериали, особено когато има светлинка в тунела - а именно, че има хора, които въпреки всичко са готови да се борят срещу нея, но в случая не ми въздейства колкото очаквах. 

Съгласна съм с kandala за двама от актьорите, които за мен направиха запомнящи се роли - тези, които изиграха Хан Джонг Гу и Пак Ши Ганг. Чудесни бяха, като първия бих се радвала да видя и в различно амплоа. На втория просто му отива да играе гадняр :D Женските образи ми бяха много безлични, да не говорим, че актрисата в ролята на г-жа Чин ми е една от най-нелицеприятните от тази възрастова група. Дори Джуно не ме впечатли - ако това беше първият сериал, в който го гледам, едва ли щях да му стана фен. И му бяха натикали едни тежки въздишки на всяка втора реплика (поне така ми се стори), от които се изприщвах. Що се отнася до героя му -

Off Topic

сигурно грешката е в мен, но така и не разбрах защо всички подчертаваха как 10 години опитвал да разбере какво се е случило с баща му - извинявам се, ама беше начертал една табличка, в която нямаше кой знае каква информация, на всичкото отгоре така я беше "скрил", че само който не поиска, той не я намери... 

Виждам, че го сравнявате с "Тайната гора" - не съм го гледала все още, но понеже някой спомена и "Defendant", не знам доколко може да се справняват, но сериалът с Джи Сонг много повече ми хареса.

• Like 3
  • Upvote 1

Доста праволинеен сюжет, малко поамериканчен на моменти, но точно човек реши, че всичко е ясно, и поднасят малка изненада. Задържа интереса до 6-та серия, актьорите (с изключение на прокурора) имат много приятно присъствие.

• Like 2

Всичко си е баш като на филм! :D А последната серия трябва да я гледат у нас МВР, Министерски съвет, Министерството на правосъдието и Парламентът. :lol2:

• Haha 2

Тоя сериал някакси ми е минал през плета и съм го пропущила. След като толкова много го хвалите веднага го почвам. Джуно ми идва като екстра бонус;).

Сериала ми хареса. Има интересни моменти, малко наивничък, но много, много добре описва грозното лице на корупцията. В сериала ясно като по учебник показаха, че започне ли скандал с политици на високо ниво задължително се изкарва скандал с айдъл, за да се отклони вниманието от истински наболелите въпроси в обществото. Вече съм сигурна, че това което направих с Big Bang, беше именно заради такъв сюжет. Които иска да го изгледа, да види истинското грозно лице на иначе любезната, усмихната и лустросана ЮК. Има бели конци в сюжета, но пък те се компенсират от страхотната игра на актьорите. Невероятен Джуно, направо е роден за актьор, той е едно от малкото изключения, който НАИСТИНА умеят да играят. Гледайте го, няма да съжалявате.

• Like 1
  • Upvote 1