Jump to content

Douluo Dalu season 1 и season 2 (2018)

Recommended Posts

27_3_f0acac7f69701f3.jpg23_3_83d2f16c33a0b1c.jpg

Off Topic

28cacfb2bba89bdb.jpg

заглавие: Douluo Dalu, Combat Continent, Soul Land, 斗罗大陆

По Wixia новелата на: Tang Jia San Shao 唐家三少 - "Douluo Dalu"

страна: Китай

година: 20.01.2018-

тип: ONA (26еп+26)

жанр: екшън, приключения, фентъзи, историческо, бойни изкуства, романс,Wuxia , по новела

продукция:  Sparkly Key Animation Studio

сюжет: В стремежа си към себеусъвършенстване и познание, Танг Санг нарушава всички възможни табута в сектата, в която е възпитаник. Той знае цената, която трябва да плати, но това не го спира и е готов дори да умре, но да види докъде се простират възможностите му. Както и очаква всички се изправят срещу него и за да не кара тези, които са му дали шанс да изпитват вина, той сам избира последният изход-самоубийство като оставя всичко постигнато като наследство за сектата. 

Той се преражда , но в друг свят и по някаква причина не губи спомените от предишния си живот. Дадена му е възможност да започне на чисто и той няма намерение да я пропилее...

Сваляне: тук и тук season 1 и тук season 2

Руски субтитри: тук

Онлайн с английски субтитри: тук

Онлайн с руски субтитри:  тук

лично мнение: Китайците набират скорост и изкарват заглавия, които стават за гледане, Определено са се насочили основно към Wuxia заглавия, но това не е странно-японците също масово анимират и филмират манги(на този фронт корейците направо ги няма). На метода проба-грешка(плагиатство тук там) постепенно създават свой собствен стил,

Поносима адаптация и при това пускат по епизод на седмица:)  Вероятно ще е няколко сезона като гледам с каква скорост се движи и като знам колко напред е дори уеба, за новелата дори няма да коментирам:D Засега няма да пускам линк към инфо, защото се води, че темата чака одобрение.

• Thanks 1
  • Upvote 1

Чета мангата, Combat Continent по която правят анимето и ще каже, че началото не беше лошо. После обаче стана една манджа с грозде и загубих интерес.

Мангата и аз я чета или поне го правя когато излезе чап, че са бая назад, но и raw не мога да ги видя щот са платени, май:P. В началото пробвах и новелата, но се отказах много бързо: "той го удари с техниката на пепелянката, пък оня му отвърна с удара на тигъра...":blink:. Прав/а си за манджата с грозде, доскуча ми бая по едно време, а и тотално се опетлах кой с кого и що. Анимето обаче (поне когато се върне, че над месец няма наличен еп) покрива частта, когато още ми беше интересно и затова го и започнах.

Явно новелата е много популярна там, защото уеба има няколко продължения и то без първия да е приключил:huh:, разбирай: номер 2 се развива няколко столетия или хилядолетия(от превода не можеш разбра) сред оригинала; номер 3 по същия начин спрямо втория; има и част с пантеона на "боговете", която по се вързва с принципите на будистите отколкото с боговете както ние ги разбираме. На мен лично втората част ми е най-интересна поне засега, щот не са стигнали до манджата още:D

Покрай стартирането на нашумялата едноименна драма с участието на Сяо Жан реших да загледам анимето. Страхотно! Изгледах на един дъх всички серии. След Mo Dao Zu Shi ми е второто най-харесвано китайско аниме. Май ще зачета и уебромана... Обсебена съм... :rolleyes:

• Like 1
На 10.02.2021 г. at 12:48, laleto2002 написа:

Покрай стартирането на нашумялата едноименна драма с участието на Сяо Жан реших да загледам анимето. Страхотно! Изгледах на един дъх всички серии. След Mo Dao Zu Shi ми е второто най-харесвано китайско аниме. Май ще зачета и уебромана... Обсебена съм... :rolleyes:

Ако е възможно да споделиш къде да гледаме всичките серии?

Да, и аз го гледам там. Всяка събота качват нова серия, обаче се побърквам цяла седмица от чакане :o. Анимацията  ми харесва повече от сериала. 

В официалния канал на WeTv в Ютуб също ги има качени всички серии. Много харесвам 3D анимациите на китайците. Като почнат да им излизат едни кадри на планини, ручейчета и къщички така приличащи на истински, и стоя и гледам екрана с отворена уста. :lol: Да не говорим пък за това колко близко до реалното са нарисувани самите герои. И аз изгледах всички 144 излезли до момента серии и съм като обсебена. Започва се сега голямото чакане за всеки следващ нов епизод. Няма да остане с едно гледане, ще си го повторя в близко бъдеще пак целия. Засега само си превъртам любимите сцени. :lol2: Тази в края на 107 и началото на 108 я превъртях около 100 пъти. Песента на Анджела е страхотна. Сцената в края на 107-ми епизод заедно с нейната песен беше епична.

• Like 1

Много любимо китайско заглавие, следя го  от година и половина някъде.Покрай него /съвсем неочаквано за мен/  станах голям фен на 3D анимацията и се загледах в други подобни на китайците. Вече го изгледах два пъти с всички епизоди излезнали до момента, сега  го правя за трети път с български субтитри.

Преведен е до 87-ми еп. ТУК  :)

Освен този и Mo Dao Zu Shi може ли да препоръчате някой друг? Тези 2-те за в момента са ми фаворити. 

преди 5 минути, bedamusa написа:

Освен този и Mo Dao Zu Shi може ли да препоръчате някой друг? Тези 2-те за в момента са ми фаворити. 

Аз лично бих ти препоръчала Wu Geng Ji. Засега са 3 сезон, ще има и четвърти. Ето линк за сваляне с английски субтитри.

• Like 1

Анимето си е мания. И аз го изгледах втори път. Става все по-яко. Сериалът се оказа блед, променен и изкастрен вариант. По-добре изобщо да не правят втори сезон. 

Нямам търпение за всеки следващ епизод. Изключително класна анимация.