Jump to content

The Age of Shadows (2016)

Recommended Posts

spacer.png

Заглавие: Secret Agent / The Age of Shadows

Режисьор: Ким Джи Ун
Жанр: Екшън, Драма, Трилър

Времетраене: 140 мин.
Премиера: 7 септември 2016 г.
Страна: Южна Корея

Субтитри: Английски
IMDb

Участват:

Song Kang Ho

Gong Yoo

Han Ji Min

Um Tae Goo

Shin Sung Rok

Seo Young Joo

Lee Byung Hun

Jeon Yeo Bin

Go Joon

и др.

Резюме: The Age of Shadows проследява играта на котка и мишка, която се разгръща в края на 20-те години на миналия век между група  бойци от съпротивата, които опитват да вкарат експлозиви от Шанхай, за да унищожат основните японски съоръжения в Сеул, и японските агенти, които се опитват да ги спрат.

С български субтитри :click: :click:

С български и английски субтитри :click: 

Свали видео :click: 

В ранните утринни часове, когато всичко е обвито в сутрешна мъгла, в един все още спящ квартал на Шанхай се срещат трима мъже. И Бьонг Хон, Сонг Канг Хо и Гонг Ю седнали на една маса и пият ракия, докато под повърхността се надиграват в игра на нерви(а и се сприятеляват). Много силна сцена(за мен и забавна). Като съберат подобни актьори,  друго не можеш да очакваш.

Личи си, че този филм е от режисьора на I saw the devil, The Good, the Bad, the Weird и A Bittersweet life. Това е един от онези филми, в които корейците се опитват да подражават на Холивуд, но се получава един много добър типично корейски филм(нещо като от лошо намерение да се получи добро дело). 

Времето, когато Корея е под японска окупация и действа  Корейската съпротива ми е може би един от най- интересните исторически setting-и. Опресивният режим, който налага Япония в някои отношения(не казвам изцяло) прилича на съветската окупация и властвуване у нас.. с разликата, разбира се, че докато там управлението пряко е било в ръцете на Япония, у нас това, че СССР управляваше България беше "държавна тайна". Затова и нашите народни предатели бяха основно тези, които ни управляваха. Забележете как корейците третират хората, които са продали родината си за пари и власт, от алчност и страх. Но да не се отклонявам. 

Четох, че The Age of Shadows e инспириран от истински събития, може би затова действието носи усещането за по-забавено и реалистично развитие. На някои може да се стори, че е леко разтеглен, но аз не мисля че е така. Да, няма го стопроцентовия динамизъм, както при Assassination(2015), но този филм не е правен, за да впечатли с екшън сцените. Макар че сцената във влака, която е емблематична, беше една от най- добрите такива, които съм гледала досега. Атмосферата е силната страна на този филм. Режисурата на Ким Джи Ун е забележителна, а съспенсът е на високо ниво. Буквално наелектризиращ. За малко да отделиш очи от екрана и си изпуснал нещо(не само детайл).

Актьорската игра е класа. Сонг Канг Хо, друго не е нужно да се каже, името му е достатъчно. Макар и малкото участие на И Бьонг Хон, достатъчно беше, стига само да седи и да пуши цигара, присъствието му е толкова силно. Само Хан Джи Мин ми беше слаба тук, не че ролята й беше голяма, ама като се сетя Чон Джи Хьон как изигра подобна роля в Assassination..

И музиката! Перфектно подбрани композиции..В една от най- силните сцени зазвуча Болеро на Равел, какво сетивно удоволствие.

В заключение, филмът е изключително изпипан във всяко едно отношение, лично за мен се нарежда сред най-добрите корейски.

• Upvote 3

Липсваше ми Гонг Ю! Исках да гледам Гонг Ю, а като бонус получих куп известни лица и една невероятна актьорска игра! Филмът е много добър и си заслужава вниманието. Споделям горното мнение и няма да преповтарям впечатленията ми, само ще спомена, че преоткривам Ом Те Гу като актьор и в последните изгледани от мен заглавия, той все има участие. Определено има дълъг списък с филми, в които присъства, с което доказва моженето си, а тук прави брилятна игра на безмилостен японец. Щях да апелирам за препоръка на подобен филм, но отговора също го има в горния коментар. :) 

За всеки, който има интерес към истории свързани с съпротивата по време на японската окупация в Корея, този филм си заслужава вниманието.

• Like 1