Jump to content

Remember - War of the Son (2015-2016)


Recommended Posts

Не знам с колко епизода е бил обявен, но свърши с 20. Не беше лоша драмата. До колко правната страна на нещата е била достоверна не ми е ясно, защото не съм правист, но за обикновен зрител като мен прилично наредиха картинката. Краят беше задоволителен, в предвид че 

 

често в корейските драми лошите се измъкват с някакви измислени леки наказания или пък им се прощава и те като по чудо стават добри  :blink: . Тук лошите си бяха такива до края и си получиха заслуженото.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го следя, но не коментирам, защото след втора серия спрях на пауза, за да ги натрупам всичките и да ги гледам наведнъж. Не обичам да имам паузи мужду сериите и сега като свърши вероятно ще догледам целия сериал. Единствено се надявам да няма любовни истории, защото ми се гледа нещо в жанр: криминално и трилър, а не романс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дописвам понеже го гледах целия. Много ми хареса, сценярият, актьорите, и изобщо всичко беше на ниво. От юридическа гледна точка звучеше правдиво, но най-важното за мен е, че от логическа гледна точка също беше правдиво действието. Дори само това е достатъчно за да се получи интересен съдебен процес. Това, което не ми допадна е краят. Този псевдо хепи енд не беше за мен. Защото.... :

 

Какво от това, че главният победи и доказа истината, след като е неизлечимо болен и ще забрави всичко. Колкото и да се усмихваха героите накрая, не ми беше весело хич. За мен като човек, по-важно е как са хората и предпочитах друг край, не толкова болезнен и трагичен. По начина, по който се разви или по-точно не се разви любовната история, останах с впечатление за нещо тъжно, вместо за нещо щастливо. Да се разболееш от Алцхаймер за мен не е щастлив край. ...Е, все пак справедливост имаше.

 

И май само на мен отрицателният персонаж не ми изглеждаше на ниво и не ме убеди играта му. Как играе не зная, но не ме грабна и ниго за миг не усетих лошото, нопротив, изглеждаше ми мил и симпатичен. Да, той размахваше пръчката/стикът/юмруците и пердшеше наред, обаче тази избухливост остави у мен повече съжаление, отколкото страх. Някак си не ми бише достатъчно ужасяващ и предполагам, че е заради факта, че беше прекалено открит и всичко беше на показ. (Но, че е престъпник - това си беше факт и го показаха още в началото.) Аз повече се стряскам от тихите психопати, които нямат вид, че избухват и видимо са спокойни, но действат подмолно и прикрито, без да си дават вид. А избухванията на капризното, богато, неудовлетворено "синче", повече ми напомняха на детска градина и не ме впечатлиха. Имах чувството, че с тези открити отрицателни действия си проси внимание и грижа. Това и му липсваше всъщност. Съжалих го.

Ексцентричният адвокат беше много колоритен образ - странна птица, но ми беше симпатичен. Такъв сложен образ трудно се изиграва, но актьорът се справи отлично.

Главната актриса играе уникално добре! Мислех, че след "Лечителят" нама какво повече да покаже, но тя просто е с невероятен актьорски талант! Харесват ми дори гласът и, и дикцията, говори много мелодично. Красива е и играе убедително. Става ми любимка.

Сериалът си заслужаваше, много е интересен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става за убиване на време, нищо повече.

Лошко вече го прехвалих.

Добре,че го съкратиха , че иначе щеше да дойде в повече "алцхаймерът" и добре, че сложиха приличен край за влюбените.

Лошко малко пресилено се самоуби, при неговото заболяване и малко пресилено беше влизането в пандиза, по-скоро си беше за психиатрия и можеше да отърве раето, но решиха да има труп за радост на аджумите- изоставен и мъртъв. Та - да живее доброто, лошите да умират- елементарничко.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко серии ми остават и като цяло радва. Злодейчето достатъчно сте го прехвалили, така че няма да се повтарям. Че си е гад голяма, гад е, но някак на моменти ми се струва и леко забавен образа и, както се каза и в по-горно мнение, на места избухванията ми се струват леко детински, което си го прави доста сложен персонаж.

Доколкото виждам, бащата е виновен за състоянието на сина си, затова не мога да осъдя лошко прекалено строго, въпреки че показа колко отвратителен може да бъде. Наистина Гю Ман е много агресивен с останалите, но пред баща си е като мишка. Когато е с таткото, наистина в очите му се чете страх и има нещо, което ме кара да го съжалявам, а когато го обявиха за председател наистина в погледа му имаше някакво удовлетворение, че най-накрая баща му го признава. Но не беше типичното му злодейско задоволство. Наистина е тъжно как бащата е опропастил собственото си дете.

Главният също е симпатяга, има интересни очи. Това момче направо си изплака сълзите за цяла кариера.

Едитче: Тамън го изгледах и идвам да си излея душата. Определено е един от интересните сериали за тази година, не знам защо толкова малко интерес има към него. Буквално всяка вечер нямах търпение да се прибера, за да го гледам.

 

В този последен епизод всички си пореваха достойно. Видяхме, че и лошите също някъде дълбоко в себе си са хора с чувства, но са загърбили човешката си същност заради парите. Донякъде очаквах, че старецът ще се отрече от сина си. Наистина ми дожаля за богаташчето, когато избухваше в съда, че и още като си беше ясно, че ще го съдят. Направо си беше за съжаление, тъй като се оказа неспособен да проумее обстоятелствата и действаше в своя вреда. Интересно ми е обаче защо не направиха най-очевадното - да опитат да го изкарат невменяем. Човекът определено си имаше сериозни психически проблеми, които при това не са били лекувани. В крайна сметка се оказа, че е бил наистина самотен, но за съжаление е отблъснал всички, които са искали да му бъдат приятели. Бащата на Гю Ман до самият край не успя да разбере, че е виновен за действията на сина си и за съдбата си, винаги обвиняваше другите и така беше възпитал и наследника си. Все пак показа накрая, че в него е останало някакво бащинско чувство, пролях няколко сълзи там. Главните уж постигнаха, каквото искаха, но накрая никой не беше щастлив. Не съм ревала много, но ми се сви сърчицето последната серия. Всички герои се оказа жертви - кои на средата, в която са израстнали, кои на стеклите се обстоятелства.

 

П.С.: Малко бяха попрекалили с червилото на лошко, направо ми вадеше очите, по-ярко от на женските персонажи. Че и веждите му бяха нещо изрисувани и бая личеше на места. Вярно, че сигурно за ролята, ама да го карат по-дискретно гримьорите.  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен сериалът е на ниво, ненадминат каст и много добри моменти. Симпатии за Пак Мин Йонг - определено й се получи много добър персонаж. За Ю Сънг Хо няма какво да говоря, просто ненадминат. Нямам думи и за Пак Сунг Унг и Нам Гунг Мин. Във vbox-a ги няма последните два епизода и съм бесен. Но ще се успокоя и ще го карам по-леко. Много доволен. Оценка 9 от 10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмчето става, но с известни уговорки. Не е нещо "уау", нито нещо "ъуч". По-скоро- средна работа. Предсказуемостта му почти от самото начало обезсмисли самия филм- остана само да се разбере как точно ще се наредят нещата. Няколкото plot twist бяха сценариен опит за задържане на вниманието. Самата тема е дъвкана много пъти

Spoiler

арогантни чеболи, Алцхаймер, корумпирана съдебна система

така че човек не трябва да очаква кой знае какви изненади. Имаше и нелогичности, които дразнеха. На моменти, свръх умни герои действаха инфантилно и крайно емоционално. Колкото до автентичността на съдебните процеси- не знам дали в Южна Корея е така, но ако е, нещо са сбъркани работите

Spoiler

да се смени съдия по време на делото е абсурд!! При обжалване, нова инстанция и т.н.- да, нов съдийски състав (съдия), но по начина, по който беше представена във филма, цялата ситуация беше нелепа.

Главното зло не играеше толкова добре, колкото се очакваше от героя му. За сметка на това, адвокат Пак беше готин образ, с дълбочина на героя, която, според мен, беше правдиво предадена. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.12.2022 г. at 23:38, manniwelle написа:

Предсказуемостта му почти от самото начало обезсмисли самия филм

Такива неща просто не се гледат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 minutes ago, dido100 said:

Такива неща просто не се гледат.

Когато направя голям километраж по магистралата на кдрамите, вероятно ще. За момента, само един сериал съм почвал и не съм завършвал. Този беше почти на път да стане втория. Но да, вероятно скоро ще попадна и на такъв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...