Jump to content

Recommended Posts

72a003ede297b2d8.jpg

Jigoku Sensei Nube / Hell Teacher Nube / Адският учител Нубе / 地獄先生ぬ~べ~

(2014)

Режисьор: Noriyoshi SakumaKenji Ikeda

Сюжет: Sho Makura (manga), Takeshi Okano (manga), Magi

Япония

Комедия, Ужаси, Училищна драма

Епизоди: 10

Актьорски състав

Maruyama Ryuhei като Нуено Мейске (Нубе)

Kiritani Mirei като Такаши Рицуко

Hayami Mokomichi като Тамамо Кьоске

и Корейката Kang Ji Young като Юкиме (Юки Онна) 

4aacbc8f01026e2c.png

Резюме: Учителят Нубе не е съвсем обикновен, макар че почва работа в едно съвсем обикновено училище. Докато търси класическите 7 чудеса на гимназията му се налага да реши не един и два проблема: с цялото си сърце и демоничната си ръка...

Свали
С английски субтитри

С руски субтитри

снимки:

kang-Jiyoung-800x450.jpg0feb9df6dc58b83b.jpg

Личното мнение: Обещаващо и доста нагло фантазе, с чувство за хумор. Много ми допада шегата с умните речи на учителите и с постоянното пазене на учениците и пр... но не съм убедена, че само на едни шеги ще се изгледа докрая, хем и да е интересно... Играе малкото лисиче и му се израдвах, макар че нищо особено няма и с него...

Гледах една серия, но ако трябваше да изгледам всичко за да му направя тема, току виж да се откажа :)

Другото забавно нещо е как корейката, по корейски, измества центъра в женските образи :).

Откога на бях виждала близък план на японски сериал, много освежаващо е в скромни граници... А в близкия план Мирей Киритани, ака Рицко сенсей, малко духа супата с петте си кавайски физиономии.. понеже навръх цялата комедия в очите на Юки Онна може да се удавиш...

-----------

Моля някой да не се подведе :) Засега филмчето е по-добро от Gomen ne Seshun! да речем, но е далеч от всякаква гениалност...