Jump to content

Recommended Posts

Aimer

264x264.jpg

Поредната хубава изненада, която съм си намерила покрай хубавите анимета (този път ендинга на „Zankyo no Terror”). Интересно е, че едва за 3 години (2012-2014) Aimer е издала цели 6 албума, като има и един по-ранен „инди“ от 2012 г., който е съставен от кавъри на известни песни. Не намирам много информация за изпълнителката, а и не съм я преслушала още, ей сега я изтеглих. Дотук нещата ми бият приятно на разчупена мелодика на вокала и интересни инструментали тип Tokyo Jihen и Salyu. Сто на сто ще има и по-банални неща, но се надявам да не са твърде много и да ги преживея. * Поправка след слушане - разочаровах се. Това парче явно е някакъв опит за понтиране на Шиина Ринго. За останалото - на почитателите на попа може би ще им хареса...*

Ето ви за зарибявка парчето, което ме спечели:

П.П: Добавям малко информация за изпълнителката...

Aimer (エ メ, Eme, [eme]) е японска поп певица и текстописец.

Първо подписва с компания Defstar Records (2011–2015), а сега е в SME Records (2016–Present)

Името й идва от глагола „Aimer“ на френски, което означава „да обичаш“.

Родена на 9 юли 1990 г.

Дискография

Торент, пълната дискография

Edited by skofiild
Допълних само малко информация, останалото го оставих както го е написал/а автора/ката на темата...
  • Like 1

Минами Хамабе е Алиса в новото видео на певицата:

Edited by skofiild
За съжаление и трите клипа бяха изтирити, затова ги махнах, ако авторката се сети кои са и може да ги попълни пак, ще е супер...
  • Like 1
  • Upvote 1

Страхотна изпълнителка! Мерси за откритието, @ukio! Още вчера ме грабна песента, дръпнах и други нейни албуми... Много ме уцелва като стил. Нещо като по-мек вариант на Evanescence/Within Temptation (последните от които днес пускат пореден страхотен албум). А и гласът й е хубав определено...

също мога да я препоръчам, въпреки че е отпреди няколко години...

• Like 2
  • Upvote 1