Jump to content

Recommended Posts

6939fc1c788abf2f.jpg

No Game No Life

тип: манга

година: 2013

статус онгоинг

жанр: приключение, комедия, ечи, фентъзи, романс, шоунен, свръхестествено

категории: базирано на новела, игра, хикикомори,  Neet

автор: KAMIYA Yuu

арт: KAMIYA Yuu, HIIRAGI Mashiro

чети онлайн: тук, тук

инфо: тук

резюме: Интернет е пълен със слухове за гениалните брат и сестра геймъри Сора и Широ. Двамата са толкова запалени по игрите, че дори се отнасят към реалния свят като към "скапана игра". Един ден обаче се появява млад мъж, който се самоопределя като " Бог"  и ги призовава в паралелна вселена. Там войната е забранена от Бог и "всичко трябва да се решава с игри". Да, дори държавните граници! Човешкият вид е притиснат в ъгъла от други видове(раси) и единственото, което им е останало е един град. Ще успеят ли Сора и Широ, тези саможиви отцепници от обществото, да се превърнат в спасители за човечеството в този паралелен свят?

лично мнение: Този зимен и пролетен сезон ще има доста адаптации по заглавия, които следя и бях решила да им направя теми. За зимния е малко късно затова започвам с пролетния :) 

инфо за предстоящото аниме: тук 

Прочетох излезлите чаптъри иии не е нещо кой знае какво. ;)

Историята е стандартна. Арт-а го бива, но е малко по-особен от това на което съм свикнал.

А и...

Мхм.. debil4e... към 4 чаптър жанра тотално преминава на софт-хентай! :D :D :D

`Аз просто не споменах втората част, защото мангата се води категория шоунен :P . Затова е и софт хентай както казваш ти или според тези, които са определили жанровете е "ечи" :lol2:

Друг е въпроса, че категориите: шоунен, шоуджо, джосей, сайнен и т.н. ги определят от това в какъв тип списание се публикуват(или поне така ми обясни един познат :) ) и често се чудя защо очевидни шоуджота, шоунени се водят точно обратното ;)