Jump to content

SHINee

sa6eto_

Recommended Posts

Втора серия снимки.

Първо общите.

Изображение

Off Topic

Изображение

Оню

Изображение

Off Topic

Изображение

Кий

Изображение

Off Topic

Изображение

Минхо

Изображение

Off Topic

Изображение

Темин

Изображение

Off Topic

Изображение

• Like 2

Заснемане на клипа за годишнината им "The Feeling", сниман в Япония.

клик на снимката

Изображение

По повод юбилея SHINee са заснели и риалити, тип road-show, наречено "SHINee's 15m", което ще се излъчи по JTBC на 28.05, 20:50 KST.

В тийзъра виждаме Кий, Минхо и Темин, които се разхождат по брега, явно ще говорят за пътя си като творци, ще се връщат към миналото, ще споделят планове за бъдещето. Интересно ще е да чуем какво имат да ни кажат. 

След като Оню е в почивка, само трима стартираха вчера концертите "SHINee WORLD VI: PERFECT ILLUMINATION", но пък са направили страхотно шоу.

Изображение

Малко камерки от първия концерт. :D

Off Topic

Имаха и специални гости, с които се щракнаха и публикуваха снимки - КАЙ :wub:; D&E от Super Junior, както и Тимотео, който е близък приятел на Темин.

Изображение

През седмицата се потвърди и участието на Темин на KCON LA, на 18.08.2023 г.

Изображение

Но за изненада на феновете му ще участва в WATERBOMB TOKYO на 30.07.2023 г.

Йеее (дано и ние намажем някое видео от събитието)

Изображение

• Like 2

И продължаваме със снимки по повод излизащия е понеделник албум 'HARD'.

Доста са, няма да успея да кача всичко, но вие може да ги разгледате тук.

Оню

Изображение

Off Topic

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кий

Изображение

Off Topic

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Минхо

Изображение

Off Topic

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Темин

Изображение

Off Topic

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Общите снимки на момчетата.

Изображение

Off Topic

Изображение

Изображение

Изображение

За всички фенове на групата - изпълнението на "Everybody" на вчерашния концерт.:yes:

• Like 4

Видеото на "HARD" излезе.

Експлозивно и ангажиращо, не доскучава и за миг. Не знам дали съм само аз, но чувам мелодии към няколко от парчетата на SHINee. 

Хареса ми, макар че не очаквах такъв текст.

"...Hard Like A Criminal
Hard Like The Beat
Hard Like Ma Flow
Did You Want...

...Look Cool, Taste It
Who Is Coming
Surprise You
We Go Hard..."

Линкове към албума в Spotify и YouTube Music.

Моменти от клипа. :)

Изображение

Изображение

• Like 3

SHINee с изпълнение за STUDIO CHOOM.

Супер настроение и енергия, а аз не мога да спра да си повтарям ".Hard Like A Criminal, Hard Like The Beat...":D

"Hard"

Филмът на JTBS "SHINEE's 15m", където тримата - Кий, Минхо и Темин, ходиха на двудневна почивка със спомени.

клик на снимката

Изображение

• Like 1

Качиха песните от филма в отделни видеа, адмирации за което.

Много ми хареса рок-версията на "SHERLOK (GLUE+NOTE)".

Както и кавъра на "End of a day", изпълнен от Темин.

Красиво и емоционално видео.

• Like 1

Лайф изпълненения от музикалните предавания. :)

"Hard" на сцената на Music Bank.

Изпълниха и "Juice"

Хехе Няколко клипа в shorts за добро настроение.

Тримата герои :) 

с NCT DREAM, Марк и Ченлъ.

Темин с ТЕН :wub:

С Тейон, при гостуването им на "Amazing Saturday".

Със Сан и Сънгхуа от ATEEZ.

• Like 1

SHINee с "Juice" на Инкигайо, 2.07.

Изпълниха и "Hard", разбира се, но я слагам в спойлера. Защо?

Off Topic

Защото съвсем случайно ми попадна видео от "Body Rhythm" от концерта им по BEYOND LIVE. Отдавна не сме чували тази песен, а си заслужава. :D

Готини са ШАЙНИ-тата, много даже.

Прдължават да събират фенове-звезди, с които изпълняват чаленджа.

Ето например с Хоши от Севънтин.

Още едно, супер близко до сърцето ми - с Бекхьон:wub:

Мимхо с две девойки от A Pink.

Темин с другата ми слабост - Тейонг, който е много ентуасиаризиран.

Отново Темин с Jimin от BTS.

Минхо с Lee Know от Stray Kids.

Въобще забавляват се. 

Снимки от някои от закачките, сами се хвалят в социалките.

Изображение

• Like 1

През седмицата ни зарадваха и с пърформанс видео на "Juice".

На фона на сериозните физиономии пред камера ето как изглеждат извън видеото. :D

Изображение

STUDIO CHOOM публикуваха фокусирана камера от изпълнението на "HARD".

Радвам се, че го правят. Колкото и да са красиви и цветни изпълненията там, то понякога главата ми се замайва от всичките въртележки на камерата.

• Like 1

Като част от промото на албума Минхо гостува в предаването на Kwanghee, с когото са приятели от години.

Странно ми е да разбера, че Минхо е старшият в музикално отношение, но по-млад като реална възраст. Kwanghee е от групата ZE:A, която дебютира през 2010 г., а самият той е роден 1988 г., докато Минхо е 1991 г. 

клик на снимката

Изображение

Групата гостува на канала MMTG или по-скоро Jeje им гостува, защото епизода е заснет в звукозаписното студио на Куангя. 

Още не съм го гледала, но предполагам е забавно, нейните почти винаги са.

• Like 1

Изпълнението на "HARD" в четвъртък на M Coundown. 

И от петък на Music Bank, където бяха номинирани заедно със Seventeen в съревнование за 1-вото място.

Успяха и записаха втора победа. Първата дойде по-рано през седмицата, в "The Show", но те не присъстваха, само благодариха в социалките.

"HARD" 

Обявяването им за победител и енкора. :D

Off Topic

• Like 1

В събота спечелиха трета победа за "HARD" при участието си на Music Core.

Обявяването на победата им, която беше срещу aespa и Lim Young-woong, считан за "дигитално чудовище". :D 

Отбелязвам го с цялото си уважение на EXO-L, който има болезнено-забавен спомен от една надпревара. Тогава нашият фендъм и този на BTS се борихме до последен вот, но буквално за часове фендъма на трот певеца ни отвя с милиони гласове. Беше епична битка, а споменаването на младежа ми навява (вече) само забавни спомени.  

Отнесох се, а трябва да кажа честито на SHINee! 

Изображение

Темин и легендарните му вече лайфове в които говори супер сладък английски и кКакто винаги, промотира мениджъра си Nam Euisoo, който е "все сам и си няма никого". :D

Изображение

SHINee участваха в предаването "К-909", където освен "Hard",

Изображение

изпълниха и "Gravity".

Момчетата споделиха и по една селка от гостуването си в шоуто.

Изображение

Изображение

Изображение

Hard-чалендж с БоА на сцената на предаването.

Изображение

Off Topic

• Like 1

На 10.07 излезе участие на SHINee в канала it's Live, където изпълниха "Hard" в акомпанимент на жива музика.

Мъчно ми е, че Оню не можа да участва, липсата му се усеща наистина. Надявам се само добре да си почива и да се възстановява!

клик на снимката

Изображение

Тримката - Кий, Минхо и Темин, записаха и видео наречено "Sha.Gye.Han" в което играят игри и се забавляват.

ЧАСТ 1.

и ЧАСТ 2 - ТУК.

• Like 1

Тук пък са атакувани с Q&A - всеки от мембърите отговаря на въпрос и предполага какво ще отговори човека след него. 

Записано е по-рано, защото участва и Джинки:)

Забавно се получава, като тук например:
Въпрос към Оню: Да бъдеш най-възрастен или най-млад в групата, ако можеш да избираш?

Оню: Най-възрастен, така ще имам своя стая. (Въпрос към Кий) За кой от мембърите би се абонирал в Бабъл? Минхо. Мисля, че с него си имат закачка.

Кий (отговаря вече лично): Бабъл... Бих се абонирал за Минхо. Не мисля, че той би прекалявал. Бях се абонирал за Темин, но се отписах, защото изпраща твърде много (съобщения). 

Изображение

Започнаха да качват и видеа зад кадър или от студиото.

Първото беше "We go〈HARD〉 #1 | Jacket Shooting | SHINee 샤이니" , от фотосесията за албума.

Второто видео е в спойлера и е от звукозаписното студио - "We go〈HARD〉 #2 | 'HARD' Recording | SHINee 샤이니"

Винаги ми е интересно да чуя гледната точка на певците, да разбера какво мислят за песента, как я усещат. 

Кий например сподели, че тъй като за пръв път правят песен с основен мотив рап, е бил притеснен. Успокоил се е след записа, а особено внимание е обърнал на пеенето, защото е искал да звучат добре за хората, които не ги познават. 

Разбрахме, че са дебатирали дали "Hard" или "Juice" да бъде заглавна песен, като наистина са имали опасения за първата. Както каза Темин песента е ретро хип-хоп, нова е за тях, но все пак притежава ШАЙНИ-звука. За Оню също е  било трудно, макар да се смее "След 15 години - дебют на рапъра Оню!" 

Off Topic

• Upvote 1

За пръв път от много време SHINee имаха участие в Европа, ако не бъркам били са тук за SMTOWN концерт преди години?

Този път беше на 22.07 в Мадрид, където участваха в концерта KPOP-FLEX, организиран от SBS.

Изображение

Изображение

Изображение

Как са се представили? Отлично. 

Изпълнили са "Don't Call Me+View+Juice+Hard".

Заговори се, че ще участват и на KPOP-FLEX Концерта в Лондон през септември, особено като се разбра, че SHINee няма да присъстват на 2023 SMTOWN концерта на 23.09 в Джакарта.  :(

Днес пък Темин се изяви самостоятелно, като част от линията артисти на футболния мач на Атлетико Мадрид с корейския K-League XI., който се проведе на Стадиона за световната купа в Сеул.

По време на полувремето Темин изпълни "Move+Advice", което бе абсолютно противоположно на очакванията при такова "мъжко" събитие, каквото е футбола. Освен изпълнението му, доста отзиви получи и облеклото му, което предизвикателно смесваше елементи от мъжката и дамска мода. Част от публиката е проявила възмущение, други го аплодират, аз пък го уважавам, че не изменя на себе си, за да отговори на очакванията на другите.

Изображение

Изображение

• Like 3

SHINee са герои в "Workmen", където Jang Sung Kyu се изявява като техен стилист за един ден.

Епизодът е заснет при гостуването на групата на "K-909". Освен да се посмеем имаме и възможност да видим какво се случва зад кулисите на предаването, снимките за което започват в 5 часа сутринта.

Изображение

Нещо много хубаво от деня.

По повод 15-тата годишнина на SHINee SM Classics публикуваха "Sherlok (Clue + Note)" във филхармонична версия. Клипът също е страхотен.

• Like 1

Видео от звукозаписното студио, където без много да се обясняват този път споделят процеса по запис на песента "Satellite"
"We go 〈HARD〉 #3 | ‘Satellite’ Recording | SHINee 샤이니"

Видео №4 - разучаване на хореографията на"Hard" или "We go 〈HARD〉 #4 | 'HARD' Dance Practice | SHINee 샤이니".

Накрая на клипа няколко думи споделя създателката на танца към песента Kanny.

Тя е френска хореографка, която е работила за Mj, Kelly Rowland, Brandin, Beyonce и по-специално по последния й проект "Renaissance". Kanny споделя, че е фен на SHINee и е била доста изненадана, когато е чула "Hard" за пръв път. Искали са да създадат хореография, която е груви, кара те да се движиш с ритъма, но и да е по-лесна за изпълнение, същевременно да достига всяко поколение, най-вече децата на 80-те и 90-те. 

Поредното видео от работата по последния албум и по-точно заснемането на видеоклиопа "Hard".

"We go 〈HARD〉 #5 | ‘HARD’ MV Shooting | SHINee 샤이니".

Щастливи са момчетата. Както Темин казва "Дори не осъзнавах, че се усмихвам през цялото време."

Щастливи и красиви.:)

C2uz9y1m o

Танцьорите са не по-малко забавни от главните герои. :D

Drlntpyt o

И самото видео.

Качиха видео зад кулисите на трип шоуто им "〈SHINee’s 15m - Roadtrip Comeback Show〉 Behind | SHINee 샤이니".

Ако трябваше да изберат страна в която да живеят, без Корея, коя биха избрали, пита Темин.
Кий: Рим (Италия), харесвам хората които обичат изкуството, харесвам храната, харесвам виното.

Минхо: Мисля, че бих отишъл в Япония. Освен че е близо, е и рай за голфърите. 

Кий за Минхо: Защо му отнема толкова време? Той вече се е родил перфектен.

:D

Да спомена накрая, че Кий е в плановете на СМ за албум през септември, а Темин през октомври.

Много се радвам за което. :)

Явно на всички ни е домъчняло за Оню, защото качиха видеа за подготовката на соло концерта му "O-NEW-NOTE".
Част 1, "ONEW SOLO CONCERT "O-NEW-NOTE" Behind #1 | Concert Practice | ONEW 온유"

Част 2, видео от заснемането на vcr-а.

"ONEW SOLO CONCERT "O-NEW-NOTE" Behind #2 | Concert VCR Shooting | ONEW 온유".

Част 3, концерта в Сеул.

"ONEW SOLO CONCERT "O-NEW-NOTE" Behind #3 | Concert in Seoul, Korea | ONEW 온유"

Off Topic

Наистина се надявам добре да се възстановява и скоро да се завърне!

Липсва.