Jump to content

T-ara


Yuki

Recommended Posts

Не съм писал тук от година. Нормално. :D Няма да споменавам това, което не е споменавано през последната година. Е само някои нещица.

 

T-ara са станали адски популярни в Китай. Доста награди спечелиха последно време от там.

 

Ън Джонг направи своя солов дебют. Прекрасна песен и невероятно изпълнение на живо. От всичките соло изпълнения, нейното ми хареса най-много.

 

Чи Йон си има гадже. Актьор.

 

И вече да си дойдем на думата. T-ara ще се завърнат през първата седмица на август. Искаше ми се да поизчакат малко да минат завръщанията, които предстоят и така с малко късмет да се паднат в седмица, в която конкуренцията ще е слаба и да спечелят нещо и те. Сигурен съм че тогава момичетата ще се радват и ще плачат дори повече, от когато спечелиха за първи път. Наистина си мисля, че те имат нужда от това, защото всички знаем през какво минаха последните години.

 

А, да. Очаква се да излезе уеб драма с тях. Май беше за септември. 6 епизода, като във всеки от тях ще участва по една от групата. Уж щяло да има големи имена, като партньори на момичетата.

 

И едно лично обръщение: "Кюри, кукло, обичам та!" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста интересна новина около завръщането на T-ara. За първи път от много време S.Tiger няма да им бъде продуцент, а вместо това за първи път Brave Brothers ще продуцира албум на групата. Тайтъла ще се казва "완전 미쳤네" или "So Crazy". А има и информация, че песента, която S.Tiger е предложил на групата ще бъде включена в китайския им албум, който не е ясно кога ще излезе. Но е възможно и да е до края на тази година.

 

Аз лично съм развълнуван как ще изглежда комбинацията T-ara и Brave Sound. В момента за жалост не мога да се сетя какви летни хитове е правил Брейвчу, но се надявам да е направил интересна песен.

 

А ето и морячето Чи Йон. Нещо такова ще им е концепцията. Лятно. :)

 

20150722043620211_1397_750_zpswgooiwza.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е ясно, че завръщането на групата ще е с мини-албум. Това събитие съвпада и с 6-тата годишнина на групата. T-ara ще направят и първият си шоукейс на 3-ти август, понеделник. Може би и тогава ще излезе албума.

 

Винаги съм бил много развълнуван и притеснен преди завръщане на групата, но този път май тревогите са ми най-големи, защото сменят продуцента. Не че нямам доверие и не харесвам Брейв-чо. Точно напротив, нооо .... все пак не знам какво ще се случи и каква точно я е направил за T-ara.

 

 

CKpYrotUwAAsTE6_zpsbx4kzfk8.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още една снимка изплува. Така ще изглеждат момичетата във видеото към главната им песен. Со Йон е излязла много сладко на снимката. Мини-то излиза на 3-ти август. Скоро би трябвало да започнат да се появяват и официални промо снимки или може би кратки видео тийзъри, които аз по принцип не гледам, но ще ги споделя с вас.

 

 

Hyomin_1437872682_20150725_tara_zpscvjem

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

T-ara_1437961029_af_org_zpsz8pub7ec.jpg

 

 

Не помня кога за последно групата имаше такава визия. Може би Roly-Poly ерата, която аз съм изтървал. :( А не, сетих се! :D "나 어떡해 (What Should I Do)" също беше весела концепция. Ох, много съм любопитен как ще им звучи песента. И какъв е този бритон бе Кюри? :D

 

Чи Йон и Ън Джонг, която най-накрая е с по-дълга коса. :)

 

T-ara_1437961076_20150726_tara_totallycr

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно, но няма никакви други официални снимки или видео тийзъри. НООО! Чи Йон е постнала нещо интересно в профила си в инстаграм. Това явно са кадри от видеото на песента. Аудиото не знам какво е, защото не слушам такива кратки откъсчета, че само се дразня. Надали е възможно да се сподели това видео директно, така че това е профилът на Чи Йон, погледнете го там. В момента е втори пост. А бе няма как да не го намерите. Аз мога само да кажа, че танца с пръстчетата е мега зарибителен! :D Оф как ще изтрая още няколко дена ..... ако имаме късмет, най-рано ще ги чуем неделя в 18:00 българско време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като Фен Номер 1 е възпрепятстван, по негова молба слагам клипа на песента. :)


Лично на мен песента не ми е фаворит, мисля че с Тигъра правят по-добри, но аз съм доста критична към Брейв от известно време хахахаха



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм много доволна. Винаги съм се чудела как група с толкова неталантливи в пеенето членове (аре, без 1 и половина) правят все такива приятни песни. Много приятен бас. Доволна съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че съм смятан за техен фен номер 1 хаха.

 

Шестте кралици на кпоп-а отново разбиха и с това парче! Невероятна песен, много catchy! За няколко дена я научих половината. Е да, то от толкова въртене няма как да не я научи човек хаха. Видеото направо го изтърках. Пускам си го доста него заради това, че и шестте момичета са ми мноооого чаровни и сладки и физиономийките им са безценни! Много са забавни. И клипът е наравен много добре. За жалост единствената награда, с която ще останат е букетът за сексапил, получен във видеото. :D Вече си мисля, че до края на кариерата им проклятието ще тегне върху тях и няма да има никакво значение каква песен ще направят. Освен ако не се случи някакво чудо.

 

Поствам и видео от първата им comeback сцена на Music Bank (вчерапния M!Countdown беше със стари изпълнения само). Изгубих официалния канал на предаването и нещо не мога да го намеря сега.

 

https://youtu.be/oDmo6ondca8

 

Вече видях и цялата им хореография и съм много доволен. Любимата ми част е припева, където си свиват ръчичките и после танца с пръстчетата нагоре. Нищо кой знае какво трудно като изпълнение, но много готино изглеждащо и зарибително. То това май е доста характерно за T-ara.

 

"толкова неталантливи в пеенето членове". Поправи ме ако греша, но това ми звучи като "некадърни певици". Да твърдя, че T-ara са група, в която всички са невероятни певици ще е голяма простотия, НО в никакъв случаи не мога да се съглася, че са неталантливи и не могат да пеят. На теб какви са ти критериите за кадърни певици? И дай един пример за такава (корейка).

 

Ето и MR Removed от днешното им изпълнение. Ако искаш и даи пример за група с кадърни певици и пусни ти такъв клип, че да ги чуем. Но нека да играем чесно и да не пускаме изпълнения на женски вокални дуети. Сещаш се за кои говоря, нали?

 

Утре пак ще дойда да споделя и завръщането им на Music Core. Тма ще ги карат да пеят повече сами и пак мога да кача пеенето им да ги чуем пак. Дано да се появи такъв клип де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d3Mn, за какво проклятие с тях става дума? От парчетата им знам само роли-поли (което ми харесва, ритъмът е много зарибяващ), а и от тях познавам само Хьомин, пак покрай Джун Хьонг, че му е дружка голяма и си пишат и в SNS, но и друг път съм те засичала да споменаваш това.

Не им познавам историята, какво се е случило? Защо е такова отношението към тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rie, това всъщност май е дълга история и трудно ще ми бъде да я събера в няколко реда.

 

Първо компанията им упорите искаше да ги направи повече като бройка от самия им дебют. Групата дебютира в състава, в който е в момента. След дебюта им добавиха Хуа Йонг, която беше рапърка. Лятото 2012-та година T-ara едновременно имаше турне в Япония и промотираше в Корея "Day By Day". Хуа Йонг си беше контузила крака, точно не знам какво й беше. Изкълчване на глезена май, ще те излъжа. Вече и аз не помня много от нещата, които се случиха тогава. В Япония излизаше с тях на сцената седнала на стол. Но в едно от предаванията в Корея (Music Core или Music Bank) Хуа Йонг решава, че няма да излезе на сцената с тях. Дали й е било неудобно или я било срам или я боляло не знам, но заявява, че ги оставя 30 минути преди да излязат на сцената, която е на живо. Групата трябва да оправи хореографията си за такова кратко време, а Хьо Мин й "научава" рапа. В последствие на самата сцена момичетата объркват танца, Хьо Мин обърква текста и общо взето става кофти. Явно ядосани на Хуа Йонг (а мисля че има защо), някои от T-ara започват да пишат в туитър постове, които намекват за това, че са ядосани на Хуа Йонг, но не й спомеват името. Тя също им отгораря. И тук става проблема, че тези неща стават достояние на всички. Може би в много групи са имали разногласия и проблеми, но поне те остават скрити, но T-ara решават да отидат да се оплакват в мрежата, което е много глупава постъпка. След това кпоп феновете само това чакаха, да могат да затрият T-ara, защото точно тогава те бяха набрали голяма скорост и дори бяха заплаха за GG. Но това не означава, че искам да кажа, че феновете на GG са виновни или нещо подобно. Всички се бяха включили в оплюването на групата. Че и феновете на самата група се обърнаха срещу тях, отказвайки се от билетите за първият им концерт в Корея, които така и не се състоя. Качваха е и клипове, в които уж момичетата тормозят Хуа Йонг, а това всичко е било на майтап в развлекателни програми. Но нали има един такъв лаф, че като тръгне слуша, че сестра ти е к***а, после върви обяснявай, че нямаш сестра.

 

Предполагам си наясно, че корейците са много чувствителни към скандалите и отърване няма. В крайна сметка Хуа Йонг беше изгонена, а T-ara спряха всякакви участия.

 

В крайна сметка така и не се появиха доказателства за тормоз, нито Хуа Йонг проговори за случилото се, но за хората вече T-ara бяха лоши момичета. Неща като лошите съученички в гимназията, които тормозят другите. И така в Корея останаха само най-верните им фенове, а другите дори и да подкрепят и слушат групата, надали го показват, защото няма как в обществото да те гледат с добро, ако подкрепяш лошите хора. Добре че международните им фенове дори се увеличиха и не ги бърка много за този скандал. Западна му работа. Както и надали феновете на Галена са намалели след клипа с патето. хахаххаха

 

Ако ти е интересно и искаш да прочетеш повече, в allkpop има доста статии по въпроса. Но общо взето тогава беше наистина голяма работа и всичко се разду адски много. цял месец само за това се говореше. И некадърната им компания изобщо не успя да се справи със ситуацията. И затова толкова често обиждам CCM или вече с новото си име MBK, доказали се с годините, че нямат една група, която да не са разрушили с неадекватните си решения. Имаша много групи, много членове сменяха в тях. Закриха много групи и така. Добре че поне на Davichi не им нарпавиха нищо лошо, а напротив, направиха ги голямо име. Но и те вече са в друга компания хахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, сега разбирам. Благодаря ти. Малко се интересувам от женските групи, затова съм пропуснала това, което сега сподели.
Жалко е, но знам и как стоят нещата в консервативното корейско общество. Нарочат ли те - край.
Зная, че в Китай набраха много скорост и имат успехи, попадат ми статии отвреме на време от китайските новини.

Като каза за MBK, че... Знаеш миналата година колко харесвах Speed с двете завръщания пролетта (писахме много тогава в темата им), но след напускането на Те Ун са бледо копие на група, а бяха изкарали страхотни албуми. Слушам ги и до днес с голямо удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко е, но знам и как стоят нещата в консервативното корейско общество. Нарочат ли те - край.

 

 

Горе долу ситуацията е такава.

 

Права си, в Китай в момента са стигнали големи висоти. Те по принцип още в тяхното начало бяха "завладяли" азиатските страни. С втората им песен Bo Peep Bo Peep пробиха в Корея и тя беше станала голям хит. И съответно стана хит и в съседните страни. От скоро се говори за техен дебюв в Китай и може би и за това сега интереса към тях се е засилил много повече.

 

Иначе ти препоръчвам да им чуеш дискографията или поне всички title песни. Но поне на мен 99% от цялата им дискография ми харесва много, така че е група, която си заслужава да се следи. Roly-Poly, която ти спомена беше станала голям хит. Най-теглена песен за годината (над 4 милиона). След нея последва и Lovey-Dovey, също голям техен хит с танц, които стана доста известен. Имат и хубави и интересни балади / по-бавни парчета.

 

Във времето са правили доста различни концепции, включително и индианки и кукли, но като цяло звученето им е денс/ретро/диско/поп.

 

По-горе споменах за Day By Day, тогава стана и скандала. Тази песен има много интересен 15 минутен видеоклип с хубава история и чудесна игра от момичетата. А Sexy Love е продължението на историята в първия видеоклип. А момичетата преди дебюта си са ги учили и на актьорско майсторство, така че не е изненада, че играят добре. Има участия във филми и сериали, най-вече в началото, преди скандала.

 

Ето двата клипа, за които говорех. Погледни ги ако имаш желание и време. :)

 

 

 

 

 

Полудях по тези видеоклипове и песни навремето, когато излязоха.

 

 

 

П.П.: Събирам хора за техния фенклуб, понеже имат нужда хаххаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демоне, ще прощаваш, ама аз просто имам по-високи изисквания към пеенето. Тиара са посредствени певици, което в Корея е доста често срещано явление. Въпреки това харесвам пенсите им, както казах. Имат едни от най-сполучливите за мен хитове на женска група. Ето ти моята любима група

, Аз Давичи нещо не съм им кльопала песен от отдавна, макар че пеят момичетата. Не обичам особено лирични сопрани (в случая с Нарша правя изключение :)).

 

Ето я и другата група: цък

 

Сори, ама Тиара не им стъпват на малкия пръст откъм пеене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d3Mn, за фен не обещавам (поне засега), но ти обещавам, че ще обърна внимание на това, което ми препоръчваш и ще преслушам парчетата им. Знам, че са работели доста с Шинсадонг Тигъра, а аз го харесвам.

Тази тема, за пеещите и непеещи групи, я започнахме от темата на SNSD и ще е хубаво да продължим в общата музикална (някой ден), защото и аз мога да кажа някои неща, конкретно при мъжките групи. Би се получил добър диалог, според мен, а и можем да разберем повече неща.
Далеч съм от мисълта, че в групите абсолютно всички трябва да пеят и да са като хор "Бодра смяна" (все пак са айдъл-групи и са в комерсиалният бизнес), нито ми пречи да харесам някой, който изобщо не може да пее (пример за това е най-големият ми любимец в ЕХО, който изобщо не може да пее и е пълно дърво в това отношение), но държа единствено, когато един вокал е описан като главен, то той наистина да е такъв. Трябва си пеене, не от всички в групата, но да има - един ли ще е, двама ли ще са или пък трима главни вокали, като в големите групите. Имаш ли силните главни вокали и прилично пеещи вокали до тях, е, тогава нещата се получават много добре за мен.

d3Mn, сподели пред Началника или и двамата се хванете, но оправете първи пост на T-ara (тя ще се навие, малко ще ти помрънка, но ще омекне). Много постен откъм информация, не е обновяван. Исках сега да вляза да науча повече, но... Темите на мъжките групи ги поддържаме, но някои от женските наистина са в окаяно състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Началника да си каже, че отговорността за темата е поета от него хахха Вече се бяхме разбрали, той да я направи както му харесва на него. Все пак е Фен Номер 1 хахаха


 


Аз относно пеенето им, да си кажа, че винаги от тях най съм харесвала гласа на Eunjung и напоследък и дават повече да пее като главен вокал, което е супер. Но Hyomin ми е любимката като цялостен пакет все пак хахахаха


А може ли и аз да препоръчам песен за Rie, любимата ми тяхна, макар и стара и още не от ретро/денс хитовете им...


 



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен тази много ми харесва:

 

 

Малко ме е срам да го кажа, ама Bo Peep също е много зарибяваща, има много хубав бас, нищо че е в категорията лигня на килограм.

 

Демоне, за да не се обидиш много, за Т-ара ще кажа, че имат едни от най-приятните танцувални парчета с танци, които като цяло са много лесни, но и доста ефектни, което ги прави лесни за следване. Жалко, че дръпнаха така назад заради ония скандал. Ако се бяха и разбрали с Хуайонг, щеше да е добре, 'щото тя е яка мацка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както Rie споемна и според мен няма как в една група, било то женска или мъжка с членове повече от 5 всички да са невероятни вокалисти. То тогава много малко от тях биха имали възможност да си покажат уменията. Или друга вариант е на всяка нова песен да ги въртят. Просто песните така се правят, че много рядко се налага да се вземат високи тонове, за които трябват голям глас. Почти всички от T-ara вече имаха солови изяви, включвам в това число и Бо Рам, която е издавала музика преди да се присъедини към групата и в тези солови изяви според мен се чува, че те могат да пеят! Не пеят фалшиво, имат приятни гласове и могат да си ги контролират. Но в това, че може би не могат да вземат високите на Марая Кери спор няма. Мисълта ми беше, че не мога да се съгался с теб, че са "неталантливи". Просто това понятие бих го използвал за някоя, която направо си пее фалшиво. А в тази група такива няма.

 

Иначе не съм такъв човек, който да се засяга, ако някоя каже, че не харесва T-ara. Просто понеже навремето всички мълчаха, когато ги наричаха бандитки и затова сега реших да се включа и да ги защитя.

 

В последния си коментар хубаво си ги описала. T-ara никога не са били вокална група и няма да бъдат.

 

Май много хора си мислят, че Со Йон им е главен вокалист, но винаги ми се е струвало, че Ън Джонг има много по-силен глас, може да взема много високи тонове и на всичкото отгоре рапира прекрасно. Така че май като гласови възможностти тя е най в групата.

 

Надявам се хората да могат да направят разлика между "не може да пее" и "не може да вземе високия тон на Хьо Рин". Хахха винаги нея споменавам, защото ми е любимата певица.

 

Да уточня, че little_angel е споделила дебютното им парче.

 

След това почти всеки техен албум е продуциран от S.Tiger, както Rie е забелязала. Изключение са "Cry Cry", "Day By Day" и последната им. Може да имам пропуски в инфото, но горе-долу е нещо такова. Разбира се работили са и с други продуценти. Примерно Duble Sidekick работи с T-ara N4 и със солото на Чи Йон и Ън Джонг ... Нали те направиха солото на Ън Джонг бе ангелче?

 

Темата им аз трябваше да я направя да. Бях се захванал, стигнах до половината и нямах после време да я довърша. Осъзнах колко МНОГО има да се пише и попълва за тях, след като започнах да го правя. Имат буквално огромна дискография (корейска+японска+специални албуми+соло). Доооста инфо, дооооста клипове ииии ... хаха така.

 

Ето до къде съм стигнал с инфото. Добре че още се пази. Предупреждавам, че трябва да си вземеш ден отпуска, за да го прочетеш!

 

2009

 

В началото групата се е състояла от пет момичета: Чи Е, Чи Уон, Ън Джонг, Хьо Мин и Чи Йон, които в продължение на 3 години са тренирали под Mnet Media. Освен вокални и уроци по танци, са взимали и уроци по актьорско майсторство. Преди техния официален дебют, на 20-ти април 2009 групата издава сингъла "좋은 사람 Ver.1", който е част от саундтрака на южнокорейския сериал "Cinderella Man". А на 28-ми април излиза и видеоклипа към песента. Няколко дена по-късно Чи Йон привлича вниманието на публика, след като участва заедно със SeeYa и Davichi в дигиталния сингъл "여성시대/영원한 사랑", който излиза на 6-ти май. Тя дори участва и в промоциите на песента "여성시대" като първата й изява е на Music Core на 8-ми май. Песента става популярна в Южна Корея, а популярността на Чи Йон нараства значително, като дори нейното име става най-търсеното в южнокорейските търсачки. След това тя е избрана за модел на Sonata Compilation Album и участва в сериала Possessed по MBC, където играе сестрата-близначка на главната героиня. И към самата група интересът също е много голям, като дори са наречени "Super Rookies".

 

Името на групата произлиза от латинския глагол "tiara", който означава "коронясвам някого за кралица". Използвали са именно това име с цел да покажат, че ще бъдат кралиците на музикалната индустрия.

 

T-ara не са заедно за дълго време, след като през юни Mnet Media обявяват, че Чи е и Чи Уон няма да бъдат вече част от групата, а като причина е посочена "различия в музикалния стил". Въпреки, че първоначално не беше дадена повече информация относно напускането на дветемомичета, на 3-ти юни компанията им отговори, че: "Концепцията на T-ara е по-приятелски настроена, но въпреки това двете айдълки сметнаха, че не се вписват в нея, нито че ще се хареса на публиката. За да допълним групата, ще добавят две нови момичета, които са по-подходящи за T-ara. Това вече беше оповестено преди няколко седмици. В крайна сметка ние не можем да направим нищо по въпроса с напускането на Чи Уон и Чи Е, това беше тяхно решение.". На 23-ти Юни Mnet Media обявяват, че T-ara ще станат 6-членна група, а новите момичета ще бъдат официално представени на 7-ми юли. Така към Ън Джонг, Хьо Мин и Чи Йон се присъединява По Рам, която е дъщеря на певеца Чон Йонг Рок и актрисата И Ми Йонг , Со Йон, бившо trainee в SM Entertainment, която е била лидерка на все още не дебютиралата група Girls’ Generation и Кюри. Също в началото на юли T-ara са преместени от Mnet Media в тяхната филиална компания Core Contents Media. Тези промени настъпват три седмици преди дебюта им. Ън Джонг става и лидерка на групата за техния дебют.

 

T-ara правят своя официален дебют на 29 юли 2009 в радио предаването "Radio Star" по MBC Radio. Тяхното първо изпълнение в музикално предаване е на следващия ден на M!Countdown. Там те изпълняват "거짓말 (Part 1)", която е и заглавната песен от техния дебютен сингъл албум, както и "놀아볼래?". Първото им изпълнение не се приема добре, като групата получава критики, че не са пеели на живо и изпълнението им приличало на изпълнение от ученическа група в начално училище. От CCM отговарят, че следващите им изпълнения ще са изцяло на живо.

 

На 15-ти септември 2009, Ън Джонг, Со Йон, Хьо Мин и Чи Йон заедно с Куанг Су, Чи Хьок и Кон Ил от Supernova издават дигиталния сингъл "TTL (Time To Love)". Песента успява да достигне до първа позиция в няколко чарта, която я прави първата номер едно песен и за двете групи. Така само след месец и половина след дебюта си, песен на T-ara успява да стане номер едно. Именно поради тази причина след по-малко от месец, на 9-ти октомври излиза и ремикс версия на песента, която носи името "TTL Listen 2" и в която участват всички членове от двете групи. И двата дигитални сингъла са промотирани по музикалните предавания.

 

T-ara стават рекламни лица на "Nonghyup Apples" и подписат договор на стойност 300 000 долара, който е най-големия рекламен договор на току-що дебютирала група. Освен кратки рекламни клипове, които са пуснати на 25-ти и 26-ти октомври, T-ara пускат и видеоклип на 5-ти ноември на песента "Apple Is A", която е специално направена за рекламната кампания.

 

На 20-ти ноември CCM обявяват, че T-ara ще се завърнат с издаването на първия си мини-албум. Три дни по-късно датата 4-ти Декември е посочена като дата на тяхното завръщане и е съобщено, че групата ще има малко по-различна визия и че в направата на песните са мини-албума са участвали известните продуценти Панг Ши Хьок и Shinsadong Tiger, което всъщност слага и началото на дългогодишната съвместна работа на T-ara със Shinsadong Tiger и тяхната доминация над музикалната сцена в Южна Корея.

 

В крайна сметка мини-албумът се превръща в първия им студиен албум - "Absolute First Album", съдържащ общо 14 песни, 7 от които неиздавани до сега. На 27-ми ноември албумът е пуснат дигитално, както и тийзър видеоклипове на две от песните - "Bo Peep Bo Peep" и "처음처럼", а за да се избере коя ще е заглавната песен на албума се провежда анкета сред феновете, като участие вземат 9 000 души. Два дни по-късно и целите версии на двата видеоклипа са пуснати. Съща така са оповестени и резултатите от допитването. Въпреки, че "처음처럼" събира 53% от вота, "Bo Peep Bo Peep" е използвана за промоциите на албума им. Това се оказва и добър ход от CCM, като песента стига до номер 4 в Gaon чарта, а "처음처럼" достига до 10-та позиция. Албумът продава над 25 000 копия в първите дни от своето излизане. Първото изпълнение на "Bo Peep Bo Peep" е на сцената на Music Bank на 4-ти декември. В последствие песента се превръща в една от емблематичните кпоп песни, като групата печели публиката най вече с интересната си хореография и сценични костюми.

 

На 10-ти декември 2009-та година, на 24-тото издание на Golden Disk Awards, T-ara получава наградата "Newcomers of the Year", заедно с женската група 4minute.

 

 

2010

 

2010-та година започва по прекрасен начин за T-ara, след като с вече набралата огромна популярност "Bo Peep Bo Peep", групата успява да спечели и първата си награда в седмично музикално предаване. Това става на 1-ви януари на новогодишното издание на Music Bank, като T-ara побеждават Юн Ха и 2PM. Два дни по-късно печелят и Inkigayo. В крайна сметка с "Bo Peep Bo Peep" T-ara вземат и още една статуетка на Music Bank и още две на Inkigayo, като по този начин постигат и първата си "Triple Crown" серия.

 

Малко по-късно същия месец е обявено, че T-ara ще започнат да промотират и песента "처음처럼", но те не продължават дълго, след като Со Йон е диагносцитирана с H1N1, по известен като "Свински грип".

 

В началото на февруари е обявено, че групата ще пре-издаде първия си албум с името "Breaking Heart" и ще съдържа две нови песни - "너 때문에 미쳐" и

"내가 너무 아파". Дигитално албумът е пуснат на 23-ти февруари, а първата comeback сцена е в същия ден на сцената на M!Countdown. Благодарение на 

"너 때문에 미쳐", която успява да оглави няколко дигитални чарта, както и да достигне до първата позиция в седмичната дигитална класация на Gaon чарта, T-ara постига още няколко победи в музикалните предавания - една на M!Countdown и две на Inkigayo. "Breaking Heart (Repackage)" е пуснат на физически носител на 3-ти март, като продава общо над 40 хиляди копия, достигайки до 2-ра позиция в седмичната и 35-та в годишната класация на Gaon чарта. След края на промоциите на "너 때문에 미쳐", T-ara започват да изпълняват и "내가 너무 아파" в музикалните предавания до началото на месец април.

 

На 17-ти юли, една година след техния дебют, е обявено, че ново момиче ще бъде добавено към групата - Хуа Йонг, която е рапърка. Също е съобщено, че По Рам става лидерка на T-ara, заменяйки Ън Джонг и че през следващата година, когато групата дебютира в Япония, Хьо Мин ще бъде лидерка. Това е поради факта, че лидерката на групата се сменя горе-долу през период от една година.

 

В края на ноември, T-ara подгряват своите фенове за тяхното завръщане с издаването на дигиталния сингъл "왜 이러니" на 23-ти. А на 1-ви декември излиза и първия им мини-албум "Vol.2 Temptastic" и за първи път групата ще излезе на сцена в 7-членен състав. На 9-ти декември T-ara печелят M!Countdown с "왜 이러니", а седмица по-късно и с другата главна песен от мини-албума - "yayaya", която е продуцирана от небезизвестния E-Tribe.

 

 

2011

 

В средата на 2011-та година, на 29-ти юни, излиза втория мини-албум на T-ara "존트라볼타 워너비", който всъщност e рипак версия на "Vol.2 Temptastic". Той съдържа две нови песни и ремикс версии на всички песни от "Vol.2 Temptastic". "Roly-Poly" е главната песен на мини-албума, която е продуцирана от Shinsadong Tiger. Към песента излизат и три видеоклипа, като единия от тях е с времетраене 12 минути, като това в последствие става и като запазена марка на групата, песните им да се сдобиват и с дълги "драма" версии на видеоклиповете, като някои от тях са и като кратки филмови истории.

 

Огромния успех на "Roly-Poly" не идва веднага и въпреки, че носи на групата само три победи на музикалните предавания (две от M!Countdown и една от Inkigayo), в крайна сметка "Roly-Poly" оглавява годишния дигиталнен чарт на Gaon и става най-теглената песен за 2011-та година в Южна Корея с над 4 милиона тегления. Заема и 14-та позиция в Streaming чарта. Но това не са всички награди, които песента носи на групата. На 3-тото издание на "Melon Music Awards" видеоклипа към песента получава наградата за най-добър видеоклип на 2011-та година. T-ara получават и наградата за изпълнител на месец юли на първите награди на Gaon чарта. Така групата вече става една от най-известните южнокорейски момичешки групи и печели огромен брой почитатели от цял свят.

 

На 2-ри август излиза и дигиталния сингъл "Roly-Poly in 코파카바나", който е ремикс версия на "Roly-Poly". Месец след това излиза и мини-албумът, носещ същото име, който е издаден само на физически носител и съдържа всички песни от "존트라볼타 워너비", плюс "Roly-Poly in 코파카바나", която също е промотирана в музикалните предавания.

 

В края на септември T-ara най-накрая прави и своя дебют на японската сцена, издавайки първия си сингъл "Bo Peep Bo Peep", съдържащ както японската версия на "Bo Peep Bo Peep", така и "LOVE ME! ~あなたのせいで狂いそう", която всъщност е японската версия на "너 때문에 미쳐". Сингъл албумът става номер 1 в седмичната класация на Oricon, продавайки почти 50 000 бройки и правейки T-ara първата в историята  неяпонска женска група, която оглавява чарта с дебютен сингъл. Всъщност почти всички албуми, които групата ще издаде през следващите години, успяват да попаднат в топ 10 на Oricon, като само два не успяват, достигайки до 12-та и 13-та позиция. Въпреки че и други техни албуми стават най-продаваните за деня в Япония, така и нито един друг албум на T-ara не достига до първата позиция на седмичната класация на Oricon.

 

На "Пеперо дей", който се пада на 11-ти ноември, T-ara издават четвъртия си мини-албум "Black Eyes", съдържащ четири нови песни, като за промоциите на мини-албума, T-ara използват "Cry Cry", която има общо три версии - една денс и две баладни. Песента се сдобива и със скъпоструващ 15-минутен видеоклип, които всъщност е първата част от история, която ще бъде завършена с излизането на "драма" версията на видеоклипа към "Lovey-Dovey". Във видеоклиповете участва известния актьор Ча Сънг Уон. Продуценти на "Cry Cry" са Ким Те Хьон, Ан Йонг Мин и Чо Йонг Су, като последните двама са направили и дебютната песен на групата. Въпреки, че "Cry Cry" не успява да достигне успехите на "Roly-Poly", песента печели две статуетки на M!Countdown в началото на декември, а рипак версията на "Black Eyes" ще съдържа и може би най-големия хит на T-ara.

 

Междувременно в края на месец ноември излиза и втория японски сингъл на групата - "yayaya".

 

В началото на декември CCM обавяват, че настоящата лидерка Хьо Мин, която е заменила По Рам през месец юни, ще отстъпи тази позиция на Со Йон от януари 2012-та година.

 

От 20-ти до 22-ри декември, T-ara прави и първия си мини-концерт - "T-ARA X’mas プレミアムLIVE", като това не се случва в Южна Корея, а в Япония, изнасяйки 3 концерта - по един в Токио, Нагоя и Осака. Всъщност, въпреки че групата съществува от 5 години и е изнесла над 10 концерта, T-ara никога не са правили самостоятелен концерт в родината си. (*Забележка: Имат отложен голям концерт през 2012-та, но подробности за това може да прочетете малко по-надолу.)

 

На 23-ти декември Davichi и T-ara издават третия си съвместен дигитален сингъл, носещ името "우리 사랑했잖아", който е балада, направен специално за Коледните празници. Песента достига до първите места на няколко чарта, а двете групи изпълняват песента само на сцената на Inkigayo, поради претрупаната програма на T-ara, заради специалните музикални предавания в края на годината.

 

 

 

А ако искаш да си изтеглиш някой техен албум ми кажи, за да ти кажа къде са линковете за дискографията им. :) И да кажа, че никой не карам на сила да им става фен. Ще се радвам да ти събудя интереса, но няма да се сърдя, ако не ги слушаш или не ги харесаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова по-горе си писах, че имам по-завишени критерии що се отнася до пеене. Истината е, че в Тиара нито една не ги покрива. Но пък също така е истина, че имат песни, които много ми харесват и това никога не ми е пречило. Просто го казах поради факта, че тези момичета ходят непрестанно на уроци по пеене (бях гледала в УГМ как Ън Джонг пее из уроци). Ън Джонг много я харесвам, но не мога да кажа, че е по-добра от Со Йон. Со Йон има по-стабилен и плътен глас, макар че пее в по-малък диапазон. Поне от това, което загледах високите ноти ги вдига все Ън Джонг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...