Jump to content

Mushishi S1&2 (2005-2014)


Razzormaw

Recommended Posts

 

6255l.jpg

 

Mushishi

蟲師

 

Държава: Япония

Година: 23.10.2005 до 19.06.2006

Епизоди: 26 х 24 мин.

 

AniDB

 

Плот: Те не са нито растения нито животни.

Различават се от другите форми на живот като микроорганизмите и гъбите

наподобявайки първичните форми на живот и са общо известни като Муши.

Тяхното съществуване и облик са предимно неизвестни и само ограничен брой хора знаят за тях.

 

Гинко е Муши-ши, един от тези малцина, който пътува изследвайки Муши.

По време на пътешествията си той помага на хора,

които са се сблъсквали със свръхестествени явления, които може би са свързани с Муши.

 

Лично мнение: Шедьовър!

 

Свали тук


 

spacer.png

Mushishi: Hihamu Kage

Мушиши: Сянката Хихаму

 

Година: 2014

OVA

 

Гинко попада в село, което е жертва на Муши, закриващо слънцето.

Един жител на селото, за разлика от всички останали, изглежда смята, че това е хубаво...

Епизодът е правен по манга от два чаптъра. Добре е първо да бъде изгледан първия сезон.

 

:essub: 

 

ОНЛАЙН С БГ СУБТИТРИ

 


 

 

Mushishi 2: Zoku Shou

2014

Епизоди 12

Начало: 04.04.2014г.

 

AniDB

:essub:

 

 

Онлайн с български субтитри

 

 

abb6434e0e1ff4aa.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано коментара: ''Шедьовър'' ми се стори пресилен и реших да го погледна. Очаквах негативизъм, може би заради апатичното изражение на главния герой, но останах изумена и впечатлена. Във всеки епизод историята върви плавно и спокойно и откривам доста философски нишки, които определено ми допадат. От доста време не бях попадала на аниме, насочено към подобна проблематика и искам да изразя положителното си впечатление. Понеже съм до осми епизод, предполагам ще допълня мнението си, след като изгледам и последния, но засега го препоръчвам с две ръце.

 

Невероятен арт. Невероятна музика. И смисъл във всеки един епизод.

 

С една дума: "Шедьовър!'' :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами радвам се, че ти е харесало. Описах го с една дума понеже ми се стори излишно да го хваля. Всеки епизод е сам за себе си и разказва различна история преживяна от протагониста и е достатъчно да изгледаш само първият епизод за да го прецениш за разлика от други анимета, където сюжета се развива постепенно за да достигне до кулминацията си и по имат нужда от насоки и хвалби. :D Ако би трябвало да го опиша не бих написал нещо по различно от това, което на теб ти е направило впечатление. До самият край си остава така завладяващо и въздействащо. Най ми хареса онзи епизод с момичето от блатото като история мисля, че беше от първата половина като арта там беше страхотен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога срещаш нещо толкова красиво, че те обгръща целия, успокоява, лекува и когато свърши, оставя само тъга. Мушиши е такова. В него има нещо от старите приказки и сънищата, странно и психо, но предадено с голяма лекота и ведрост. Гинко е образ. Препоръчвам (:

 

tumblr_myweb4F0LY1rkmjjzo1_500.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започна втори сезон.

 

7228166t.jpg

 

Допълних информацията към предния сезон тук.

Има линк и към OVA-та.

Ще изкарваме своевременно бг превода. Цунки на  GFotaku за избора за превод. :thanks:

Mushishi 2 (2014)

Сваляне: тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да кажа, че годината на първия сезон е само 2006, а то вярно не било...

Както и да е, при мен е традиция разни много хвалени неща да отбягвам много, много време, по незнайни и за мен причини, или пък просто в очакване да отлежи, за да го оценя правилно (поне според моите си скали там)

Та, първия сезон го гледах на един дъх, както се казва, и... да кажа, че останах просто очарована ще бъде твърде бедно като описание. Нито беше това, което очаквах, нито очаквах, да е нещо подобно. Няма по-красиво представяне на любимите на японците планини, населени обикновено с Ками, в случая - Муши. Много красиво, много истинско.

Колкото до Гинко, както съм казвала и преди, той си е просто невероятен. А физиономиите, които прави главно в първия сезон, направо ме убиват! Едва ли ще спечели в онова "Bishie Showdown", където го пуснах на шега, ама човекът си заслужаваше, та се радвам, че поне до втори кръг оцеля.  :icon_sunny:

Във втори сезон пък има някаква съвсем малка промяна някъде, може би в начина на представяне на историята. Не, че е тръгнало към лошо, напротив, но се усети, поне лично от мен. Първите три епизода ми се сториха малко странни по странен начин (как звучи само), но последните три пък вече започнаха да ме грабват все повече и повече. А онзи в последния епизод със секирата вече беше върха xD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм изгледал 5 епизода от първия сезон само, засега, и... Перфектно е! Тази отпускаща и същевременно будеща интереса ти обстановка, на пръв поглед непривлекателният протагонист, в последствие оказващ се мастърпийс ; чудесният саундтрак и още по-добрият арт и природни картини - всичко е прекрасно! Странното е, че изгледам ли повече от един епизод на ден, ми омръзва... Затова гледам да я карам по-полека.

Най-интересна досега ми беше историята с муши-то в очите на онова хлапе, а най-безинтересна (трудно е да се избере такава) - тази с езерото.

Очаквам много от това аниме! thumb.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...