Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

I'm Flash! (2012)

Страна: Япония

Също така известен като: 予告編

Премиера: 1 септември 2012 г.

Времетраене: 91 мин.

Жанр: Драма

Режисьор: Toshiaki Toyoda

IMDB

                  

 В главните роли:

Tatsuya Fujiwara - Rui

Ryuhei Matsuda - bodyguard

Kiko Mizuhara - mysterious woman

Nagayama Kento

 

 Резюме: Руи (Тацуя Фудживара) е харизматичен лидер на нова религиозна група. Благодарение на това привлича вниманието на медиите. Но скоро попада в автомобилна катастрофа и решава да се оттегли на отдалечен остров с бодигарда си, който е бивш гангстер (Рюхей Мацуда). На острова Руи ще разкрие някои неща за религиозната си група, ще се случат и редица зловещи събития...

 

:essub:

 

Сваляне с български субтитри :subs:

Сваляне с български субтитри 2 :subs:

Сваляне с български и английски субтитри

Сваляне с руски субтитри и озвучаване

Онлайн с руско озвучаване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който е изгледал лентата, знае - бодигардът не е един, а цели трима!

Още една запомняща се продукция на Тойода! Всеки път измисля нещо ново и завладяващо, а сега ни праща в рая на Земята - Окинава.

За някои това може да се окаже по-комерсиален филм от предходните му арт творения, но аз го намирам за дълбоко екзистенциален. И други японски режисьори са разглеждали темата за религиозните култове (Дистанция и Канария са най-ярки примери), но и Тойода има какво да добави по въпроса.

Действието се развива на две нива. Камерата се движи между настоящето и ретроспективно показва събитието, довело до голямата промяна в живота на главния герой.

Музиката е изпепеляваща! Тойода се връща към старите си рок познайници - Thee Michelle Guns Ellephant и фронтменът им Юске Чиба, с когото работи преди 12г. в Аои хару. Привлича също Тацуя Накамура, Казухиде Ямаджи и КенКен (него го знаем от Monsters club), за да създадат специална група и да направят завършващата песен.

Всъщност, филмът е вдъхновен от песента "Oh, no! I`m flash!" на китариста на Sheena & The Rokkets - Макото Аякава. 

П.П. Адмирации за Кико Мизухара! Отново доказва, че освен с красота, блести и с талант на екрана.

П.П. Открих българска следа на Окинава! Сега знам, къде се намира чашата на хан Крум.

П.П. От снощи ме преследват мъже в рокли! Няма спасение, но е забавно! Хаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tumblr_m4me8oXfQG1rngyme.jpg                                    

 

Ох! Харесват ми. Много ми харесват мъже облечен в бяло или в черни костюми, но защо вече няма такива? Излиза, че или трябва да са свещенници на някоя секта или убийци по рождение (или по професия, в случая). Нямам късмет!                                                                       

 

Филмът е рок-енд-рол, много е рок! Филмът е забавен, леко философски и много красив, с тези топли плажове и горещо слънце.  Но не е култов, и не е от класата на "Табу" където видях за пръв път Рюхей Мацуда. Не разочарова, разбира се - убиец, както и преди - хладнокръвен и без угризения на съвестта, с една привидна незаинтересованост от околния свят. Но някак си все търсех хлапето облеченов нежно-розово кимоно, държащо хлъдокръвно меч в мъжа, който тук беше облечен в стилен остюм и бяла риза. Не си е променил склонността да ползва оръжие с фатален изход. Пропуснала съм развитието му, но не мога да споря, че добре е израстнал!

 

2413101239_3.jpg

 

Какво начало за филм! Първите думи са олицетворени нагледно: "Животът е кратък, много е кратък" произнесени с прекрасен плътен глас. Още едно доказателство, че мъжките гласове са прозорец към тях самите. "Смъртта е върховното спасение" и " Страхът от смъртта е коренът на всички лоши навици". След тези реплики ми стана ясно, че отново църквата е намесена по онзи характерен начин в японските филми, който обиковенно те кара силно или леко да настръхнеш (според броя на жертвите накрая). Лека им пръст - преброих около 4-5, не прекалено много.

 

Гуруто е  невероятно красив, и не само заради белите си дрехи, но и заради чистата си визия и откровеност.

 

Това, че се моли на черепи, че се разхожда с едно огомно оръжие-харпун през повечето време, и че пие вино от черепа на баща си - точно по хан-аспарухова традиция - съвсем не му повлияват на имиджа. И все пак японците нещо повече ли са от дргугите азиатски народи, за да посмеят да направят такъв филм? Ако не сте видели свещенник да пие вино от череп преди, това е шанса ви. А ми е много интересно да разбера - какво общо има с хан Крум?

 

Гуруто си беше съвсем в ред, като изключим тенденцията му да се гмурка толкова дълбоко без водолазен костюм в бягство от действителността  и с един огромен харпун- това е, уверявам, ви много трудно! (Гмуркането - а не бягството:) 

 

Не успях да разбера как се вписваше транс-сексуалността тука, освен, че ми напомни, че никога не бива да очаквате нормален японски филм, всеки един е уникален.

 

Ето и линк към песента от филма:

 

 

 

Крайна оценка: 6/10

 

p.s. А, че бодигардовете са трима, няма и съмнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха! Невероятна си! И песента си открила!
Филмът си плаче за бг превод.
Продукциите на Тойода са все рок! Трябва да видиш предходното им сътрудничество с Рюхей - Aoi haru (прегледай темата с филмографията му).

Общото с хан Крум е чашата-череп, от която пиеше гуруто. Няма как да не се направи асоциацията.
Накрая не очаквах точно такова развитие. Героят на Тацуя бешя много спокоен, уравновесен и когато извади пистолета, се стъписах. От друга страна, действията му под водата издаваха скрита жестокост.
Има над какво да се размишлява в този филм. Сещам се, че той направи подобна промяна в друг свой образ, във филма Парад.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10/10.

 

Май обаче, че в резюмето има някаква грешка, защото не мисля, че той след катастрофата "се е оттеглил на самотен остров с бодигарда си", ами просто винаги си беше живял там. :emote_kiss3: Не е "бойс лов" ситуацията като че ли. :)

Благодаря за темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момичета, благодаря, че се потрудихте над субтитрите! Дори само един човек да изгледа този филм, за мен ще е удовлетворение. Мисля, че той има какво да ни каже и всеки може да открие нещо ценно между редовете му.

Вчера се появи новината, че Тацуя Фудживара ще сключи брак тази година. Не го видяхме на кинофестивала в Кан миналия месец, но се надявам да продължава с добрия подбор на филмовите си роли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ясно е че има лека неточност в резюмето, но и без него филмът си остава впечатляващ! Радвам се, че режисьорът не е заложил на идеите и смисъла на тази секта, в противен случай този филм би се превърнал в абсолютна Боза~ да, признавам си, че японско кино гледам рядко, но това наистина беше нещо по-различно от всичко останало, което съм гледала (правено от самураите). 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ukio, сигурна съм, че мнозина са го изгледали и определено ще го помнят.

Много добър. Всъщност по-коректно ще е да се каже, че много ми хареса. Ето, няколко пъти се опитвам да изразя какво усещам след като го изгледах, но не успявам.

Интересно ми е защо

загина героя на Кенто? Именно човекът, който би останал до Водача, беше готов да отхвърли поръчката, загина от неговата ръка.

Абсолютния цинизъм, не, по-скоро безразличие на героя на Мацуда ме впечатли. Не го докосна нищо, излъчваше равнодушие. Честно казано, това ми се видя най-ужасно. Страхотен актьор, уникален.
Сцените с харпуна също бяха силни.

 

Ей, много съм впечатлена, наистина. Като ми се поизбистри може нещо по-смислено да напиша.
Момичета, благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, Рюхей може да бъде истински непукист на екрана.

 

 

Но като такъв, героят му оцеля. Освен това, всяка роля на Мацуда е показана с финес на публиката. Много интересни превъплъщения прави, на които човек може само да му се възхити. 

Чак сега, след твоя коментар, се досещам, защо преди наколко седмици бях готова да линчувам Миике. Гледах Кенто в новия му филм и подсъзнателно съм дублирала сцените от двете ленти (на Миике и на Тойода - няма да спойлвам повече). Иронично е, но понякога така се получава. И най-верният служител може да загине от ръката на господаря си.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...