Jump to content

Play of our love | Bokura no Ai no Kanade (2008)


Recommended Posts

8KUpLR8i9khBz6SYaaDSseI01hV.jpg

 

Bokura no Ai no Kanade (2008)

Страна: Япония

Също така известен като: Play of our love

Премиера: 21 март 2008

Времетраене: 70 мин.

Жанр: boys love, Драма, Романс

Режисьор: Kusano Yoka

Субтитри: Английски

IMDB

            

Участват:

Masato Uchiyama

Watari Koki

Tsuyoshi Hayata

Namihiko Omura

Teru Toko

 

 Резюме: Маки е студент в консерваторията, но през повечето време предпочита да се забавлява с приятели, отколкото да учи. Докато един ден не чува талантливия пианист Рюику да свири. Влюбвайки се, той по всякакъв начин се опитва да се доближи до него, но дали опитите му сa напразни и може ли той да отговори на чувствата му?

 

:essub:

 

Свали с български субтитри

Онлайн с български субтитри

Свали с български и английски субтитри

Свали с руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Симпатичен филм, без лиготии. Ще се "метне" ли някой за превод...

    Иначе го заплювам? Но няма да е веднага. :-))

 

 

 

 

p.s.Преводът е готов, на сайта е.  Ще видим кога ще се качи по тракерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е супер. Каста е добър, симпатични актьори. Гледайки БЛ филми, които определено ми харесват много, не спирам да се чудя с каква чувственост и нежност представят отношенията между мъже/момчета/, а когато гледам филми с хетеро герои, нежността някак се губи. Имам чувството, че всъщност еднополовата любов, е на голяма почит и се счита от този народ за висша. Може да греша, може просто така да ми се струва, но тези филми ме карат да мисля в тази посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Има и български суб, на сайта ни.  :essubs:

Радвам се, че ви харесва:-))

Когато има български субки е супер, но аз чета безпроблемно на руски и френски. Французите, обаче не бързат с преводите и затова се насочвам повече към руските. Английските субтитри за огромно мое съжаление ги чета със скоростта на костенурка.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз чета английските суб със скоростта на костенурка, и то дементна. Но ми помагат в критични ситуации.

 Знам, че повечето ентусиасти сме го гледали на  друг език.

Ами, просто да го има, Покрива отделна насоченост и не рядко, е добро творчество./ този тук,  не от не е отличник, но става, определено/

Тези , които гледат този тип филми/ таргетът/ хич не ме е еня, дали е с пълен член/ са предимно жени.

Нямам идея защо, как и кога, но ми допада.

Някои хора, например, изискват и държат, всяко нещо от прането, да е закачено с еднакъв по цвят щипки. Аз не ги мисля за странни, нали.:-)) нека и те ме оставят на мира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайки БЛ филми, които определено ми харесват много, не спирам да се чудя с каква чувственост и нежност представят отношенията между мъже/момчета/, а когато гледам филми с хетеро герои, нежността някак се губи. Имам чувството, че всъщност еднополовата любов, е на голяма почит и се счита от този народ за висша. Може да греша, може просто така да ми се струва, но тези филми ме карат да мисля в тази посока.

 

Хаха, така е, затова и аз ги предпочитам пред "нормалния" романс. Добре, че са фуджошките, че да ги видим и ния тези филми.

 

За почитта, обаче, си в грешка.. на почит е само сред фенките (за които са правени филмите), хахах. Истинските гейове никой не ги харесва, и те не харесват останалите, но така е.. в такава консервативна държава толерансът е нулев почти.

 

Колкото до самия филм -- уф, тоя филм ме остави със смесени чувства накрая. Дори не помня хареса ли ми поне малко или изобщп.. есенцията му нещо ми се загуби. Не знам кое беше по-зле - сценарият или реализацията му, хаха. Както и да е, навремето го гледах заради Учи. Много го харесах в Камен райдър Файз и Кабуто, а също и в Ултраман. Но после се загуби това момче. Не знам какво стана с него. Дори не знам дали още е в entertainment индустрията, няма да се учудя, ако се е отказал вече. Същото нещо и с другите двама в каста. ><

 

ПП: naia, страхотно е, че си решила да му дадеш един превод на този филм, тъкмо го бях забравила и реших да си го припомня, но този път реших да пробвам да гледам нещо на роден език. Йей, това ми е първият изгледан азиатски филм с бг суб! Иначе, дано не ми се разсърдиш, но забелязах няколко грешчици в превода. Не, не са правописни, нито пък граматически, мисля, че по-скоро източникът, откъдето си черпила информацията/превеждала е грешен. 1во -- моментът в началото на филма, където Маки за 1ви път разговаря с Руику, и го нарича "ангел", всъщност, правилната дума е "гений". Ангел на японски е "тенши", а гений е "тенсай".. мисля, че оттам е проблемът, понеже двете думи са близки по изгвор и затова човекът, който го е превеждал, се е объркал. И другото, което забелязах е името на Учи.. името му на роден език се изписва Учияма Масато, а не Ючияма Масато.. това е, keep the good work! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен от тук, другаде имали начин да го изтегля,тук няма никакво движение,вече цял месец чакам да го сваля.Нямам регистрация в Авитаз.

Извинявам се ако не е тук мястото да питам.Ако решат админите могат да изтрият коментара!

Жалко е,че по старите качвания на филми,доста често нямат сийдъра и няма как да се изтеглят да се гледат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има предвид колко нашумяла в момента е тематиката, един линк за онлайн гледане ще свърши добра работа. Докато се появи с български ето линк с руски субтитри:

 

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, bond написа:

Като се има предвид колко нашумяла в момента е тематиката, един линк за онлайн гледане ще свърши добра работа. Докато се появи с български ето линк с руски субтитри:

 

Линк

Много благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Ayan khan написа:

Та къде мога да го гледам преведен? 

В Мастърс няма сийд. Ще го дръпна от AvistaZ и ще добавя онлайн опция за гледане. Но ще е .... тези дни. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, felicyti написа:

В Мастърс няма сийд. Ще го дръпна от AvistaZ и ще добавя онлайн опция за гледане. Но ще е .... тези дни. :) 

АЗ защо не мога да се регна там? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Ayan khan написа:

АЗ защо не мога да се регна там? 

Някой, който е регистриран там трябва да ти прати покана, за да се регистрираш. Но поканите се правят, чрез трупане на точки от сийдване. Или другия вариант е сайта да е свободно отворен за регистрация, което може да се случи по Коледа. :)

Ето тук във форума може да питаш за покана, ако някой има - да ти изпрати: цък 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...