Jump to content

Recommended Posts

Сребърен сезон

spacer.png

 

Season of Snow / Silver Season / Giniro no Season
Година: 2008
Жанр: комедия, спорт
Страна: Япония
Продължителност: 01:48:23
Режисьор: Ейчиро Хасуми

AsianWiki

 

В ролите:
* Ейта – Широяма Гин
* Тецуджи Тамаяма - Кобато Юджи
* Рена Танака – Нанами Аясе
* Мунетака Аоки – Каминума Джиро
* Сато Ерико –Китазава Ерика
* Сугимото Тетта – Токояки Миябе
* Кинимура Джун – Масаюки Сето


Описание: Гин, Юджи и Джиро са трима приятели, обединени от голямата си страст към планината и ски екстрийма. Всеки от тях има своята съдба, характер и минало... Забавленията им, лудите им надпревари и дребните им номера докарват главоболия на цялото градче, без младите хора да изпитват страх, без съвест, без упрек… засега.
Дребна подробност ще промени живота им. В лицето на млада дама, която идва в градчето за красивата си ски-сватба.
С още една подробност – тя никога не е виждала сняг…


Лично мнение:

 

За всички, които обичат планината и ските, филмът е радост за окото, много красив, величествени гледки, ски и екстрийм, екстрийм…Планината, онзи неповторим мирис на бор, сняг, слънце, едновременно. Усещането да се пуснеш по скърцащият, девствен сняг , първи. Все едно минаваш първи по облизан от бурята плаж. Единствените стъпки в пясъка.
Приятно заплетен сюжет, смях, тъга, луди надпревари, дребните уроци, които животът те кара да научиш. Като сложим и Ейта ..., който просто играе страхотно...
Това е едно прекрасно сбогуване със зимата...

:essub:

 

С български субтитри: :click:  :click:

С руски субтитри: :click:

Онлайн с руски субтитри: :click:

С английски субтитри: :click:

Редактирано от bealonenomore
Обновени линкове.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха! Как съм могла да пропусна това бижу?! Чак сега го гледах, но пък в подходящ момент и ми подейства изключително освежаващо. Съвсем бях забравила, кой стои зад каста и очаквах на екрана да се появи Шун Огури (хаха!), но останах още по-приятно изненадана, след като видях главното трио. Още ми е смешно като се сетя - любимата прическа на Ейта, жълтият перчем на Тецуджи и щурите действия на Аоки.

Най-хубавото беше, че не драматизираха излишно края, след преломните моменти в средата на историята, но от друга страна, не развиха отношенията със състезателите, които се появиха в селцето (исках повече екранно време за Цуйоши Хаяши - той е амюзче, но рядко се вясва на екрана, а тук ролята много му отиваше). На мен там ми се щеше да наблегнат, а те съвсем в друга посока тръгнаха. Обаче признавам, страшно се изкефих на онзи изстрел. Бях сигурна, че са направили велика поразия с него. Хихи!

Японската интерпретация на спортна тема ми допадна повече от западните такива. Мисля, че е време да направят нов подобен филм. И да не се мотаят, понеже наближава Олимпиада, а аз съм голям фен на японците в зимните спортове (като видях шанцата за ски-скокове, направо полудях). Тук показаха именно такъв спорт - фристайл. Япония има олимпийски първенци в тази категория и е похвално, че са снимали точно това, в което наистина са добри.

 

П.П. Ендингът е на Kobukuro - White days

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една дума за филмът - Великолепен! :yes:

Спиращи дъха зимни върхове и спускания, адреналин, три диванета японски с много щуротии,  малко  романтика за цвят

невероятно красивата ледена църква..

  и бонус младежа Ейта и красивата главна героиня, на която принадлежи  култовата реплика : Аз и сняг виждам за първи път :slap:

Айде зарязвайте всичко и бързо по японските писти, заслужава си. :es:

 

Благодарности за превода на Naia , златна си! :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...