Към съдържанието

Снимка
* * * * * 4 гласа

Queen Seon-Deok (2009)

исторически драма

• Влезте в профила си за да пишете
36 отговора на тази тема

#1 focuska

focuska

Глупаче

• Потребители
  • 18 Мнения:

Публикувано 07 април 2010 - 07:49

tumblr_nazeirrkwh1r3hs1eo8_r1_1280.jpg

The Great Queen Seon Deok

선덕여왕

Страна: Южна Корея
Жанр: историческа драма
Тв канал: MBC, понеделник и вторник 21:55 ч. корейско време
Период на излъчване: 25 май 2009 г. - 22 декември 2009 г.
Епизоди: 62 + 2 спешъл епизода
Режисьор: Park Hong Gyung (The Greatest Love), Kim Geun Hong (Yi San, Jumong)
Сценарист: Kim Young Hyun (Tree With Deep Roots), Park Sang Yeon (Tree With Deep Roots)

В главните роли:

Lee Yo Won като Princess Deokman, later Queen Seondeok (Nam Ji Hyeon като young Deokman)

Ko Hyun Jung като Lady Mishil (Uee като young Mishil)

Uhm Tae Woong като Kim Yushin (Lee Hyun Woo като young Kim Yushin)

Park Ye Jin като Princess Cheonmyeong (Shin Se Kyung като young Cheonmyeong)

Kim Nam Gil като Bidam (Park Ji Bin като young Bidam)

Yoo Seung Ho като Kim Chunchu

Joo Sang Wook като Wol Ya

Резюме: Според пророчество, със смъртта на великия цар Jin Heung, в същата нощ, когато седемте звезди на съзвездието Голяма мечка станат осем, ще се роди човек. Той ще се пребори с коварството и могъществото на Mi Shil, незаконно завзела властта в царството на Silla. Mi Shil е амбициозна придворна дама, която с ума и красотата си съблазнява мъжете и кара всички да играят по нейните правила.
Но предопределеният ден е настъпил, изпълнило се е древното пророчество - раждането в кралското семейство на близнаци /момичета/, което ще унищожи кралската мъжка линия. Но разцепилата се на две звезда дава надежда на тези, които чакат идването на един нов свят, на нови могъщи и добродетелени сили. Въпреки радостното събитие, за да не възникнат проблеми и беди, близначките, родени от царската дъщеря, са скрити от хората. Но царските синове умират един след друг, без да оставят наследник на трона. Mi Shil вече е решила да задоволи своите амбиции - да възкачи на престола един от синовете си...

Кралица Seon Deok е царица на Шилла, едно от трите царства в периода между 632 и 647г., предопределена да стане първата в корейската история жена-владетел, притежаваща изключителен интелект, чар и силна воля, с които да се противопостави както на вътрешния враг - коварните амбициозни царедворци, така и на външния.

В продължение на 14 години тя завладява със своите ум, харизма и силна воля – води войни, развива културата и строителството. Сондок е построила първата обсерватория в Далечния Изток. Кулата се казва "Луна и звезди” и все още стои в старата столица.

Свали :click:         :click:        :click:

Свали с руски субтитри :click:

Свали с български субтитри :click:            :click:

[2009.09.14] Queen Seon Deok OST

tumblr_nazeirrkwh1r3hs1eo9_r1_250.jpg

Свали

#2 rosibisi

rosibisi

Млад господар

• Потребители
  • 177 Мнения:
  • Местожителство: Стара Загора

Публикувано 23 юли 2010 - 07:41

Това е може би най великолепния исторически сериал който гледам и продължавам да гледам с моя повече от жалък английски.Със сигурност ще го гледам и на руски след време.

#3 k_pop

k_pop

Млад господар

• Потребители
  • 109 Мнения:

Публикувано 25 юли 2010 - 05:25

Страхотен исторически сериал!!! :rolleyes:
Стоял съм до 3-4 през ноща да го изгледам, за което не съжалявам!
Жалко, че любовта между Ким Нам Гил и И Йо Уон, беше за кратко!
Много силен сериал, с много добър край :)

#4 rosibisi

rosibisi

Млад господар

• Потребители
  • 177 Мнения:

Публикувано 25 юли 2010 - 08:23

Ким Нам Гил един великолепен Бидам

Малко красота от кралица Сандук

#5 CToTaKa

CToTaKa

Гу Джун Пьо спирит

• Потребители
  • 607 Мнения:
  • Местожителство: Kyustendil, Bulgaria, Europe

Публикувано 22 април 2011 - 11:37

Аз мога да кажа, че ми хареса, определено е един от най-добрите и запомнящи се сериали, които съм гледал. Страхотен сюжет и актъорска игра. Не е зле в темата да се спомене рейтингът на сериала - започва с 16 % рейтинг, достига 46 % и завършва с 40 %, след трети епизод е неизменно на първо място по гледаемост. Среден рейтинг - 37%, което го прави почти равен с Чумонг, който има 41 % среден рейтинг. Това наистина е сериал, достоен да се сравнява и поставя на равно място с Чумонг.
Spoiler

Ето няколко хубави MV-та, отразяващи съдбата на двама от главните герои (само за тези изгледали сериала):
Spoiler

#6 debil4e

debil4e

Пазител

• Потребители
  • 510 Мнения:
  • Местожителство: ту тук ту там

Публикувано 30 май 2011 - 12:56

Историческите сериали не са сред любимите ми, но след този съм склонна да преосмисля позицията си ;) . Тъй като го гледах след друг исторически/ Принцеса Ча Мьонг / бях леко резервирана-не съм кой знае какъв фен на трагедиите, а общо взето повечето от този жанр са такива. Слава богу, че се доверих на мненията на тези, които вече го бяха гледали. Добре поднесена сюжетна линия и прекрасен актьорски състав -е имаше някои издънки като ботушите/ботите/ с ципове и подметки очевадно не принадлежащи към тази епоха, но това са дребни пропуски. Най-голямо впечатление ми направиха актрисата, която игра Мишил / ще и науча името...някога/ и Ким Нам Гил. Дотолкова, че проверих в какво друго участват за да видя дали ще се повтори магията :) . Оценяването и класациите не са ми по сърце по скоро бих го определила като един от сериалите, които ще си оставя на харда.

#7 CToTaKa

CToTaKa

Гу Джун Пьо спирит

• Потребители
  • 607 Мнения:

Публикувано 16 юни 2011 - 11:27

Айде, за тези изгледали сериала, да споделя още 3 хубави MV-та :):
Spoiler

#8 farfallina

farfallina

Небесен пратеник

• Потребители
  • 1128 Мнения:

Публикувано 19 август 2011 - 10:32

Аз съм от тези, дето са още в началото и повтарям предходните мнения, че това е един от хитовите корейски сериали. Впечатленията от силната игра на актьорите се подсилва от усещането, че принцеса Seon Duk /бъдещата кралица/ е действителен исторически персонаж. Няма безмислици и недоразумения както в повечето други корейски исторически сериали, които съм гледала и няма хвърчащи бойци като в повечето китайски филми.
Просто битките в 10-ти и 11-ти епизод /до където има руски субтитри/ между Шила и Пекче бяха пресъздадени на изключително високо ниво. Имаше толкова много тактика, героизъм и жертвоготовност!!!
Костюмите също са внушителни, което още повече подсилва усещането на зрителя.
Засега изключително силна игра на малката актриса Nam Ji-Hyun в ролята на принцесата, която между впрочем страшно прилича на очарователната главна актриса Lee Yo-Won.
И невероятно присъствие и на Ko Hyun-Jung в ролята на Мишил, Jeong Ho-Bin в ролята на Мунно /който за жалост също скриха след 2-ри епизод/ и разбира се Uhm Tae-Woong и Lee Seung-Hyo.
Този последният ми е любимец от бойците. Голям е симпатяга. Интересен актьор и персонаж, още повече ми хареса като се появи в нормални одежди на OST концерта..;)
Spoiler

Като го гледам на снимките, та се сетих за красивите имена на бойните отряди..
Чудесно изпълнение на комичната двойка Ryu Dam & Lee Mun-Shik.
Тези двамата ме спукват от смях:)
Spoiler

Нам Гил и въобще Бидам го чакам с нетърпение да се появи :i love this: .. Краят го знам какъв е, след като прочетох и действителната история в уикипедията, но въпреки всичко ми се струва, че с неговата поява епизодите ще станат още по-интересни, вълнуващи и емоционални.. Не че досега не бяха!

#9 CToTaKa

CToTaKa

Гу Джун Пьо спирит

• Потребители
  • 607 Мнения:

Публикувано 19 август 2011 - 10:58

В тази уикипедиа много спойлери има, не я четете въобще действителната история :D. Жалко, че няма много хора изгледали сериала, та да го обсъдим :lol: . Иначе и аз май съм забравил да спомена изключителният образ на Мишил, пресъздаден от Ko Hyun-Jung, дори това, че не и личеше да е остаряла, независимо колко години са минали, си беше добре :lol:. Наистина интересен сериалът става от 21 епизод, няма да издавам защо, но и преди това е страшно интересен :). Ето и спечелените награди от сериала:
2010 46th Baeksang Arts Awards: Daesang (Grand Prize) (Ko Hyun Jung)
2010 46th Baeksang Arts Awards: Best New Actor Award (Kim Nam Gil)
2009 MBC Drama Awards: Daesang (Grand Prize) (Ko Hyun Jung)
2009 MBC Drama Awards: Top Excellence Award - Actress (Lee Yo Won)
2009 MBC Drama Awards: Top Excellence Award - Actor (Uhm Tae Woong)
2009 MBC Drama Awards: Excellence Award - Actor (Kim Nam Gil)
2009 MBC Drama Awards: Best New Actor Award (Yoo Seung Ho and Lee Seung Hyo)
2009 MBC Drama Awards: Drama of the Year Award
2009 MBC Drama Awards: Best Couple Award
2009 MBC Drama Awards: PD Award (Shin Goo)
2009 MBC Drama Awards: Special Child Actor Award (Nam Ji Hyun)
2009 MBC Drama Awards: Golden Acting Award (Ahn Kil Kang)
2009 MBC Drama Awards: Golden Acting Award (Seo Young Hee)
2009 MBC Drama Awards: Writer of the Year Award (Kim Young Hyun and Park Sang Yun)

#10 lussy792000

lussy792000

Пълководец

• Потребители
  • 254 Мнения:
  • Местожителство: Германия

Публикувано 19 август 2011 - 09:52

В тази уикипедиа много спойлери има, не я четете въобще действителната история :D. Жалко, че няма много хора изгледали сериала, та да го обсъдим :lol: . Иначе и аз май съм забравил да спомена изключителният образ на Мишил, пресъздаден от Ko Hyun-Jung, дори това, че не и личеше да е остаряла, независимо колко години са минали, си беше добре :lol:. Наистина интересен сериалът става от 21 епизод, няма да издавам защо, но и преди това е страшно интересен :).

Доста време мина, откакто го гледах, но още ми са пресни впечатленията от сериала. Гениално направен като динамика, развитие и разнообразие на образите. Актьорската игра си беше доста на ниво, така че да се концентрираш върху характерите. Доколкото знам сериалът е правен по Samguk Yusa, а Мишил и Бидам са измислени герои или поне характерите им.
Spoiler

Фарфалинка, да не те разочаровам, ама няма изгледи да има руски субтитри за другите серии. Тези са от преди повече от година.

#11 CToTaKa

CToTaKa

Гу Джун Пьо спирит

• Потребители
  • 607 Мнения:

Публикувано 19 август 2011 - 10:44

Доста време мина, откакто го гледах, но още ми са пресни впечатленията от сериала. Гениално направен като динамика, развитие и разнообразие на образите. Актьорската игра си беше доста на ниво, така че да се концентрираш върху характерите. Доколкото знам сериалът е правен по Samguk Yusa, а Мишил и Бидам са измислени герои или поне характерите им.

Spoiler

Spoiler

#12 lussy792000

lussy792000

Пълководец

• Потребители
  • 254 Мнения:

Публикувано 20 август 2011 - 11:48

Интересно е, когато мненията са различни. В "Кратка история на Корея" наистина намерих едно изречение за Бидам: че е вдигнал бунт, потушен от Юшин, ама не се казва изобщо какъв е този Бидам и чий син е. Прав си за сюжета и че това е причината, но пък и пастваше напълно на характера му :)
Spoiler

Мдр. на Ko Hyun Jung отначало са й предложили ролята на кралица Сондок, но след като прочела сценария, сама поискала да изиграе Мишил. За което аз лично изобщо не съжалявам :)

#13 CToTaKa

CToTaKa

Гу Джун Пьо спирит

• Потребители
  • 607 Мнения:

Публикувано 20 август 2011 - 01:08

Spoiler

#14 lussy792000

lussy792000

Пълководец

• Потребители
  • 254 Мнения:

Публикувано 21 август 2011 - 01:44

Spoiler

мдр защо не вземеш да го преведеш този сериал, определено си струва. Аз мога да помогна дотам, докъдето има руски превод.

#15 CToTaKa

CToTaKa

Гу Джун Пьо спирит

• Потребители
  • 607 Мнения:

Публикувано 21 август 2011 - 03:11

Spoiler

До сега не съм превеждал. Може би, защото не съм гледал и не обичам да гледам сериал 2 пъти. Kim Nam Gil и Lee Yo Won обаче много силно играят в този сериал, после се чудете защо казвам, че не ме е впечатлила играта на Nam Gil в "Bad Guy" :D, е как да ме впечатли след като съм гледал този сериал :D. Намерих един клип, първата сцена с Мишил и Бидам, с която започва клипа (всъщност в клипа е част от сцената), е според мен една от най-силните сцени в целият сериал. Ето го и клипа:
Spoiler

А какво ще кажеш, кой сериал е по-добър - Чумонг или Кралица Сондок :)?

#16 lussy792000

lussy792000

Пълководец

• Потребители
  • 254 Мнения:

Публикувано 21 август 2011 - 05:03

[А какво ще кажеш, кой сериал е по-добър - Чумонг или Кралица Сондок :)?

Е, тук вече ме хвана. И аз от много дълго време се опитвам да реша тази дилема :lol:
Spoiler

#17 CToTaKa

CToTaKa

Гу Джун Пьо спирит

• Потребители
  • 607 Мнения:

Публикувано 21 август 2011 - 06:09

За мен в "Кралица Сондок" бяха представени повече образи в дълбочина, както и имаше по-силни единични сцени, като въздействие. Чумонг пък беше по-силен в приказният елемент, по-интригуващ и запленителен като развитие на действието - тип приказка :). Общо взето и двата сериала са силни, затова говорят и рейтингите им, които са около 40% и на двата. Ти направи цял нов сценарии на финала :D, за мен обаче финала си беше страхотен, особено това със
Spoiler

#18 a_smile

a_smile

Посветен

• Потребители
  • 73 Мнения:
  • Местожителство: Пловдив

Публикувано 13 март 2012 - 06:40

Здравейте!
Много, много се запалих по този сериал, но не мога да намеря местенце откъде да си го дръпна.. От D-Addicts- а върви страшно бавно, Мегата е спряна май, в Руския тракер ги има само до 23-ти епизод...
С две думи - нека някоя добра душа да помогне с линк...
Моля!

#19 PyMeH

PyMeH

Kim Tae Hee Addicted ;)

• V.I.P.
  • 1214 Мнения:
  • Местожителство: Варна

Публикувано 13 март 2012 - 07:18

Можеш да го дръпнеш от тук -> :click:

Ако нямаш регистрация, прати ми на ЛС мейла си :)

#20 CToTaKa

CToTaKa

Гу Джун Пьо спирит

• Потребители
  • 607 Мнения:

Публикувано 13 март 2012 - 07:36

Здравейте!
Много, много се запалих по този сериал, но не мога да намеря местенце откъде да си го дръпна.. От D-Addicts- а върви страшно бавно, Мегата е спряна май, в Руския тракер ги има само до 23-ти епизод...
С две думи - нека някоя добра душа да помогне с линк...
Моля!

За 720p версията - от линка, който PyMeH ти даде. Ако ти трябва 700 мб версията, пробвай тук - ТуК. Виждам, че вече се превежда... жалко, че не обичам да гледам сериал по 2 пъти... но пък ще свалям епизодите за сийд :). Сериалът става наистина интересен около 21-ви епизод :D.

Теми съдържащи: исторически, драма