Jump to content

Razzormaw

Recommended Posts

220px-Date_A_Live_Volume_1.jpg

Date A Live
デート・ア・ライブ


Държава: Япония
Година:
2013

Жанр: романс, сай-фай, комедия
Епизоди: 12
AniDB
Студио: AIC Plus+


Резюме: Преди 30 години масивен пространствен трус е опустошил центъра на Евразия, взимайки 150 000 жертви. И ето че след толкова години, отново се случва същото. Точно по това време, вместо да се скрие в убежището, гимназистът Ицука Шидо тръгва да търси сестра си. Така попада в епицентъра на една битка между негова съученичка и непознато същество... 


Бележка: Момче, наречено Ицука Шидоу среща духа на момиче, което е било отхвърлено от опустошен свят.

 

Момичето, което Шидоу нарича Тоока по стечение на обстоятелствата е заличила доста от човечеството,

преди 30 години и сега се завръща. Единственият начин да я спре, е да излезе на среща с нея..

 

Напомня ми малко за едно любимо еччи - Omamori Himari главно затова ми грабна окото от новите. 

Тъжното в случая е, че това ми изглежда най-доброто заглавие от идващите пролетни заглавия, ама какво да се прави...

Иначе харема доволно как да им кажа "не" на тея душици...


Лолито с заешките уши и rabbit-like puppet-a ще е култов персонаж отсега и виждам потенциала остава само да почне да се излъчва и да има да се посмея щото от излезлите анимета досега през 2013 с редки изключения като Тамако маркета ми се плаче..

 

 

Български субтитри:  :essub: 

 

Гледай онлайн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнахме превода и на това симпатично аниме. Много момичета, много нещо. Добре си ги редувам с Free, където пък има само момчета.  :i love this:

Първи епизод даже ме захласна. ;) Е, не визирам началото с гащичките на сладуранката...  :896767:

 

Сваляне с бг субтитри: тук и тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак се изненадах, че това аниме точно е предизвикало интерес понеже тука ечитата остават недооценени, че чак и превод така, че не може да не се радвам. Постерите са се получили добре, благодаря за което сега темата има друга фаца. 

Колкото до самото аниме определено е nice watch с доста приятен харем, но не е и нещо кой знае какво. Историята бива като са използвани стандартните клишета, но това в никакъв случай не омаловажава отличния начин по който са направили мацките. Всяка е изпипана доста детайлно като анимирането по време на битка, детайлите по телата и дрехите им са повече от прилични като момичетата определено се открояват като индивидуалности. Това е и най големият плюс на тази поредица.

Както вече казах сюжета не е кой знае какво - някакво момче, което дотогава не е имало нито една среща изведнъж удря кьоравото и започва да зарибява мацки със супер сили. Самите срещи са се опитали да ги направят като лайв екшън графични новели (японски флаш игри където четеш история и избираш как да постъпи героя на определени ключови събития), което само по себе си е интересен похват, но от друга страна някак си убива взаимоотношенията и чувствата на героите поне според мен.

Любимка си ми остана лолито с заека-пъпет, култов герой просто! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз искам да кажа огромно благодаря на преводачите на анимето,и ще чакам с нетърпение да пуснат превода на 7 8 9 10 11 и 12 епизод,6те епа ги изгледах на веднъж и мога да кажа че това аниме ще иде в моята колекция,лично мен много ме кефи,а и благодарение на него научих за този форум и сайт :)

 

 

Date A Live
Vocals: sweet ARMS (Nomizu Iori, Togashi Misuzu, Sadohara Kaori, Misato)
Lyrics: Watanabe Shio
Composition: Sakabe Go
Arrangement: Sakabe Go

Everyone is downcast in this city (Dead or Alive)
where a dry wind blows through
My eyes sought for the light (Dead or Alive)
But all they saw was despair

My scream can’t reach anyone
So stop me with your very hands that I’m looking for

In this world where just about everything is broken
I never understood why
But I’m still scared of the kindness that I touched

There’s a gaping hole in my heart
Are you the one who will fill it?
Make your choice, Date A Live

(Wow Date A Live, Wow Date A Live)

A dull pain aches in me (Dead or Alive)
It comes back again and again
At the end of this war (Dead or Alive)
Is despair all that’s left?

No one can fix how I feel
So stop me with your very hands that I touched

In this world rejected by every single person
I can’t find a way to stay here
without hurting anything

I don’t know where to put my fading emotions
But will you accept them?
Please tell me, Date A Live

I waver in hesitation (between compromise and destruction)
I can’t control myself (wandering alone)
Our own senses of justice cross paths

My anticipation grows (but the truth is)
I want to believe in you, if something is going to change

In this world where just about everything is lost
I felt like I could see something
at the tip of your outstretched hand for the first time

My vague feelings
may be awkward and making slow progress
But they’re becoming more certain

My heart is in motion
Are you the one who will change it?
Make your choice, Date A Live

(Wow Date A Live, Wow Date A Live)

 

 

а ето и превода

 

Date A Live

Озвучено: sweet ARMS (Nomizu Iori, Togashi Misuzu, Sadohara Kaori, Misato)
Текст: Watanabe Shio
Композиция: Sakabe Go
Подреждане: Sakabe Go

Всеки е отчаян в този град (жив или мъртъв)
където сухия въздух преминава
Очите ми търсят светлината (жив или мъртъв)
но всичко, което виждаха беше отчаяние

Писъкът ми не може да достигне никого
за това ме спри с твоите ръце, които търся

В този свят където почти всичко е счупено
никога не разбрах защо
но все още съм уплашен от милото нещо, което докоснах

Има огромна дупка в сърцето ми
Ти ли си този/тази, който/която ще я запълни
Сам/a избираш, Date A Live

(Wow Date A Live, Wow Date A Live)

Има ужасна болка в мен (жив или мъртъв)
Връща се и отново и отново
В края на тази война (жив или мъртъв)
Само отчаянието ли е останало?

Никой не може да поправи чувствата ми
за това ме спри с твоите ръце, които търся

В този свят отхвърлен от всеки човек
Не мога да намеря начин да остана тук
без да нараня нещо

Не знам къде да поставя изчезващите ми емоции
Но би ли ги приел/а?
Моля те, кажи ми, Date A Live

Ставам много колеблив (между компромис и унищожение)
не мога да се контролирам (скитам сам)
Нашите усещания за справедливост се преплитат

Очакването ми нараства (но истината е)
Искам да вярвам в теб, ако нещо ще се променя

В този свят където почти всичко е счупено
Почувствах, че мога да видя нещо
на върха на протегнатата ти ръка за пръв път

Мойте неясни чувства
може да са неловки и да се развиват бавно
Но стават по-сигурни

Сържето ми се движи
Ти ли си този/тази, който/която ще го промени?
Сам/а избираш, Date A Live

(Wow Date A Live, Wow Date A Live)

Редактирано от mrnkaloto
Преводът на тази песен, дето си дал, е ужасен! :(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много идиотско заглавие по всички параграфи. Начинът, по който главният герой забива девойките, е меко казано малоумен и едва ли някое нормално момиче би му се вързало. Тук обаче не само че му се връзват от раз, но даже и питат за още. :D Историята е безсмислена. Керъктър дизайнът и арта не правят впечатление. Основно се набляга на комедията, чийто единствен източник са нелепите ситуации и абсурдното им отиграване от страна на протагониста. 

Не знам защо почнах да го гледам и още повече се чудя защо продължавам, но може би съм имал нужда зяпам някаква простотийка, а това идеално отговаря на описанието.

 

Между другото, евала на преводачите. Субтитрите са страхотни. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много готино. Точно "идиотското" в него ми допада. Как сваляше момичетата беше най-великото! - "Много хубава блуза имаш!" ,"Искам да се оженим!" :28558: Хилих се доста много. Беше смешно точно защото и той самият не очакваше плахите му опити да доведат до такъв резултат.

Ама защо? В живота на момичетата понякога само толкова им трябва.

Създаде ми страхотно настроение. Явно анимето е жанр "за тийнейджъри от мъжки пол" и момчето е само един брой, но ще се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гащи... много гащи...  :lol2:

Направо за себе си съм си определила такъв аниме жанр - "много гащи". Е, не се захласвам по гащите (ясно е защо), но тук не беше досадно. Първите серии повече кефеха, към края леко взе да става еднотипно и скучновато откъм битки. Да, на главния пикльо му вървеше, ама то си беше чисто недоразумение, просто Тоока не беше наясно какви земни чувства е нормално да изпитва.

Но отрядът от войнички ме скъсваше от смях, те бяха най-яки.  :896767:

Нямам време да надникна втория сезон как върви, дано не са го скапали. :i love this: Ще е добре и за него да има хубави бг букви, ако си струва (Ragnos, мерсииии  :kissx: ), освен да взема да мъча някого, стига да кажете, че има смисъл. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъчи, мъчи, че в нета се подвизава някакъв потресаващ опит за побългаряване на втори сезон, от който ми настръхнаха косите. Заглавието си има фенове. Аз не бих изпадал в такива крайности да се нарека фен, но признавам, че си го изгледах с кеф и сега следя и втори сезон.

 

Между другото, любимка ми е мацката с бялата коса от класа на Шидо, дето хем е някаква гениална, хем се трепе като Бате Арни в младите му години, хем не се свени изобщо от нашия и постоянно му прави разни секс намеци. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тя тази не му ли направи нещо в болницата в края на първия сезон? :28558:  На мен любимец ми е онзи с бялата коса, който беше адютант на сестрата на главния. Дано да го развият във втори сезон:) Много беше смешен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, как може такава гавра с преводите. Не вярвам на бъбреците си какво виждам! :na2:  Какъв е този индивид дето го е превел, сигурно е некой неграмотен?! :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...