Jump to content

Mei-chan no Shitsuji (2009)


Recommended Posts

spacer.png


Mei-chan no Shitsuji
Страна: Япония
Година на излъчване: 2009-Jan-13 to 2009-Mar-17
Жанр: Комедия
Режисьор: Hashimoto Fumi
Субтитри: English

Участват:
Shadow (Ombra) Rank
Eikura Nana as Shinonome Mei
Mizushima Hiro as Shibata Rihito
Tanimura Mitsuki as Yamada Tami
Abe Shinnosuke as Kanda

Moon (Luna) Rank
Oomasa Aya as Kayama Rika
Sato Takeru as Shibata Kento
Mayama Akihiro as Aoyama
Nakabeppu Aoi as Natsume Fujiko
Kyo Nobuo as Nezu
Kutsuna Shiori as Amo Rin
Maruyama Tomomi as Yotsuya
Yoshida Riko as Mamahara Miruku
Suzuki Ryohei as Daimon
Nakamura Chise as Matsushiro Hikaru
Minami Keisuke as Tsukiji
Kojima Haruna as Takenomiya Nao
Kimisawa Yuki as Nogizaka
Kobayashi Kinako as Umeshima Kyoko
Kato Keisuke as Roppongi
Kikuzato Hikari as Uemura Kaori
Yamaguchi Kenki (山口賢貴) as Nakameguro
Akiyama Tana (秋山多奈) as Nakano Yuko
Shikanai Daishi as Okachimachi

Sun (Sole) Rank
Yamada Yu as Lucia (Hongo Shiori)
Osamu Mukai as Shinobu
Iwasa Mayuko as Ryuonji Izumi
Yuki Jutta as Kiba
Usuda Asami as Daichi Yuma
Horan Chiaki as Mizusawa Satomi
Yamamoto Ayano as Hino Eriko
Ishibashi Natsumi (石橋菜津美) as Kazama Ai

St. Lucia Girl’s Academy
Horiuchi Keiko as Sister Rose
Suzuki Kosuke as Sakuraba

Hongo Family
Takagi Manpei as Akabane Ukon
Takagi Shinpei as Akabane Sakon
Tsugawa Masahiko as Hongo Kintaro

Nakamoto Family
Hoshii Nanase as Nakamoto Natsumi
Kitagawa Hiromi as Nakamoto Mifuyu
Ishino Mako as Nakamoto Akiko
Sugimoto Tetta as Nakamoto Shunpei

Others
Hashizume Jun as Shutaro (Mei's father) (ep1)
Yamashita Yorie as Yu (Mei's mother) (ep1)
Yamaguchi Kaori as Ryuonji Miwako (Izumi's mother)

Резюме: Историята се върти около млада жена - Мей, която е спасена като малко момиче от човек, наричащ себе си "иконом". С много бегли спомени за този случай, за нея това е почти като сън. Но един ден след неочакваната смърт на родителите й, той отново се появява - Рихито е наследник на фамилия блестящи икономи и е назначен да й прислужва! Нейният обикновен живот се променя на 180 градуса след като тя разбира, че е наследница на голямо богаство и принудена да се прехвърли в училищната академия за момичета "Света Лусия", където всяко момиче си има личен прислужник! Заради тези промени обаче нейният най-добър приятел Кенто също решава да постъпи в училище за икономи, за да бъде близо до нея.

 :essub:
Сваляне: :subs: торент, торент, торент

Гледай онлайн: :subs: туктук и  тук

Личен коментар: Леле видях, че все още не е качено това готино сериалче , беше атски забавно малко напомня на хана кими.Абе заслужава си гледането

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го гледах, ама не го догледах. Останаха ми два, три епизода и все не стигам до тях. Твърде ми е напудрено. Имаше весели моменти, но можеха да вкарат доста повече хумор. Не може да се сравнява поне според мен с хана кими Главната актриса много смешно се удивяваше. Трябва да се пробвам пред огледалото дали ще се получи Иначе сериалчето е леко, ненатоварващо, има интрига /можеше и без нея/ и приятно за окото. Япончето с бялата коса имаше убийствен поглед.

Абе, ще взема да го догледам другата седмица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това филмче е за гледане, ако си в настроение "Ала един тон сладки япончета от всякакъв пол и цвят (на косата !)" или пък ти се гледа аниме с ненарисувани индивиди, като идеята е да плакнеш оЧото най-вече. Сладурско е, признавам, и ми беше забавно, това също, но само ако си в гореспоменатото състояние на духа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туй нещо не ми хареса. Не знам и аз що, уж съм точно в настроението дето описа Marchooo

Прекалено измислено ми е.

Между другото, доста прилики с "Ouran Host Club"-a забелязах. Като се почне от самата идея хубави момчета да служат на богати момичета и се стигне дори до розичките, дето минават през екрана, като се смени сцената. Плюс дребно момиченце с огромен слуга, дето си я носи на раменете - точно като Такаши и Мицукуни. Да не говорим, че главната героиня е досущ като Харухи - с къса коса, с очила, бедна е и т.н. Шантава работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fuu, на мен пък ми хареса точно защото е супер измислено До момента съм гледала няколко японски сериала и всички бяха доста нереалистични, но това според ман ги прави очарователни. Има забавни моменти и наистина куп красиви япончета, обаче с тези прекалено добри главни героини незнам какво ще правят, разбирам, че искат сериалите им да имат възпитателен харектер (пример за подръжание да покажат), но е нечовешко просто на моменти. Иначе гледайте смело никак не е лошо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам ето Бг субс:

 

Ep1

Ep2

Ep3

Ep4

Ep5

Ep6

Ep7

Ep8

Ep9

Ep10

 

Таа реших да ги направя всъщност понеже приятеля ми не знае английски, а искаше да го гледа таа се захванах...надявам се да са от полза на някого...съжалявам, ако има грешки на места...

Гледам, че тук нещо не му се радвате особено много, но мен лично много ми хареса, може би защото за пръв път виждам Мизушима в как да го кажа "сериозна" роля ... нали все го правят някъв лигльо ...та супер се израдвах...мноо ме изкефи ии така...мисля, че си заслужава да се гледа сериалчето...сюжета не е кой знае какво и по-добре можеше да е ама айде...Визуално си заслужава хах а и бих се радвал да направят и втори сезон, понеже ми се струва, че завърши с доста Open ending...но както и да е много се разприказвах нещо...ENJOY )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за суб ама аз вчера го изгледах с руски. Знаех си че нещо избързвам За два дена го опатках, беше ми точно като някаква приказка, която ме остави нахилена 2 дена и до там. Става за убиване на времето, много приятно филмче с доста измислици премислици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре че погледнах темата.

Тъкмо го започах с руските букви.

Сериалчет е много хубаво.

Сега ще му се донасладя с родни ,

за което:Най-сърдечно ти благодаря, ТARABAS! :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да даде линкче за филмчето,че този не отговаря.И линкът за субките не се зарежда.Те са бг,нали?Благодаря предварително на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линкът си е точно за сериала - качен в бгшеър. Има поне две версии като качество. Проблемът е в теб, след като не можеш да го отвориш. Търси го като алтернатива например в www.d-addict.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси го като алтернатива например в www.d-addict.com

А най-добрият вариант е да се изчака още няколко дни, за да го приключа целия и да го качим по българските тракери, откъдето ще се дръпне версията, на която пасват идеално бг субките.

На нашия сайт ще се качват редактираните субки. Първа вече тук :click:

В момента съм на 4-ката. Значи скоро ще е. :Р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линкът си е точно за сериала - качен в бгшеър. Има поне две версии като качество. Проблемът е в теб, след като не можеш да го отвориш. Търси го като алтернатива например в www.d-addict.com

 

 

Мерси за отговора,Параб.Да,сега го отварям линкът,преди не можеше явно тяхна грешка. B) B)

 

А най-добрият вариант е да се изчака още няколко дни, за да го приключа целия и да го качим по българските тракери, откъдето ще се дръпне версията, на която пасват идеално бг субките.

На нашия сайт ще се качват редактираните субки. Първа вече тук :click:

В момента съм на 4-ката. Значи скоро ще е. :Р

 

Ок,мерси mrnkalo.Ще чакаме да го довършиш.Мерси за изчерпателният отговор. :D :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз очаквах да е дива комедия от рода на "Hanazakari no Kimitachi e" и честно казано затова и се навих да работя по редактирането му. Оказа се, че не е толкова смешно, но пък това не значи, че не е хубав сериала. Особено много ми допадна абсурдността на идеята заложена в сериала /това всяка тийнка да си има личен иконом, който едва ли не живота си да дава за нея :rofl::rofl: :rofl: ето това ме забавляваше през цялото време и компенсираше липсата на обичайните хумуристични закачки мужду персонажите на които съм свикнала/.

А другото което много ми хареса и ми беше супер интересно е да видя Mizushima Hiro в сериозна роля. Това да го гледам така сериозен и постоянно изпънат :rofl: също ме забавляваше, а и ме впечатли. Вече мислех, че са го нарочили за роли от типа полу- и напълно олигофренски персонаж, а момчето го бива според мен, раздава се. Не е за пропускане сериала струва си да му се отдели време, а и колко са те 10 епизода. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная очаквах да е по-смешно, на места даже, въпреки веселите ефекти, си бе доста сериозничко. Много и заплетени тайни изкараха тези персонажи, според мен трябваше да опростят драмите им и да заложат на веселбата. Мръсните номера, обаче, си бяха в норма. :lol: Но накрая ми остана един не толкова комедиен привкус...

Играта на Мизушима Хиро бе перфектна, както винаги. Главната актриса не ме грабна - доста грубовата, мъжкарана и чак да си умират за нея..., въпреки, че го докарваше на благ характер... бе трябваше да е по-сладникава като визия, мисля. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето си го бива, икономите всичките бяха големи шматки, и доста се смях с тях... хареса ми ,че имаше от всичко по малко като съдържание... комедия, драматизъм, чувства ,като омраза и любов , че даже и сълзи... за разтоварване - 6-ца от мен

и все пак не бих отказала такъв иконом , като главния... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сладък сериал от любимите ми доста измислен , но лек и забавен :) Съучениците са големи образи и икономите също :lol:

но през половината сериал ми идеше да оскубя бялата коса на Mukai Osamu :lol: :lol: А тоя влажен поглед на Рихито към Мей просто разбиваше :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето си го бива, икономите всичките бяха големи шматки, и доста се смях с тях... хареса ми ,че имаше от всичко по малко като съдържание... комедия, драматизъм, чувства ,като омраза и любов , че даже и сълзи... за разтоварване - 6-ца от мен

и все пак не бих отказала такъв иконом , като главния... :D

Много вярно ... :D

Сериачето е сладурско ... заслужава си :D много ми харесва точно защото е фантасмагоричен :P и аз не бих отказала такъв иконом като Хиро ;);) а усмивката + нежния и влажен поглед - направо стопираше сърцето ми ... Много добра игра на Митсушима Хиро B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето ми хареса много :) На един дъх го изгледахме със сестра ми :) Даже сега ме тормози за нещо подобно да намеря :lol:

Даже до някъде им завиждам на момичетата, такива горини икономи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за го гледах и много ми хареса. Наистина на места ми приличаше на манга. Главната ми се стори много отнесена и прекалено добродушна, прости на всички за всичко. А темата за икономите няма да я започвам, само ще кажа, че всички бяха много симпатични и наистина си подхождха с дамите.

 

Това най-добре се забелязва при размяната на дамите им за танца. Да не забравя и отделните случаи, при които нашата Меи им помагаше.

 

Хареса ми прическата на Рихито :D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японците са ми много неприятни с неестествеността и преиграването си, затова и рядко ми харесват сериалите им. Тук и от двете имаше по много. Не мога да кажа, че не ми хареса - имаше някои интересни моменти. Но не мога да кажа и че ми хареса. Определено беше странен и изнервящ. Добре, че има опция превъртане, защото нямаше да издържа на простотиите във всеки епизод. Иначе става за убиване на време.

Допаднаха ми отношенията между дамите и икономите. Връзката помежду им беше скрепена с доверие, уважение, любов и се оповаваше на дълъг период от време.

Всички бяха интересни по своему. Изуми и Киба ми харесваха най-много, заедно с Рика и Аояма, Фуджико и Незо, Даймон и Мируку. И естествено Мей и Рихито.

Както казах не ми хареса преиграването и непрекъснато врещене, както и някои изкуствени сцени. Прави ми впечатление, че в повечето японски сериали има някой психопат като Лучия и Шинобу и си мисля дали наистина не е така и тези хора не са полудяли тотално. Не ми хареса и това, че Мей прекалено бързо им прости все едно нищо не е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...