Jump to content

Mama (2011)


Recommended Posts

spacer.png

Заглавие: Mama / 마마

Режисьор: Чуе Ик Хуан (Choe Ik Hwan)
Сценарист: Пак Джонг Йе (Park Jung Ye)
Оператор: Ким Йонг Мин (Kim Young Min)
Година: 2011
Времетраене: 110 минути
Език: Корейски
Държава: Южна Корея

Актьорски състав:
Ом Джонг Хуа (Uhm Jung Hwa)
И Хьонг Сок (Lee Hyung Suk)
Чон Су Гьонг (Jeon Su Kyeong)
Рю Хьон Гьонг (Ryoo Hyoun Kyoung)
Ким Джин Су (Kim Jin Soo)
И Джанг Гьонг (Lee Jang Kyung)
Ким Хе Сук (Kim Hae Suk)
Ю Хе Джин (Yu Hae Jin)
Чанг Ханг Сон (Jang Hang Seon)
Хан Санг Джин (Han Sang Jin)

Резюме:
Филмът проследява как три различни майки се сблъскват с трудностите в живота.
Донг Сук е самотна майка, която изкарва пари, като продава мляко и чисти апартаменти. Нейният син Уон Дже, който страда от болест, заради която не може да ходи, е всичко за нея. Но когато посещава болница, след като ѝ става лошо, я дигностицират с рак и нейния свят се разпада на парчета.
Ън Сонг винаги е живяла в сянката на своята майка Хи Гьонг, която е известна оперна певица. Дори и след като се е омъжила, все още се чувства повече като асистентка на майка си, отколкото като нейна дъщеря. А като малка си е мечтала да бъде певица, също като майка си. Дали ще може да сбъдне мечтата си след толкова много години?
Сънг Чол е мафиотски бос, който всява страх у всички, но когато посещава своята майка Ок Джу, се превръща в съвсем различен човек. Той е готов на всичко, за да я направи щастлива. Един ден Ок Джу разбира, че има рак на гърдата, но твърдо отказва да се подложи на операция. За да я накара да се оперира, на Сънг Чол му се налага да изпълни едно желание на своята майка, а именно да намери първата ѝ любов и да ги срещне отново.

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ
С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен, трогателен филм. Едва ли би оставил някого безразличен. Заслужава да се види. Майките бяха изобразени като герои - силни, борбени, жертвоготовни, смели, а децата им показваха любовта и признателността си по всевъзможни начини. Любимата ми история беше на майката с болното детенце, толкова човешка и тъжна. Всички истории бяха толкова човешки и искрени, че някой може да открие черта от себе си в героите. Диалозите бяха чудесни, особено в частта за надеждата и самото въведение във филма.

Прекрасен филм, един от най-добрите, посветени на отношенията между майката и детето. Много, много ми хареса..

 

 

"Някой, който ме докарва до лудост,

изпълва ме със страх.

Обича ме повече от мен самия.

Който ме прегръща.

Първата произнесена дума в живота.

MAMA"

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много,много силен филм.Показването на този тип истории корейците ги умеят до съвършенство. Филм ,който предизвиква дъжд от емоции примесени със слънчеви лъчи ,докарвайки накрая една прекрасна дъга.

И трите истории бяха различни,но обединени от тази силна връзка,силна любов между майката и детето. В един момент тъгата надделя,но силата на любовта накрая възтържествува.

Гангстера и майка му бяха големи образи. Наистина прекрасни образи бяха и двамата :)

А часта с есемесите беше великолепно измислена и пресъздадена. Определено много силен момент.

Задължителен за гледане с лична моя оценка 5/5 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би било смешно да кажа само харесва ми, за подобен съвършен филм. Мама - човекът, който винаги ще ни обича каквото и да направим, където и да сгрешим.

Гледала съм други два филма с подобно заглавие ("Mother " и "My mom"), но ако трябва да ги степенувам, определено този е най-красивият и емоционалният от трите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...