Jump to content

Recommended Posts

2pddfXAbAGq2qi6bjpuIBkDx6lo.jpg

 

Hanazakari no Kimitachi e / Hana-Kimi / For You in Full Blossom

Hanazakarino kimitachihe / Hana zakari no kimi tachi he: Ikemen paradaisu / 花ざかりの君たちへ イケメン♂パラダイス

 

Българско заглавие: В разцвета на силите
Година: 2007
Държава: Япония
Жанр: Комедия, Романтичен
Продължителност: 12 серии по 45 минути 

 

Участват: Маки Хорикита, Шун Огури, Тома Икута, Хиро Мизушима, Юске Ямамото, Масаки Окада, Рьо Кимура, Махиру Коно, Сейко Мацуда, Такая Камикава, Ю Широта, Мирей Киритани, Джунпей Мидзобата, Шунджи Игараши, Хироми Сакимото, Кохей Такеда, Кейске Като, Рьохей Сузуки, Дайто Шунске, Иваса Маюко, Ишигаки Юма, Окада Йошинори и др.

 

Резюме:
Asiya Mizuki е симпатично момиче, живеещо в Америка, почитателка на красивия и висок Izumi Sano (състезател на висок скок, зарязал спорта заради травма, причинена косвено от Asiya Mizuki). Тя пристига в Япония против волята на родителите си и се записва да учи в едно училище с Izumi Sano. Но училището е само за момчета, най-красивите момчета в Япония.
Asiya Mizuki трябва да замени нежното дамско облекло със строгата мъжка униформа. Освен това трябва да престане да припада при вида на голо мъжко тяло.


:essub:

 

СВАЛИ С БГ СУБТИТРИ :subs:

СВАЛИ

СВАЛИ 2

ОНЛАЙН С БГ СУБТИТРИ :subs:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една от най-смешните ученически комедии, които съм гледала! Всички са невероятни образи и изпадат в много идиотски ситуации, от които можеш да те заболи устата от смях )). И участват доста известни лица - Огури Шун, Хорикита Маки, Икута Тома...

Горещо препоръчвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сериалче ми стана фаворит. Страхотна комедия, изгледах я на един дъх и беше луд смях. Любимец ми стана Накацу /набелязала съм си го вече/ със своите терзания, когато си говореше със зрителите. Романтичният елемент не е прекалено застъпен /не можах да пусна нито една сълза, а това е постижение /. Повече е история за приятелите, за детството, за възмъжаването, за отговорностите, които се налага да поемеш, но разказано много весело. И много комични ситуации. Отдавна съм минала ученическата възраст, но смея да твърдя, че това е най-веселата ученическа комедия, която съм гледала. Шапка свалям на японците . А пък колко сладури има.../Сано/Огури и т.н...всичките/ Nobuta тук беше по-мила. Браво на този, който е решил да го преведе! Гледах го с руски субтитри и мога да кажа, че са страшно добри субтитри. Дори и аз бях се замислила за превод, но не съм сигурна, че ще успея да предам цялото удоволствие от лафчетата и бисерите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа у нас какво стана по повод филма. Свалям и правя тема. Дъщеря ми го вижда и иска да го гледа. Тя започва да го гледа и аз хвърлям по едно око дали ще ми хареса. Филма ме заинтригува, но тя гледа на английски, а аз не го разбирам толкова, че да седна да гледам цял филм. И как постигаме консенсус . Пускаме филма със вградени английски, добавяме руски и сядаме и гледаме и двете вместо да се караме на кого е ред. Така за момента в къщи цари мир, освен това прекарвам повече време с детето си и споделяме общата страст.

Филма наистина е голяма смешка. Отдавна ми се беше догледала нещо леко и приятно. Не очаквах, че японците могат да направят толкова весел филм. Гледайте много е подходящ за цялото семейство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми допадна сериалчето - поне като цяло. Малко в повечко бяха шаренийките и изцепките на оная шайка уроди от другите корпуси на кампуса. Но както и да е, мацето беше добро, изигра си каквото трябваше без проблем.

Обаче съм ужасена от гледката на Огури Шун гол... Все съм свикнала на хърби и ветеранчета от Треблинка, ма това неговото не е човешко направо - слаб, слаб, та чак вдлъбнат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В бгшер има два спешъла..Един от 2007[ 001 и 002 ] но няма никакви субтитри и от 2008 [ част 1 и част 2 ] с вградени субтитри и отделно други тук ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2e0ohkx.gif72cf71e34cad10_full.gif

двамата образи

 

(първия го подарявам на sabrina1 за подписче :kiss2: )

 

иначе, ако трябва аз да изкажа мнение за сериалчето, мога да споделя, че е изключително сладко и забавно,

дори и за хора, седнали си на чувството за хумор :naughty:

има култови сцени, като например тази при писоарите :hehe:

90-те изпитания бяха супер свежи като идеи (откъде им хрумнаха толкова много....)

а пък с детектора на лъжата как замалко да намерят откраднатите гащи.. :hehe:

сано го играе малко тъжен образ, а накацу е чук...кърти с тия монолози...

дори за мъжката публика сериалът е бомба... :cylon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип Сано не ми харесва,обааче ме скъсква от смях като почне да целува наред...

Накацу някакси ми е по-симпатичен....А какво мислите за оня(опонента на Сано) със сложното име Ка...нещо си ,трудно ги помня тея Японски имена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала много ми хареса и според мен с опонента на Сано (оня със сложното название) биха заформили страхотен... четириъгълник , ако имаше втори сезон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала много ми хареса и според мен с опонента на Сано (оня със сложното название) биха заформили страхотен... четириъгълник , ако имаше втори сезон

 

Според мен тоя със сложното име така бясно си падаше по Сано, чееее............само малко време не остана да го осъзнае напълно

Иначе сериалчето е бижу, много kisses за екипа, заел се с него! Аз съм и супер благодарна, щото заради тоз филм открих Oguri Shun, който вече наред с Кимура ми е любимото японче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много свежо е сериалчето и него като се замисля го изгледах на един дъх, не издържах да чакам субтитрите

Сано беше доста мрачен като образ, но Накацу ( личния ми фаворит) направо ме съсипа от смях и съм напълно съгласна, че неговите монолози (и начина, по който ги илюстрираше с жестове) бяха култов момент в сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само си представете да направят филм от последната сцена /там където Мизуки прочете че всички ще идват в Калифорния на екскурзия / - ще падне голям смях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, аз в началото си мислех, че спешъла ще е именно това. Още след като изгледах последния епизод на сериала си мислех, че тя просто е стигнало до средата на мангата (защото е правено по манга ;) ) и са го приключили дотам като за зарибявка... Да, ама не - прочетох я цялата и края наистина беше горе-долу така. В смисъл (ВНИМАНИЕ: това е края на мангата, ако някой я чете или не иска да знае какво става наистина да не чете!) :

 

Само да вметна, че в мангата не се набляга толкова на комедията, а е като Hana Yori Dango :) Та Мизуки се връща в Америка, а Сано, който не я изпраща на летището, й казва, че ще я последва (сиреч като завърши училище). Година по-късно той се появява в двора на къщата й там и те си се събират ^_^ После има една спешъл глава, в която те няколко години по-късно отиват в Япония за сватбата на Секиме и там срещат старите съученици. На края на главата Сано предлага на Мизуки да се оженят, тя се съгласява и The End :green: Няма никакви екскурзии до Америка, доктора не се събра с Акиха (която междувпрочем в мангата е МЪЖ :lol: ), Senri Nakao (Kimura Ryo в драмата) не успя да хване Нанба-семпай (за което аз лично съжалявам :( ) но пък всичко е много приятно направено :)

 

 

Но пък да, нищо не пречи да направят някой филм с целия каст в Америка - най-малкото ще е забавно да се гледа (въпреки че ако всички заговорят на английски разбирането може да е истинско предизвикателство :lol: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наистина се позабавлявах, гледайки това сериалче. Епизодите "течаха" толкова плавно и увлекателно... сякаш се бях върнала в прогимназиалните си годинки

Много благодаря на всички, които са се трудили върху филма, чудесни сте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филм, за приятелството и любовта.

Mного пъстро и забавно сериалче, радвах се и се смях от сърце.

За да зарадваш някого, не е нужно да си ПИРФЕКТЕН, както казва един мой приятел, а да е от сърце!

Благодаря на всички, които се потрудиха!

Люси'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната много забавна ученическа комедия

Много се забавлявах с всички конкурси и състезания, които си организираха. Те май предимно това правеха. Имаше само малък намек за учене. Но затова пък начина, по който поставят въпроса за моралните ценности, приятелството и любовта е страхотен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е сладурски изглежда като анимация с "живи" герои!

Има нещо, което ми е много любопитно и се чудех дали някой знае в Япония за каква възръстова група е предназначен?!? Защото за БГ - тук ме съмнява, че "средностатистическите" тийнейджъри биха го гледали (извинявам се за израза надявам се да не обидя някой тийнейджър).

И другото, което ми направи силно впечатление е факта, че говорят много свободно за хомосексуалните отношения, това ако беше "западен" сериал и се разискваше подобна тема, то той щеше да бъде наречен - скандален, провокативен да го забранят за подрастващи, 100 хиляди критици да се изкажат, колко е разтърсващ, как показва тъмната част от едно общество и хиляди такива глупости!!!

Докато японците явно отдавна са се справили с нещата и то по доста добър начин! Браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хомосексуализмът изобщо не е ново явление в Япония. Даже е бил нещо айде не обичайно, но не и нечувано. Отрицателното отношение към него се появява чак след отварянето на страната за Запада (ако не бъркам нещо ^_^") Може би затова се говори толкова свободно по тази тема (въпреки че не знам доколко свободно наистина се обсъждат тези неща в реалния живот :roll: ) Колкото до това какво щеше да е отношението на хората, ако сериалът беше западен - не съм сигурна доколко щеше да е по-различно :roll: Все пак основната цел на комедията е хората да се смеят, но пък съм съгласна, че в американски сериал с такава тематика нещата нямаше да са толкова... невинни :roll: (нямам предвид във физически план :roll: :lol: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте това е първият японски сериал който съм гледала от дълго време . Изтеглих го защото смятах, че дъщеря ми ще го хареса. Останахме и двете много доволни. Заради Огури Шун потърсихме и други филми и така се почна.

Много сме благодарни за труда на хората създали сайта и преводачите. Тези азиатски филми са като свежа вълна след блясъка на холивуд. Но ние сме си почитатели от първите филми дошли от тези страни - Седемте самурая, Шогун, Манастира Шаолин, Непобедимите от Удан и да не изброяваме всичко.

Още един път благодарим за труда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...